شرایط برگزاری عروسی لاکچری ایرانی چیست و هزینه آن چقدر است؟

forumبدون دیدگاه

این سوال اغلب برای کسانی که در شرف ازدواج هستند پیش می آید. همانطور که می دانیم یکی از چالش هایی که جوانان در زمان ازدواج با آن مواجه می شوند، هزینه مراسم عروسی است. هزینه های مربوط به تالار، لباس و پذیرایی که باید به بهترین شکل انجام شود. تجملات امروزی برای هر وسیله و نیاز این مراسم هزینه های هنگفتی را به همراه داشته است. در ادامه این مقاله به بررسی این عناصر و هزینه های عروسی لاکچری می پردازیم.

هزینه رزرو تالار عروسی مجلل

اصلی ترین و بزرگترین هزینه جشن عروسی لاکچری مربوط به رزرو تالار می باشد. هزینه ای قابل توجه که با گزینه هایی مانند چیدمان رنگ مهمانی، دکوراسیون و منوی پذیرایی انتخابی تغییر و افزایش می یابد. این هزینه که معمولاً بر عهده داماد یا خانواده وی است می تواند از 80 میلیون تا 200 میلیون متغیر باشد.

تالارهای بزرگ، باغ تالارها در مقابل خدمات مختلفی که هر روز به آنها اضافه می شود، قیمت ورودی خود را بالا می برند و با عناوین مختلف مبلغی به این قیمت اضافه می کنند. تزیینات متنوع همراه با گل های طبیعی و نورپردازی اغراق آمیز و کاملا مجلل، مورد توجه زوج ها و خانواده ها قرار گیرد. هزینه رزرو تالار بسته به امکانات موجود، موقعیت جغرافیایی، اندازه و تعداد مهمانان متفاوت است.

عروسی لاکچری

قیمت کیک عروسی لاکچری ایرانی

کیک یکی از چیزهای اصلی در مجالس عقد است، اما برخی از افراد برای مراسم عروسی نیز کیک سفارش می دهند. نوع و طبقات کیک عروسی آنها را مجلل بدون کم و کاست می کند. قیمت این کیک به وزن، تعداد طبقات و نوع تزیین بستگی دارد.

بسیاری از طبقات و تزئینات با گل های خاص و گران قیمت منجر به قیمت های بالا می شود. هنگام بررسی لیست های مختلف فروشگاه های لوکس، قیمت هر کیلوگرم کیک از 200 تا 600 هزار تومان است.

قیمت کارت عروسی لاکچری

اگرچه دعوت نامه های آنلاین هزینه کمتری دارند و ارسال آنها زمان کمتری دارد، اما برخی از زوج ها هنوز ترجیح می دهند از دعوت نامه به روش سنتی استفاده کنند. دعوتنامه نیز جزئی از هزینه عروسی می باشد و بسته به طرح انتخابی و نوع و تعداد کارت ها قیمت آن افزایش می یابد.

در این قسمت هر خانواده به تعداد مهمانان کارت ها را سفارش می دهند. طبق نظرسنجی ها قیمت دعوتنامه عروسی لوکس از 100 تا 500 هزار تومان است. کارت های ساده تر قیمت بسیار پایین تری دارند.

هزینه شیرینی و میوه برای عروسی لاکچری

برای پذیرایی از مهمانان عروسی از میوه و شیرینی استفاده می شود که کیفیت و تنوع این دو تاثیر بسزایی در هزینه دارد. برای محاسبه باید بگوییم که برای هر نفر از 100 تا 120 گرم شیرینی و نیم کیلوگرم میوه در نظر گرفته می شود و به تعداد مهمانان نیز خریداری می شود.

برای اطمینان از کافی بودن تعداد سفارش، ده درصد به کل مبلغ اضافه می شود تا بدون نگرانی پذیرایی صورت گیرد. با توجه به وزن ها و تعداد مهمانان می توان قیمت را محاسبه کرد. در جشن های مجلل به تنوع و کمیت میوه بیشتر توجه می شود.

قیمت حلقه ازدواج لوکس ایرانی

حلقه ازدواج و سرویس طلایی که برای عروس خریداری می شود با توجه به وزن طلا و جواهرات به کار رفته در آن متفاوت است. کمترین قیمت برای خرید حلقه ازدواج مجلل 6 میلیون تومان است و تا ده ها میلیون هم می رسد. اما این قیمت را نباید زیاد جدی گرفت زیرا قیمت طلا هر روز تغییر می کند و دستمزد ساخت جواهرات دائما در حال تغییر هستند.

قیمت لباس عروس لاکچری

مهم ترین فرد در عروسی، یعنی. عروس، هزینه های بیشتری نسبت به بقیه دارد. لباس های متنوع و رقابتی که در بین مردم وجود دارد، لباس عروس را به یک کالای لوکس و گران قیمت در بازار تبدیل کرده است. کیفیت پارچه، دوخت و تزئینات روی لباس این قیمت را تعیین می کند.

در لباس های لوکس، استفاده از سنگ های قیمتی بسیار رایج شد که منجر به مبالغ هنگفتی شده است. استفاده از پارچه های گران قیمت، خیاطی، لوازم مربوطه، تزیینات لباس، شهرت مزون و موقعیت مکانی که در آن قرار دارد باعث شده قیمت ها از ده ها میلیون تا صدها میلیون متغیر باشد.

هزینه لباس داماد

در خاطره انگیزترین شب زندگی داماد، کت و شلوار زیباترین لباس است. این لباس با توجه به برند و کیفیت آن تغییرات قیمتی زیادی دارد و قیمت های بسیار بالایی دارد. با کمترین تقاضا در فروشگاه ها می توانید به قیمت هایی تا ده میلیون برسید که البته این نشان دهنده کیفیت و اعتبار برند است. لازم به ذکر است که همیشه بحث کیفیت محصول نیست، بلکه همین مسئله شهرت و مکان و اینکه لباس برای داماد است یا عروس باعث می شود قیمت ها فراتر از واقعیت باشد.

