نمونه جدول زمانی عکاسی عروسی

forumبدون دیدگاه

من این پست وبلاگ را به روز می کنم زیرا یک جدول زمانی خوب عکاسی عروسی می تواند تجربه یک روز عروسی را ایجاد یا خراب کند. به عنوان یک عکاس عروسی، من فقط عکس های عالی نمی خواهم، بلکه می خواهم کارم تجربه روز عروسی را بهتر کند. و هر چه عروس و داماد تجربه بهتری داشته باشند، عکس ها بهتر است. ما در آتلیه عکاسی روبان بهترین عکاسی عروسی در اصفهان و عکاسی در اصفهان را برای شما با مناسب ترین قیمت انجام میدهیم.

این یک برد-برد است!

نمونه جدول زمانی روز عروسی که در زیر به اشتراک می گذارم همان جدول زمانی است که بیش از یک دهه به عنوان عکاس عروسی از آنها استفاده کرده ام. هر عروسی کمی منحصر به فرد است اما هدف من یک روز عروسی بدون استرس است که منجر به عکس های عروسی عالی می شود. بیایید از طریق عناصر یک جدول زمانی خوب و چرایی اهمیت آن صحبت کنیم.

چرا جدول زمانی عکاسی روز عروسی مهم است؟

زمانی که به جدول زمانی عکاسی عروسی فکر کنید، همه چیز سر جای خود قرار می گیرد. همه چیز یک اندازه نیست، اما دستورالعمل هایی برای ساختن چیزی وجود دارد که برای شما و روز عروسی ایده آل شما مناسب باشد.

داشتن یک جدول زمانی خوب به شما کمک می کند تا روز عروسی به آرامی پیش برود و همچنین تضمین می کند که همه تصاویری را که می خواهید ثبت کنید. داشتن اتاق تنفس در مکان‌های مناسب به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که کارها انجام نمی‌شود با برنامه‌ریزی سازگار شوید. و اطمینان از همسویی جدول زمانی با اولویت های عروس و داماد باعث می شود که جشن عروسی بدون دلیل در اطراف بایستد.

باز هم می گویم، هدف هم عکس های عالی و هم یک تجربه عالی است. بنابراین، جدول زمانی باید یک برنامه خوب برای یک روز سرگرم کننده باشد و همچنین زمان برای عکس های مهم را تضمین کند. ما به عنوان عکاس عروسی، سهم خود را از روزهای دیوانه و شرایط غیرقابل پیش‌بینی دیده‌ایم و آموخته‌ایم که بهتر است برنامه‌ای داشته باشیم اما با آن ازدواج نکنیم.

عناصر یک جدول زمانی خوب عکاسی عروسی

ما همیشه با یک جدول زمانی نمونه شروع می کنیم و سپس آن را برای هر عروسی که عکاسی می کنیم سفارشی می کنیم. چند چیز که بر آن سفارشی سازی تأثیر می گذارد عبارتند از:

 • اولین نگاه یا بدون نگاه اول
 • انواع طول جلسات پرتره
 • مکان ها
 • عکس جشن عروسی و خانوادگی
 • غروب آفتاب

برخی از این مسائل نیاز به کمی تفکر دارد و سعی می کنیم در پست های بعدی به آنها بپردازیم. در حال حاضر قبل از اینکه شما را با جدول زمانی نمونه عکاسی عروسی آشنا کنیم به طور مختصر به آنها می پردازیم.

اولین نگاه

انجام اولین نگاه اغلب زمان بیشتری را برای عکس‌ها و زمان‌بندی آسان‌تری بدون وادار کردن مهمانان شما به همراه می‌آورد. با این حال، ما شخصاً هرگز دوست نداریم زوج ها را به سمت چیزی سوق دهیم که ممکن است بر تجربه آنها تأثیر منفی بگذارد. برای برخی از زوج ها، دیدن یکدیگر در حال راه رفتن در راهرو لحظه مهمی است .

علاوه بر این، گاهی اوقات نور بعد از مراسم به هر حال بهتر است. اساساً مواردی وجود دارد که یک گزینه بهتر یا آسانتر از دیگری است. و از عروسی به عروسی دیگر متفاوت است. هر چه که انتخاب کنید، هر دو گزینه می توانند یک روز به یاد ماندنی و عکس های فوق العاده را برای شما رقم بزنند.

من همیشه متوجه می شوم که آیا زوج من به یک نگاه اول علاقه مند هستند یا خیر زیرا این روی زمان شروع و زمانی که آنها باید آماده شوند تأثیر می گذارد. مدت زمانی که ما برای اولین نگاه در اختیار داریم نیز می تواند متفاوت باشد و به خاطر داشته باشید که اگر به جایی می روید باید زمان سفر را نیز در نظر بگیرید.

اگر زن و شوهر در حال انجام اولین نگاه هستند، باید زودتر لباس عروس را بپوشند، به این معنی که آرایش مو و آرایش باید زودتر انجام شود.

