آیا باید قبل از ازدواجم یک نگاه اولیه داشته باشم؟

forumبدون دیدگاه

اولین ظاهر عروسی می تواند تصمیم بزرگی به نظر برسد. اگر از خود این سوال را بپرسید: “آیا باید قبل از عروسی خود را برای اولین بار نگاه کنم؟” پست وبلاگ زیر به شما کمک می کند تا به انتهای سوال برسید. در واقع، این به شما کمک می کند که سوال دیگری بپرسید. ما در آتلیه عکاسی روبان بهترین عکاسی عروسی در اصفهان و عکاسی در اصفهان را برای شما با مناسب ترین قیمت انجام میدهیم.

اولویت ها و ارزش های من چیست؟

پس از بیش از یک دهه عکاسی از عروسی‌ها، سناریوهای مختلفی را مشاهده کرده‌ایم و اینجا هستیم تا به شما بگوییم که همیشه راه‌حلی برای همه وجود ندارد.

یکی از پست‌های مشاوره برنامه‌ریزی عروسی ما که زوج‌ها آن را مفیدتر می‌دانند، پستی است که در جدول زمانی نمونه عکاسی عروسی قرار دارد . اغلب زمانی که در قرار ملاقات ها، مهمانان گرسنه عروسی و آن نور زیبای غروب آفتاب هستید، تعیین برنامه برای آن روز چالش برانگیز است. عامل اصلی در تعیین جدول زمانی این است که تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک نگاه اولیه داشته باشید یا خیر.

آیا باید قبل از ازدواجم یک نگاه اولیه داشته باشم؟

 • پاسخ کوتاه شاید باشد، اما در اینجا سؤالات دیگری وجود دارد که باید از خود بپرسید تا به شما در تصمیم گیری کمک کند.
 • آیا لحظه ای که همدیگر را برای اولین بار در راهرو می بینید برای شما مهم است؟
 • آیا جشن عروس یا خانواده بزرگی دارید که برای عکس گرفتن باید هماهنگ کنید؟
 • غروب آفتاب چقدر به زمان مراسم شما نزدیک است؟

بیایید عمیق تر در پاسخ به این سوال در مورد نگاه اول عروسی غوطه ور شویم.

نگاه اول چیست

حتی یک نگاه اول عروسی چیست؟ اولین نگاه زمانی است که عروس و داماد برای اولین بار در روز عروسی یکدیگر را می بینند. از لحاظ تاریخی اولین نگاه زمانی اتفاق می‌افتد که عروس و داماد در راهرو قدم می‌زنند تا مراسم را آغاز کنند، اما اکنون زوج‌ها اولین لحظه‌ای را که ممکن است قبل از مراسم رخ دهد، طراحی می‌کنند. اولین نگاه های عروسی طراحی شده تلاشی برای حفظ احساسات ویژه ای است که با انتظار همراه است و در عین حال برخی از چالش های تدارکاتی سنت در جدول زمانی عروسی را برطرف می کند.

عکاسی نگاه اول

عکاسی نگاه اول

دلایل اصلی برای اولین نگاه عروسی

 • من می خواهم بیشتر روز را با هم بگذرانم
 • من می خواهم لحظات صمیمی با هم داشته باشیم
 • من می خواهم جدول زمانی را هموارتر کنم
 • من یک جشن عروسی بزرگ دارم و باید آن عکس ها را قبل از مراسم عروسی انجام دهم
 • محل برگزاری مراسم و عروسی ما از هم دور است و من می خواهم با هم رانندگی کنیم
 • من می خواهم قبل از مراسم پرتره عروسی انجام دهم تا بتوانم از پذیرایی لذت ببرم
 •  من عاشق عکس های اولین نگاه هستم

دلایل اصلی در مقابل نگاه اول به عروسی

 • من می خواهم در راهروی راهرو احساسی باشیم.
 • من می خواهم خانواده و دوستان شاهد لحظه خاصی باشند که داماد می بیند عروس با لباسش در راهرو راه می رود.
 • من می خواهم بعد از مراسم پرتره عروسی را انجام دهم تا لباس عروس تمیز بماند.
 • اگر نگاه اول را انجام دهم، باید زودتر آماده باشم.

پاسخ کوتاه: شاید

من هرگز کسی نیستم که بگویم همه باید این کار را انجام دهند یا همه باید آن کار را انجام دهند. شما همیشه باید پس از در نظر گرفتن گزینه های خود و به کار بردن هر چیزی که برای شما بهترین است، تصمیم بگیرید. وقتی نوبت به اولین نگاه می‌شود، بسیاری از برنامه‌ریزان و عکاسان عروسی شما را تشویق می‌کنند که به خاطر جدول زمانی، یکی از این کارها را انجام دهید. به طور کلی، این درست است.

به طور کلی، بله، انجام اولین نگاه عروسی، جدول زمانی عروسی را بسیار گسترش می دهد و به ما این امکان را می دهد تا مطمئن شویم که می توانیم تمام عکس های مورد نظر خود را بدون دزدیدن شما از مهمانانتان دریافت کنیم. با این حال، بدانید که ما به‌عنوان حرفه‌ای کار کرده‌ایم و می‌خواهیم با زمان‌بندی‌های مختلف کار کنیم. اگر به خاطر حفظ آن بخش خاص از روز، برنامه فشرده تری را ترجیح می دهید، وظیفه ما این است که جدول زمانی را مدیریت کنیم و استرس را جذب کنیم تا بتوانید از روز لذت ببرید!

بنابراین اگر به هیچ یک از دلایل ندیدن یکدیگر قبل از مراسم اهمیت نمی دهید، احتمالاً می توانید هر تصمیمی که عکاس و برنامه ریز عروسی شما توصیه می کند، بگیرید. اما ممکن است تصمیم بگیرید که به این یا آن طرف متمایل شوید. در زیر چند سوال وجود دارد که شما را تشویق می کند تا در مورد تصمیم عروسی خود فکر کنید.

آیا دیدن همدیگر برای اولین بار در راهرو مهم است؟

بدون نگاه اول

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که زوج‌ها برای اولین بار نگاه  نکردن را انتخاب می‌کنند این است که دوست دارند همدیگر را برای اولین بار در راهرو درست قبل از مراسم عروسی ببینند. آنها آن کمی سنت را دوست دارند. آنها انتظار را دوست دارند.

آنها دوست دارند یکدیگر را در مقابل شاهدان، دوستان و خانواده ببینند. آنها منتظر بوده اند و برای مراسم عروسی برنامه ریزی کرده اند و می خواهند احساسات و هیجانی را که با آن همراه است داشته باشند.

برای این زوج ها، آیا باید قبل از ازدواجم یک نگاه اولیه داشته باشم، جواب آسانی دارد: نه.

بله نگاه اول

از طرف دیگر، برخی افراد می گویند که نگاه اول احساسات و هیجان را تغییر نمی دهد. اگر زن و شوهری به آن لحظه خاص اهمیت نمی‌دهند، پاسخ شاید این است که عمیق‌تر بگردید. آیا آنها ترجیح می دهند قبل از مراسم همدیگر را ببینند و لحظه ای با هم داشته باشند؟

برخی از افراد می گویند که احساس می کنند باید زودتر اشک ها و اعصاب قبل از عروسی را از بین ببرند. آنها به لحظه ای نیاز دارند تا یک نفس عمیق بکشند و می خواهند آن لحظه اول صمیمی و خصوصی باشد. آنها می دانند که مثل یک نوزاد گریه خواهند کرد و باید قبل از مراسم عروسی آرایش کنند.

برخی از مردم می گویند که می خواهند انعطاف پذیری بیشتری در برنامه زمانی داشته باشند که در شرایط جوی اتفاقی بیفتد. و احتمالاً یکی از مواردی که به نظر من صحت دارد این است که برخی از زوج ها در روز عروسی خود می خواهند زمان بیشتری با هم داشته باشند. نگاه اول به آنها این امکان را می دهد که بیشتر روز را با هم بگذرانند تا اینکه در رختکن جداگانه منتظر مراسم عروسی باشند.

واقعیت یک روز عروسی

واقعیت این است که اگر مهمانان خود را بر دقیقه تقسیم کنید، به هر حال تنها چند دقیقه با هر مهمان عروسی فرصت دارید. اول نگاه کنید یا نه، احساس می کنید همه چیز به سرعت پیش می رود، حتی اگر سعی کنید از قبل همه عکس ها را از سر راه بردارید.

بسته به اندازه و پویایی جشن عروسی و خانواده شما، گاهی اوقات می توان به هر حال انجام عکس های دسته جمعی بعد از مراسم را آسان تر کرد. (تقریبا همیشه این کار را انجام می دهیم.) بسته به زمان مراسم، نور برای عکس ها در طول ساعت کوکتل بهتر از قبل از مراسم است.

ظاهر اول عروسی اغلب جدول زمانی را آسان تر می کند اما نه همیشه.

بیایید در ادامه در مورد آن دو موضوع صحبت کنیم.

آیا جشن عروسی یا خانوادگی بزرگی دارید؟

اگر دلیل شما برای انجام اولین نگاه این است که بسیاری از ژست های عکاسی را از قبل حذف کنید تا بتوانید روی لذت بردن از پذیرایی خود تمرکز کنید و عکاسان بتوانند بر روی رک ها تمرکز کنند، پس مطمئن شوید که می توانید آن عکس ها را از قبل انجام دهید. . عامل اصلی در اینجا اندازه و پویایی خانواده و مهمانی عروس است.

آیا یک عمو دارید که همیشه دیر می کند؟ یا بسیاری از ساقدوش ها که ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا آماده شوند؟ چقدر برای شما واقع بینانه است که از دختران گل و حلقه دارهای خود بخواهید که یک ساعت یا بیشتر قبل از مراسم آماده باشند و سپس در طول مراسم رفتار کنند؟

اولین نگاه عروسی می تواند کار را در جشن عروسی شما آسان تر یا سخت تر کند. آیا از همه می‌خواهید زودتر از زمانی که نیاز دارند آماده شوند؟ یا می‌توانند در حالی که برای اولین نگاه بیرون می‌روید به آماده شدن ادامه دهند؟

چه زمانی تصاویر و پرتره های گروهی انجام دهیم؟

ما تقریباً همیشه بدون توجه به اولین نگاه، بلافاصله پس از مراسم اصلی، مراسم رسمی خانوادگی را انجام می دهیم. مزیت اصلی انجام عکس های خانوادگی بعد از مراسم این است که معمولاً همه تا آن زمان حضور دارند. از طرف دیگر، ما در هنگام عکس‌های خانوادگی قبل از مراسم، یکی از اعضای خانواده گم شده داشتیم و به هر حال مجبور شدیم بعد از مراسم عکسبرداری کنیم.

اساساً به اعضای درگیر فکر کنید. اگر مشکلی نمی‌بینید که از همه بخواهید زودتر برای عکس‌های خانوادگی آماده شوند، ممکن است از این که بتوانند بعد از مراسم به‌جای ایستادن برای عکس‌ها، قدردانی کنند که می‌توانند بلافاصله به بار بروند.

اغلب نگاه اول عروسی هنوز هم می تواند استرس را در جدول زمانی کاهش دهد زیرا می توانید برخی از پرتره های جشن عروس و پرتره های زوج را از سر راه بردارید. کارآمد بودن با هر زمانی که داریم بخشی از کار یک عکاس عروسی است.

غروب آفتاب چقدر به زمان مراسم شما نزدیک است؟

در آخر و شاید مهمتر از همه، غروب آفتاب چقدر به زمان مراسم شما نزدیک است؟ اگر کمی در مورد عکاسی بدانید، می دانید که همه چیز در مورد نور خوب است. حداقل، این در مورد کمی سبک است و اولین نگاه عروسی می تواند بر جدول زمانی کلی تأثیر بگذارد.

در بدترین حالت، همه چیز را به طور کامل زمان بندی می کنید تا بعد از مراسم پرتره های غروب خورشید بگیرید، اما در نهایت به دلایلی مجبور می شوید مراسم را دیر شروع کنید. سپس مراسم به پایان می رسد، خورشید در آستانه غروب است و عکاسان باید بین پرتره های غروب خورشید و گرفتن عکس های خانوادگی در تاریکی یکی را انتخاب کنند.

انجام اولین نگاه به شما امکان می دهد تا کمی انعطاف پذیری بیشتری در برنامه داشته باشید زیرا اگر تاخیری در روز عروسی شما اتفاق بیفتد، برای انجام تمام عکس های خود نور کافی نخواهید داشت. بله، ما فلاش داریم و می توانیم در تاریکی عکاسی کنیم. با این حال، بسیاری از زوج های ما پس زمینه های زیبای کوه را برای عکس های خانوادگی خود ترجیح می دهند!

در هر صورت پرتره های غروب آفتاب بگیرید

صرف نظر از این، حتی زمانی که زوج‌های ما اولین نگاه را انتخاب می‌کنند، ما آن‌ها را تشویق می‌کنیم تا زمانی را برای پرتره‌های غروب خورشید اختصاص دهند. این پرتره ها اغلب آنهایی هستند که در نهایت روی مانتو، روی جلد آلبوم عروسی آویزان می شوند و به عنوان پروفایل رسانه های اجتماعی استفاده می شوند. ما خیلی خوب هستیم که به شما کمک کنیم بفهمید چگونه می توانید برای چند لحظه با هم زیر غروب آفتاب از ساعت شام یا پذیرایی دزدکی بیرون بیایید، چه ظاهر اول را انتخاب کنید یا نه.

خلاصه ای از اولین نگاه های عروسی

امیدواریم این نکات به شما در پاسخ به این سوال کمک کرده باشد: “آیا باید قبل از ازدواجم یک نگاه اولیه داشته باشم؟” در اصل، ما آن را به صورت موردی مشاهده می کنیم. ما حتی زوج هایی را برای اولین بار به دلایل کاملا متفاوتی از جمله تمایل به انجام اولین نگاه در جایی دور از محل برگزاری مانند بالای یک کوه داشته ایم. ما زوج هایی داشته ایم که می خواهند قبل از مراسم با هم وقت بگذارند تا نذرهای خصوصی رد و بدل کنند. ما زوج‌هایی داشته‌ایم که در یک مکان آماده می‌شوند و در مکان دیگری ازدواج می‌کنند و می‌خواهند از A به B با هم سوار شوند.

و همچنین زوج هایی داشته ایم که می دانستند این موضوع مورد بحث نیست. آنها قرار بود منتظر آن لحظه خاص و صمیمی باشند که او در راهرو قدم می زد. ظاهر اول عروسی شخصی است، عروسی ها هم همینطور!

نوشتهٔ پیشین
نمونه جدول زمانی عکاسی عروسی
نوشتهٔ بعدی
برنامه ریزی برای عروسی در کوهستان؟ 4 نکته سریع برای رساندن شما به بالاترین سطح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست