عکاسی عروس و داماد زیر باران

forumبدون دیدگاه

به عنوان یک عکاس عروسی،  سوالی که اغلب از مشتریان پرسیده می شود این است که اگر در روز عروسی من باران ببارد چه اتفاقی می افتد. اما اگر تمام روز باران می بارد بهترین راه برای لذت بردن از عروسی در هوای مرطوب؟ در اینجا بهترین نکات من برای عکاسی عروسی در هوای مرطوب است. نکات زیر تجربه سالیان سال ماست در آتلیه روبان به عنوان آتلیه اصفهان و آتلیه عکاسی عروسی اصفهان .

10 نکته برای برنامه ریزی و استفاده حداکثری از باران در روز عروسی

 1. یک چتر اضطراری را در نزدیکی خود نگه دارید، اکثر عکاسان مجرب عروسی حداقل یک چتر عکس دوستانه در دسترس خواهند داشت. اینها معمولاً سفید یا کرم هستند، بنابراین در عکس‌های شما رنگ‌های رنگی ایجاد نمی‌کنند، برای یک ظاهر روشن، چترهای چند رنگ یا هماهنگ با رنگ‌ها می‌توانند با عکس‌های عروسی جشن عروسی عالی کار کنند
 2. برای هر چیزی آماده باشید، آب و هوا در هر لحظه ممکن است تغییر کند، بنابراین فقط روز عروسی خود را همانطور که فرا می رسد بگیرید. در آغوش گرفتن شرایط آب و هوایی مرطوب یک انتخاب شجاعانه است اما برخی از عکاسی عروسی خیره کننده را ایجاد می کند. فقط به یاد داشته باشید که به خندیدن و لبخند زدن در زیر آبگوشت ادامه دهید.
 3. اما نترسید، اگر واقعاً آب و هوا تغییر می کند، همیشه گزینه عکاسی عروسی در داخل خانه وجود دارد. در طول روز عروسی با آب و هوای مرطوب یا مختلط، برنامه‌های مختلفی خواهیم داشت که در طول روز در حال تغییر هستند تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانیم بهترین عکس‌های عروسی ممکن را ارائه دهیم.
 4. اگر در فصل سردتری از سال ازدواج می‌کنید، از قرار دادن ژاکت یا کت و شلوار در لباس‌هایتان نترسید. شما را گرم نگه می دارد و برای عکس های عروسی خوب به نظر می رسد.
 5. یک جفت کفش یدکی بسته بندی کنید، اگر نگران خراب کردن کفش خود هستید، یک جفت کفش یا تخت در نزدیکی خود داشته باشید. همچنین راه رفتن روی زمین نرم یا مرطوب را آسان تر می کند. اگر کفش‌های پاشنه کش واقعاً مورد شماست، محافظ‌های پاشنه پا را برای کمک به راه رفتن روی چمن یا حتی فرش عمیق در نظر بگیرید. آمازون گزینش زیادی از محافظ‌ها مانند اینمحافظ‌های پاشنه  دارد.
 6. اگر باران می‌بارد، یک ساقدوش یا صحافی در نزدیکی خود داشته باشید تا چتر شما را نگه دارد، یا اگر هوا سردتر است، کت‌های اضافی بین عکس‌ها تهیه کنید.
 7. اگر قرار است در روز عروسی تان سرد باشد، مثل این که در یک ساحل استوایی هستید، در حال خوردن پینا کولاداس لبخند بزنید. ارزش چند دقیقه اشتراک گذاری گرمای بدن در بیرون برای یک عمر عکس های عروسی خیره کننده را دارد. شما همیشه باران یا هوای سرد در روز عروسی خود را به یاد خواهید آورد، بنابراین مطمئن شوید که در عکس های عروسی خود شاد به نظر می رسید.
 8. برای دامادها در روز عروسی برفی یا مرطوب، یک جفت کفش یدکی ایده آل است، اما اگر این کار عملی نیست، یک جفت جوراب خشک برای بعد از آن کمک بزرگی خواهد بود.
 9. هنگام انتخاب مکان عروسی، مکان های آب و هوای مرطوب در داخل خانه را در نظر بگیرید، اگر آب و هوا به طور ناگهانی تغییر کند، همه مکان ها فرصت های ایده آلی را ارائه نمی دهند. از هماهنگ کننده عروسی در هنگام تماشای محل برگزاری مراسم عروسی در آب و هوای مرطوب بپرسید و مطمئن شوید که فضای کافی و مکان مناسب برای پذیرایی نوشیدنی و عکس های عروسی گروهی شما وجود دارد.
 10. به همان اندازه که وسوسه انگیز است که پیش بینی آب و هوای طولانی مدت را بررسی کنید، به هیچ پیش بینی آب و هوایی بیش از 48 ساعت قبل اعتماد نکنید! فقط برای آب و هوا آماده باشید و از روز لذت ببرید.
عکاسی عروسی زیر باران