قیمت دسته گل عروس ایرانی لوکس

دسته گل عروس که اغلب از گل های طبیعی درست می شود، یکی از اکسسوری هایی است که در مراسم عروسی به رخ می کشد. دسته گل عروس نیز بسته به نوع و تعداد گل و همچنین نحوه پیچیدن و دیزاین، قیمت های متفاوتی دارد.

در ساده ترین شکل شاهد استفاده از گل رز هستیم و با تغییر ذائقه و در نتیجه افزایش قیمت، استفاده از گل های خاص نیز به وفور دیده می شود. باز هم باید اشاره کنیم که قیمت ها دائما در حال تغییر هستند و نمی توانیم قیمت ثابت یا چیزی نزدیک به واقعیت را به شما ارائه دهیم.

قیمت آرایشگاه عروس مجلل

تمام قسمت های مراسم عروسی معنای خاص خود را دارد اما آرایشگاه عروس یکی از درجات اول است. آرایشگاه با توجه به سابقه، شهرت و برند مواد به کار رفته در آرایش عروس و استفاده از اکسسوری هایی مانند تاج و … قیمت های متفاوتی را ارائه می دهد.

حتی موقعیت آرایشگاه هم قیمت بالایی به موارد فوق اضافه می کند و قیمت بالاتری دارد. بنابراین، کیفیت تنها عامل تعیین کننده قیمت نیست و هنگام انتخاب آرایشگاه از مکان های مشهورتر برای یک رویداد لوکس، باید بدانید که بخشی از هزینه فقط برای همین تغییر سطح است.

هزینه آرایشگاه داماد

آرایش داماد شامل بخش‌های مختلفی مانند کوتاه کردن مو، آراستگی، مراقبت از پوست و آرایش است و امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این خدمات کاشت موی موقت برای داماد نیز انجام می شود و تغییرات زیادی در جهت زیبایی ایجاد می شود. در خاص ترین شب زندگی، دو نفر سعی می کنند در همه زمینه ها بهترین باشند. از نظر زیبایی بهترین است و ظاهر از همه برجسته تر است.

هزینه کرایه و تزیین ماشین عروس لوکس

استفاده از ماشین شخصی برای مراسم عروسی بسیار متداول است اما برای همه اینطور نیست. برخی از مردان و زنان تصمیم می گیرند برای آن شب خاص سوار ماشین مخصوص شوند. استفاده از خودروهای لوکس و اجاره آنها از مراکزی که به این منظور فعالیت می کنند نیز هزینه های عجیب و سرسام آوری دارد.

باید بدانید که هزینه خودروهای لوکس حدود چندین میلیون تومان به هزینه عروسی اضافه می کند. هزینه تزیین ماشین عروس نیز بسته به کیفیت گل، مدل انتخابی، تعداد گل استفاده شده متفاوت است و با توجه به هزینه گل و دستمزد قابل محاسبه است.

هزینه عکاسی و فیلمبرداری عروسی مجلل

برای ثبت لحظات این مراسم خاص و رویایی باید فیلم و عکس تهیه کرد و در بازار رقابتی این روزها قیمت آن بسیار متفاوت است. تعداد مکان های عکاسی و سفر مورد نیاز، تعداد عکس ها و آلبوم ها، حضور در مراسم عروسی و تعداد عکاس ها همگی بر این هزینه ها تاثیر دارند.

تهیه کلیپ های مختلف، نوع دوربین و استفاده از ابزارهای مختلف مانند هلی شات نیز از دیگر مواردی است که به افزایش قیمت کمک می کند و به طور کلی باید گفت که روبان؛ آتلیه عکاسی اصفهان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان جهت ثبت عکس های ماندگار از مراسم عروسی شما می باشد .

هزینه گروه موسیقی عروسی لاکچری

مهمانی و موسیقی دو دوست جدا نشدنی هستند و موسیقی در هر مهمانی جایگاه بسیار ویژه ای دارد. در مراسم عروسی گروه های موسیقی نیز شرکت می کنند و به شادی این محفل کمک می کنند. نوع موسیقی، زمان، شهرت گروه و… روی این قیمت تاثیر می گذارد.

گروه های موسیقی زنده مانند دف که در مراسم به اجرای زنده می پردازند و نشان از تجمل و تخصصی بودن مراسم دارند نیز هزینه های خاص خود را دارند که بسته به سابقه، شهرت و کیفیت کارشان متفاوت است.

هزینه خرید سرویس طلا عروس

سرویس طلا یکی از مواردی است که قیمت گذاری روی آن سخت است زیرا تفاوت مدل، سلیقه و همچنین نوسانات بازار بسیار زیاد است. ظریف ترین سرویس طلا حدود 30 گرم با اختلاف وزن تا 80 گرم است که با توجه به قیمت روز طلا قابل محاسبه است.

قیمت سفره عقد

برخی از زوج ها می خواهند تالار عروسی از اتاق عقد استفاده کرده و سفره عقد را بچینند. این قسمت از مراسم شامل اتاقی است که دارای چیدمانی از میوه و گل و تزئینات خاص خود است. همه این موارد و سالنی که مراسم در آن برگزار می شود قیمت سفره عقد را تعیین می کند. در کل برای یک سفره عقد مجلل باید حدود چندین میلیون تومان به هزینه تالار اضافه شود.

 

نوشتهٔ پیشین
ویژگی های برگزاری عروسی در فضای باز
نوشتهٔ بعدی
جشن عروسی به سبک بوهو و روستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/vakilesf/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34