طول جلسه پرتره

بسیاری از مشتریان ما ما را به دلیل پرتره های زوجی ما استخدام می کنند. داشتن آن عکس های محیطی حماسی از غروب خورشید برای آنها مهم است و اغلب به عنوان عکس های مورد علاقه آنها ختم می شود. اغلب آنها برای عروسی خود به جای زیبا سفر می کنند و می خواهند که مستند باشد.

پس از دیدن نتایج عکس‌برداری نامزدی، زوج‌های ما می‌دانند که صرف زمان بیشتر به ما این امکان را می‌دهد که منطقه را کاوش کنیم، لذت ببریم و از آن عکس بگیریم. بنابراین، ما همیشه سعی می کنیم تا حد امکان زمان جلسه پرتره را داشته باشیم. البته، گاهی اوقات عکاسی یک ساعت پرتره از غروب آفتاب عملی نیست، اگر این عکس با زمانی که 200 نفر منتظر صرف شام هستند، مطابقت داشته باشد.

این یکی از دلایلی است که من عاشق انجام عکس های نامزدی با زوج هایم هستم. اگر قبلاً با هم کار کرده‌ایم، می‌توانیم با پرتره فوق‌العاده کارآمد باشیم. اغلب ما حتی دو جلسه پرتره انجام می دهیم، یکی قبل از مراسم که فشار زمانی کمتری وجود دارد و یکی کوتاه در هنگام غروب آفتاب که آسمان های رنگارنگ و نور زیبا وجود دارد.

مکان ها

اگر مکان های زیبا در سایت وجود داشته باشد، می تواند در زمان صرفه جویی کند. ما همیشه به دنبال مکان‌های پرتره عالی در نزدیکی محل عروسی هستیم، اما برای پرتره به خارج از محل نیز سفر کرده‌ایم. مانند نگاه اول، این وضعیت دیگری است که در آن نتیجه بر اساس آنچه برای روز عروسی خود تصور می کنید متفاوت خواهد بود.

هنگامی که خط زمانی خود را می سازید، باید فاصله بین مکان هایی مانند مراسم عروسی، پذیرایی عروسی و مکان هایی را که برای گرفتن عکس های آماده می گیرید، بدانید. وقتی محل برگزاری یک سوئیت عروس برای آرایش مو و آرایش دارد، واقعا مفید است. اگر عکس های قبل از مراسم را در نزدیکی محل مراسم انجام می دهید، باید بدانید که مهمانان عروسی چه زمانی می آیند.

مهمانانی که به یک مکان می‌رسند در حالی که شما در مکان دیگری هستید و عکس‌ها را می‌گیرند هماهنگی لازم را انجام می‌دهند. علاوه بر این، اگر قصد دارید عکس های خانوادگی فوری در محل مراسم بگیرید، باید بدانید که نسبت به ساعت شام کجاست.

عکس های گروهی

عکس های خانوادگی و عکس های جشن عروسی، عکس هایی هستند که همه می خواهند اما هیچ کس از گرفتن آنها لذت نمی برد. عکس‌های خانوادگی مسلماً مهم‌ترین عکس‌ها هستند، زیرا آن‌هایی هستند که توسط چندین عضو خانواده چاپ می‌شوند. آنها ممکن است هنرمندانه ترین یا خلاق ترین نباشند، اما افراد مهم هستند حتی اگر پرتره های خانوادگی و پرتره های جشن عروسی قدیمی و سنتی باشند.

در هر صورت، چالش اصلی این است که همه جمع شوند. اگر کسی دیر کند، توانایی ما برای عکس گرفتن را کاهش می دهد و بر تجربه همه افراد تأثیر منفی می گذارد. نکته دیگر این است که ما همیشه لیست عکس های خانوادگی را با مشتریان خود مرور می کنیم، به آنها توصیه می کنیم آن را ساده نگه دارند و به آنها یادآوری می کنیم که به خانواده خود بگویند کجا باشند. سپس با این عکس های دردناک اما مهم می توانیم تا حد امکان کارآمد باشیم.

جدول زمانی عکاسی عروسی

جدول زمانی عکاسی عروسی

غروب

غروب آفتاب زمان مورد علاقه ما از روز است. نور ساعت طلایی به اندازه روزی که جشن می گیریم رمانتیک است. متأسفانه، در یک روز عروسی معمولی، غروب آفتاب در هنگام شام اتفاق می افتد.

هنوز هم می توان در این مدت چند پرتره عروس را جا داد. تنها کاری که لازم است کمی کار گروهی و برنامه ریزی است.

همانطور که اشاره کردم، یکی از دلایلی که ما به عکاسی نامزدی علاقه داریم این است که در روز عروسی، عروس و داماد قبلاً جلوی دوربین ما بوده اند و راحت هستند و می دانند چه انتظاری باید داشته باشند. وقتی می‌توانیم، دوست داریم تا آنجا که ممکن است برای پرتره‌های غروب خورشید وقت بگذاریم. وقتی واقعیت این امکان را نمی‌دهد، آنچه را که می‌توانیم به دست می‌آوریم می‌گیریم و اجازه می‌دهیم جادوی نور آن را محقق کند!