عکاسی عروسی زیر باران

همیشه برای آب و هوای مرطوب آماده باشید، این کشور ایران است و آب و هوا غیرقابل پیش بینی است، بنابراین فقط آنچه را که اتفاق می افتد بپذیرید. شما و مهمانان عروسی تان صرف نظر از آب و هوا، اوقات خوشی را سپری خواهید کرد، پس نگران آن نباشید. مهم است که اجازه ندهید باران یا هوای بد روز عروسی شما را خراب کند، برخی از عکس های عروسی مورد علاقه ما زیر ابرهای بارانی و چتر گرفته شده اند.

نگرش همه چیز است پس برای عکس گرفتن در باران هیجان زده باشید

اگر به عنوان یک عکاس نگرش مثبت داشته باشید و نسبت به باران خوش بین باشید، به زوج های شما کمک می کند تا همه چیز را در چشم انداز خود نگه دارند. سپس باران به جای اینکه چیزی باشد که روز را خراب کرد، بخشی از داستان و بخشی از ماجرا می شود. نگرش شما مسری است، بنابراین حتی اگر در اتاق پشتی وحشت زده باشید.

به زوج خود نشان دهید که از عکس های عروسی آنها در باران بهترین استفاده را خواهید کرد.

بهترین راه برای متقاعد کردن زوج خود در این مورد این است که ابزارهایی در دسترس داشته باشید تا بهترین کارها را انجام دهید. چتر و کت بارانی یا ایده های مکان جایگزین داشته باشید. اپلیکیشن آب و هوا را دانلود کنید.

آسمان را تماشا کنید و برای یک پنجره آب و هوا آماده باشید. اما عکاسی را متوقف نکنید. نمی‌دانید هوا قرار است چه کاری انجام دهد، پس زیر باران عکس بگیرید، وقتی خورشید بیرون می‌آید عکاسی کنید، بر روی حضور و گفتن داستان تمرکز کنید، مهم نیست که آن داستان چه می‌شود.

با مهارت های عکاسی خود بهترین ها را از باران عکاسی عروسی بسازید

در حالی که باران می تواند به معنای سرد، مرطوب و ناراحت کننده باشد، می تواند به معنای سرگرمی و ماجراجویی نیز باشد. شما فقط باید ایده ها و برنامه ای برای مقابله با چالش های باران داشته باشید. به دنبال الهام گرفتن یا تمرین در یک روز بارانی به تنهایی باشید.

نکته اصلی این است که برنامه ای برای نحوه ثبت پرتره های عالی در صورت بارندگی داشته باشید.

عکاسی عروس و داماد زیر باران

عکاسی عروس و داماد زیر باران

مهارت های عکاسی برای عکاسی در باران

در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید از باران عکاسی عروسی بهترین استفاده را ببرید.

 • نور پس زمینه قطرات باران را با فلاش – جلوه جالبی ایجاد می کند
 • از یک چتر استفاده کنید – زوج را خشک نگه می دارد و یک تکیه گاه سرگرم کننده ایجاد می کند
 • بازتاب ها را کاوش کنید – خلاق باشید
 • با سرعت شاتر و عمق میدان بازی کنید – آیا می توانید قطرات باران را رگه ای کنید؟
 • از رنگ ها و نور ملایم لذت ببرید – یک روز بارانی مزایایی دارد، از آنها استفاده کنید

برای عکس در باران آماده باشید

قرار گرفتن در موقعیتی که می تواند بهترین چیزها را انجام دهد، به آمادگی کمک می کند. برنامه ای را برای استرس انتخاب کنید. این ممکن است به این معنی باشد که مطمئن شوید یک چتر در ماشین دارید. همچنین به معنای انعطاف پذیری با برنامه است.

تعداد انگشت شماری از عروسی‌ها داشته‌ایم که ده دقیقه انتظار به ما اجازه می‌دهد تا به برنامه یک مراسم در فضای باز پایبند باشیم. در مواقع دیگر، باران در حال باریدن است و شما باید از یک طرح پشتیبان داخلی یا سرپوشیده استفاده کنید.

در مورد وسایل، اجازه ندهید نگرانی در مورد وسایلتان مانع شما شود یا به زندگی شما استرس اضافه کند. ما در هر شرایطی تیراندازی کرده ایم. داشتن وسایلی که بتوانید به آنها اعتماد کنید و به آنها تکیه کنید کمک می کند .

8  نکته برای عکاسی عروس و داماد در باران

عکاسی در هوای بارانی نیاز به آزمون و خطا دارد، اما روش‌های خاصی به شما کمک می‌کنند تا بهترین نوردهی‌ها و در مجموع عکس‌های بهتری داشته باشید.

1-به دنبال منابع نور خلاق باشید

عکس های بارانی که می بارد وقتی از پشت روشن می شوند بهترین ظاهر را دارند. با منابع نور مصنوعی خلاق باشید. چراغ‌های شهری، ویترین فروشگاه‌ها، چراغ‌های راهنمایی و تابلوهای نئون همگی می‌توانند فرصتی عالی برای روشن کردن قطرات باران فراهم کنند.

عکاسی عروس و داماد در باران

عکاسی عروس و داماد در باران

2-برای استفاده از ISO متوسط ​​به بالا برنامه ریزی کنید

از تنظیمات دوربین خود برای جفت کردن ISO بالا با سرعت شاتر سریع برای ثبت تصاویر واضح از قطرات باران استفاده کنید. شرایط نور کم همچنین ممکن است مستلزم نوردهی طولانی‌تر باشد ، در این صورت باید ISO خود را کاهش دهید. دوربین‌های سطح بالا ممکن است ویژگی کنترل خودکار حساسیت ISO را برای تصمیم‌گیری ISO برای شما ارائه دهند.

3- از دیافراگم های بزرگ استفاده کنید

هنگام عکاسی از ابرهای تیره و هوای بارانی، عکاسی را در ایستگاه f/8 شروع کنید و از آنجا آزمایش کنید. دیافراگم های بزرگ سرعت شاتر را بیشتر می کند. اگر می خواهید با عمق میدان بازی کنید، همیشه باید دیافراگم خود را تنظیم کنید.

4- فوکوس دستی را در آغوش بگیرید

دوربین های دیجیتال برای فوکوس بر روی قطرات باران درست در مقابل لنز کالیبره نشده اند. حالت فوکوس خودکار یک جسم دورتر را به عنوان نقطه فوکوس انتخاب می کند، اما این می تواند نقطه عکاسی باران را شکست دهد. از حالت دستی برای انتخاب نقطه کانونی خود استفاده کنید .

5- عکاسی سیاه و سفید را امتحان کنید

طبیعت هوای تاریک و بارانی خود را به سایه های خاکستری می دهد. عکاسی سیاه و سفید بر تأثیر متقابل نور و سایه در تصاویر باران تأکید دارد.

6- در شب زیر باران عکس بگیرید

با استفاده از مقداری فلاش و برخی عکاسی خلاقانه، می‌توانید چیزی کاملاً منحصربه‌فرد در باران در شب ثبت کنید. عکس‌های شبانه زیر باران می‌توانند واقعاً جالب به نظر برسند. شما یک فلاش یا چند فلاش در اطراف قرار می دهید تا باران را روشن کنید.پس در حین پذیرایی بیرون بروید و کمی زیر باران برقصید.

7 مثبت بمانید

اجازه ندهید آب و هوا روز شما را خراب کند. این تنها یک عنصر برای روز عروسی است. لذت ببرید و مثبت بمانید. دلیل ازدواج خود را به خاطر بسپارید. این در مورد لباس، گل، تزئینات، دوستان شما یا حتی عکاسی نیست. همه چیز در مورد شما دو نفر است.

از نقطه نظر عکاسی، من عاشق مراسم عروسی در آب و هوای مرطوب هستم، زیرا آنها می توانند تصاویری واقعا منحصر به فرد، زیبا و سرگرم کننده به شما بدهند.

8- شجاع باشید!

اگر در روز عروسی شما باران می بارد، توصیه من این است که فقط آن را در آغوش بگیرید و وقتی بیرون می روید شجاع باشید. می توانید چند عکس زیبا در زیر باران بگیرید. اگر باران شدید سیل آسا باشد، احتمالاً بیرون نمی روم، اما اگر باران نسبتاً کم باشد، می توانید با یک چتر بیرون بروید و عکس های رمانتیک و دراماتیک بگیرید. اما شما باید شجاع باشید!

5 ایده برای گرفتن عکس های عروسی خیره کننده در باران 

1. باران را در آغوش بگیرید و از آن لذت ببرید

چرا با باران مبارزه کنید وقتی می توانید آن را به عنوان یک فرصت خلاقانه در آغوش بگیرید؟ از زوج خود بپرسید که آیا آنها برای گرفتن عکس عروسی در زیر باران راحت هستند؟ اگر اهل بازی هستند، یک عکس بارانی سرگرم‌کننده ترتیب دهید که زوج و جشن عروسی با چکمه‌های بارانی بد بو یا چترهای رنگارنگ در دست دارند. برای ایده‌های نمادین عروسی در زیر باران، می‌توانید زوج و همراهانشان را به رقصیدن، دویدن یا آب‌پاشیدن در گودال‌ها تشویق کنید، شخصیت‌های بازیگوش آنها را برجسته کرده و عکس‌های عروسی واقعاً سرگرم‌کننده را به نمایش بگذارید. 

با چرخشی از خلاقیت و توجه به جزئیات ، ایده های عکاسی عروسی در باران می تواند بی پایان باشد! علاوه بر این، می توانید چند پرتره زن و شوهری فوق العاده عاشقانه از عروس و داماد در حال بوسیدن یا رقصیدن زیر باران بگیرید!

2. به دنبال پوشش باشید

برای اطمینان از اینکه زوج شما گرم و خشک (و تمیز) هستند در حالی که هنوز عکس های عروسی را زیر باران می گیرید، عاقلانه است که از قبل مکان عروسی را جستجو کنید و مناطقی مانند ایوان، پاسیو سرپوشیده، آلاچیق یا چادرهایی را جستجو کنید که پوشش های خوبی را ایجاد می کنند. باران و همچنین پس زمینه برای عکس ها. علاوه بر این، همیشه خوب است که با هماهنگ کننده محل برگزاری تماس بگیرید تا از نقاط بالقوه عکاسی در روز بارانی در ملک مطلع شوید. 

3. از نور پس زمینه استفاده کنید

یکی از نگرانی های اصلی هنگام عکس گرفتن در باران، شرایط کم نور است . از آنجایی که روزهای بارانی اغلب ابری هستند، فلاش خارج از دوربین می تواند با افزودن یک جلوه دراماتیک، آن را جبران کند. تا آنجایی که ایده های عکاسی در روزهای بارانی وجود دارد، نور پس زمینه زوج شما یکی از تاثیرگذارترین راه ها برای انجام آن است. برای عکس های عروسی بارانی شگفت انگیز، فلاش خارج از دوربین را پشت زوج قرار دهید و باران یا قطرات را روشن کنید. برای یک عکس کلاسیک و بی انتها، در نظر بگیرید که این زوج در حال بوسیدن زیر چتر هستند.

4. از چتر استفاده کنید 

به دنبال راه حلی ساده برای عکاسی از عکس در باران هستید؟ از چتر استفاده کن! گنجاندن عکس های عروسی چتر در لیست عکس های روز بارانی شما می تواند به آلبوم عروسی زوج شما تنوع دهد. نه تنها زن و شوهر را در برابر باران محافظت می کند، بلکه می تواند عکس ها را از نظر زیبایی شناسی بیشتر کند. از چتر به‌عنوان یک تکیه‌گاه برای تزریق رنگ‌های زنده در برابر آسمان‌های تاریک حداکثر استفاده را ببرید، یا به سادگی از مشتریان خود بخواهید که آنها را نگه دارند تا از اینکه احساس ناخوشایندی در مورد مکان قرار دادن دست‌های خود نداشته باشند.

5. به دنبال بازتاب ها باشید

عکس‌های انعکاسی می‌توانند حس منحصر به فردی را به عکاسی عروسی شما در روزهای بارانی اضافه کنند. به دنبال گودال‌ها یا سطوح مرطوب باشید که فرصت‌های بازتابی را ارائه می‌دهند و با زوایای مختلف و چشم‌اندازهای مختلف آزمایش کنید تا چیزی واقعاً منحصربه‌فرد به دست آورید. چند عکس عروسی شبانه بگیرید تا لایه‌ای از درام و جادو به تصویر اضافه کنید. ایده‌های بی‌شماری برای عکاسی عروسی در شب وجود دارد، مانند استفاده از چترهای LED، بازی با منابع نور محیط برای ایجاد شبح‌ها، یا ژست گرفتن از زوج‌ها زیر نورهای پری برای ثبت یک شب عاشقانه در زیر باران. 

نوشتهٔ پیشین
70 ایده عکاسی بارداری
نوشتهٔ بعدی
کادربندی خلاقانه برای عکاسان عروسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/vakilesf/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34