و همانطور که قبلاً گفتم، اگر غروب آفتاب در طول جلسه پرتره برنامه‌ریزی‌شده اتفاق نیفتد، ما دو مورد را انجام می‌دهیم، یکی هر زمان که به بهترین وجه در برنامه باشد و یکی سریع در غروب آفتاب.

زمان ها را تعیین کنید

زمان های تعیین شده را پیدا کنید. یعنی مراسم در ساعت معینی است، کترینگ شام را در ساعت مشخصی سرو می کند و آیا پذیرایی باید در ساعت مشخصی تمام شود؟ جمع آوری این اطلاعات به شما در ایجاد جدول زمانی عکاسی کمک می کند.

بخش های دیگر روز عروسی

جنبه های دیگری از روز عروسی وجود دارد که لزوماً در جدول زمانی نمونه زیر ظاهر نمی شوند، اما مهم است که برای عکس های عروسی برای آنها آماده باشید.

اولین رقص، رقص پدر و دختر و رقص مادر و پسر معمولاً درست قبل از باز شدن زمین رقص انجام می شود. با این حال، برخی از مردم دوست دارند آنها را بعد از یک ورودی بزرگ قبل از شام انجام دهند. برش کیک نیز متفاوت است زیرا برخی از زوج‌ها این کار را زودتر انجام می‌دهند تا همه رویدادهای رسمی را به پایان برسانند در حالی که برخی دیگر آن را از هم دور می‌کنند.

نمونه جدول زمانی عکاسی عروسی

هنگامی که جدول زمانی خود را می سازید، احتمالاً از زمان شروع مراسم عروسی به بیرون کار خواهید کرد. به این معنی که اغلب مراسم عروسی زمان مشخصی دارد و شما از آن نتیجه خواهید گرفت. اگر مراسم از ساعت 3 بعدازظهر شروع می شود، می خواهید تصاویر قبل از مراسم را تا ساعت 2:30 و غیره انجام دهید.

جدول زمانی عکاسی عروسی با نگاه اول

 • آماده سازی و جزئیات (~30-60 دقیقه)
 • داماد در حال آماده شدن تصاویر (~40+ دقیقه)
 • عروس/ساقدوش در حال آماده شدن تصاویر (~40+ دقیقه)
 • اولین نگاه (~20+ دقیقه)
 • تصاویر جشن عروسی (~15 دقیقه)
 • تصاویر خانواده فوری (~15 دقیقه)
 • زمان بافر قبل از مراسم (30 دقیقه)
 • مراسم
 • عکس‌های گروهی باقی‌مانده و عکس‌های خانواده بزرگ (~ 15 دقیقه)
 • جلسه پرتره غروب خورشید (~10-30 دقیقه: هر زمان که غروب آفتاب باشد حرکت کنید)
 • شام
 • پذیرایی (حداقل یک ساعت برای سخنرانی، رقص، رویدادهای رسمی و صمیمیت)

اغلب همه عکس‌های دسته جمعی را بعد از مراسم برای کارآمدی انجام می‌دهیم، زیرا یک نفر همیشه دیر یا غایب است و بعد همه یک ساعت در اطراف ایستاده‌اند.

جدول زمانی عکاسی عروسی بدون نگاه اول

 • آماده سازی و جزئیات (~30-60 دقیقه)
 • داماد در حال آماده شدن تصاویر (~40+ دقیقه)
 • عروس/ساقدوش در حال آماده شدن تصاویر (~40+ دقیقه)
 • زمان بافر قبل از مراسم (30 دقیقه)
 • مراسم
 • عکس های خانوادگی فوری و گسترده (~ 15 دقیقه)
 • تصاویر جشن عروسی (~15 دقیقه)
 • جلسه پرتره غروب خورشید (~10-30 دقیقه: هر زمان که غروب آفتاب باشد حرکت کنید)
 • شام
 • پذیرایی (حداقل یک ساعت برای سخنرانی، رقص، رویدادهای رسمی و صمیمیت)

اگر می‌دانید که پذیرایی چه ساعتی به پایان می‌رسد و اولویت‌های زوج‌هایتان را می‌دانید، می‌توانید کم و بیش عکس‌های آماده بگیرید. برای مثال، اگر می‌خواهند از یک خروجی بزرگ عکس گرفته شود، اما فقط 8 ساعت رزرو کرده‌اند، ممکن است نیاز به فشرده‌سازی جدول زمانی داشته باشید.

نوشتهٔ پیشین
راهنمای عکاسی عروسی ماجراجویانه
نوشتهٔ بعدی
آیا باید قبل از ازدواجم یک نگاه اولیه داشته باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست