تمام نکات عکاسی عروسی که برای موفقیت به آن نیاز دارید

forumبدون دیدگاه

جدول محتوا

نکات عکاسی عروسی: بهترین عکس ها را برای هر مشتری دریافت کنید

چه یک عکاس حرفه ای عروسی باشید و چه مبتدی در عکاسی، راه های زیادی برای بهبود عکس هایتان وجود دارد. از جنبه فنی تا کسب و کار عکاسی عروسی، ما ضروری ترین نکات را برای عکاسان عروسی گردآوری کرده ایم. این نکات عکاسی عروسی به شما کمک می کند تا بهترین عکس های عروسی را برای زوج های خود ایجاد کنید. آتلیه عکاسی عروس در اصفهان زیادی وجود دارد اما نکاتی که ما به شما میگوییم به عنوان بهترین آتلیه در اصفهان ، تجربه های آتلیه روبان می باشد. همینطور ما به عنوان آتلیه عکاسی کودک در اصفهان فعالیت میکنیم.

نکاتی برای آماده شدن برای عکاسی عروسی: قبل از عکاسی از روز عروسی تحقیق کنید

پیش از موعد محل برگزاری را تحقیق کنید

قبل از عکاسی از روز عروسی، نگاهی به شکل ظاهری محل برگزاری کنید. شما می خواهید بهترین مکان های عکاسی را در مکان خاصی که قرار است در آن عکاسی کنید، بشناسید. اگر می توانید، با محل برگزاری و یا با زوجین وقت بگذارید تا فضا را مرور کنید. اگر نه، به عکس هایی که در محل برگزاری به صورت آنلاین گرفته شده اند نگاهی بیندازید.

جستجوی محل برگزاری

یکی از کارهایی که می توانید برای وسعت بخشیدن به فضای یک مکان انجام دهید این است که آن را در Google Maps نیز “مشاهده” کنید. اگر نمی‌توانید شخصاً به آنجا برسید، می‌توانید نمای Google Maps از محل برگزاری را انجام دهید و ببینید که مناطق اطراف چگونه به نظر می‌رسند. این یکی از نکات مهم عکاسی برای کسانی است که در شهرها عکاسی می کنند. اغلب فضای باز بزرگی وجود ندارد که بخشی از اماکن شهری باشد. برای تعیین بهترین نقاط محلی برای عکاسی در نزدیکی محل برگزاری، شخصاً جستجو کنید یا از Google Maps استفاده کنید.

حتماً یک کپی از جدول زمانی روز داشته باشید

همیشه یک کپی از جدول زمانی روز عروسی را همراه خود داشته باشید. مطمئن شوید که این آخرین نسخه از جدول زمانی است. بسیاری از جدول های زمانی تا هفته قبل یا حتی روز قبل از جشن در نوسان هستند. جدیدترین جدول زمانی را همیشه همراه خود داشته باشید. جدول زمانی راهنمای شما برای اطمینان از اینکه همه چیز به خوبی اجرا می شود است.

اگر رویداد یک برنامه ریز یا هماهنگ کننده روز داشته باشد، این شخصی است که آخرین جدول زمانی را خواهد داشت.

از قبل با آنها هماهنگ کنید تا مطمئن شوید که زمان مناسبی در نظر گرفته شده است. شما باید به عنوان یک عکاس اطمینان حاصل کنید که آنها برای عکس‌ها زمان اختصاص می‌دهند. مثلاً اگر خانواده بسیار پرجمعیتی داشته باشند و فقط 20 دقیقه برای عکس های خانوادگی وقت بگذارند، این زمان کافی نیست. به طراح، عروس یا داماد اطلاع دهید که باید برای عکس‌ها زمان اضافه شود.

اگر آنها قصد دارند اولین نگاه را انجام دهند ، این می تواند جدول زمانی عکاسی را سرعت بخشد. این نکات عکاسی عروسی که با مشتریان خود به اشتراک می گذارید می تواند به آنها کمک کند تا روز خود را طراحی کنند. اگر آنها نگاه اول را انتخاب کنند، می توانند عکس های زوج، عکس جشن عروسی و عکس های خانوادگی خود را قبل از مراسم انجام دهند. این به آنها فرصت بیشتری برای معاشرت با عزیزانشان پس از پایان مراسم می دهد.

با این حال، اگر مشتری نگاه اول را انتخاب نکند، باید زمان بیشتری را در صورت نیاز اختصاص دهید. اگرچه نگاه اول می تواند یک برنامه را سرعت بخشد، اما همه مشتریان آن را نمی خواهند. برخی هستند که بیشتر سنتی هستند و می خواهند لحظه خاص آنها در طول مراسم باشد. برخی از مشتریان زمانی که عروس در راهرو قدم می زند می خواهند همدیگر را برای اولین بار ببینند.

یک عکاس چه زمانی باید در مراسم حاضر شود؟

متخصصان عکاسی می توانند در آغاز روز عروسی زمانی که این زوج در آستانه اتمام آماده شدن هستند، حاضر شوند. تهیه عکس های آماده می تواند برای یک زوج بسیار خاص باشد. اما اگر خیلی زود به این قسمت از روز برسید، عکس های زیادی از یک عروس بدون آرایش یا داماد در انتظار نشسته خواهید داشت. نمایش حدود 45 دقیقه قبل از آماده شدن کامل به شما فرصتی می دهد تا از آخرین کارهایی که مهم ترین هستند عکس بگیرید.

آیا باید تا آخر شب در مراسم بمانید؟

آیا عکاس باید در عروسی بماند تا شب تمام شود؟ بستگی به این دارد که مشتری شما برای جدول زمانی شما چه می خواهد. یکی از نکات مهم برای متخصصان عکاسی: گاهی اوقات شما نیازی به این کار ندارید. اگر زوج جنبه مهمانی را اولویت بسیار مهمی در جشن خود می دانند، به آنها کمک کنید تا زمان خود را با شما برای برآورده کردن این نیازها اختصاص دهند. بررسی کنید که کدام بخش از رویداد برای مشتریان شما اولویت بیشتری دارد. برخی از مشتریان حتی نمی‌خواهند عکس‌های آماده تهیه کنند و در عوض می‌خواهند از آن زمان در عکس‌های مهمانی استفاده کنند.

در برخی شرایط، یک عکاس برای مدت کوتاهی (45 دقیقه یا بیشتر) از پذیرش خارج می شود. در یک نقطه خاص، مهمانان مست می شوند. معمولاً برای عکس‌های خارق‌العاده، یا حداقل عکس‌هایی که می‌خواهند توسط دیگران دیده شود، نمی‌سازد! شروع باز شدن پیست رقص معمولاً زمانی است که بیشترین اقدام را برای گرفتن عکس انجام می دهید. زمانی است که همه، به ویژه اعضای خانواده بزرگتر، برای رقصیدن هیجان زده می شوند. با ادامه شب، اقوام بزرگتر و اعضای خانواده شروع به پاکسازی زمین رقص خواهند کرد. مهمانانی که بیشتر مست شوند، احتمالاً مدت بیشتری در زمین رقص خواهند ماند.

تحقیق در مورد ژست های عکاسی عروسی

به ژست های عکاسی مرتبط با رویدادی که در حال عکاسی هستید نگاه کنید. عوامل مختلفی وجود دارد که بر نحوه ژست گرفتن زوج تأثیر می گذارد. بعلاوه، مطمئن شوید که ژست‌ها متناسب با فصلی است که جشن در آن برگزار می‌شود. برای مثال، اگر یک امر زمستانی است، راه‌هایی را پیدا کنید که آنها در ژست‌های خود گرم و دنج باشند.

قبل از روز بزرگ با زوج آشنا شوید

بعد از اینکه با زوجین ایمیل رد و بدل کردید و هر دو احساس خوبی داشتید، زمانی را برای ملاقات تعیین کنید. این برای کسب و کار عکاسی شما بسیار مهم است و یکی از بزرگترین نکات برای تجربه مشتری است . نشان دادن شخصیت خود به زوج متاهل در زندگی واقعی راهی عالی برای فروش آنها در خدمات شماست. هنگامی که افراد شخصاً با یک تجارت ارتباط برقرار می کنند، به احتمال زیاد پول خود را در آن سرمایه گذاری می کنند.

نکات عکاسی عروسی

قبل از عکس های عروسی، یک عکس نامزدی انجام دهید

اگر بتوانید مشتریان عکاسی خود را زودتر از موعد در یک عکس نامزدی بفروشید ، برای عکس های آنها بسیار سودمند خواهد بود. یکی از بزرگترین نکات عکاسی عروسی این است که ابتدا عکس نامزدی را انجام دهید. با انجام یک جلسه عکس نامزدی، به زوج خود این امکان را می دهید که شما و سبک کاری شما را در سطح بسیار نزدیک تری بشناسند. برخلاف صرفاً حضور در روز و عکس گرفتن، انجام یک عکس نامزدی باعث افزایش راحتی این تجربه می شود.

نحوه انجام عکس های نامزدی

اگر در عکاسی تازه کار هستید، احتمالاً در عکاسی نامزدی نیز تازه کار هستید. زوج‌ها معمولاً به چند دلیل جلسه نامزدی را انتخاب می‌کنند. دلیل اول این است که آنها می توانند از عکس ها برای ذخیره تاریخ استفاده کنند. عکس های نامزدی برای ذخیره تاریخ ها و وب سایت های آنها افزودنی زیبا ایجاد می کند. Save-the-dates ارتباطی است که قبل از انجام دعوتنامه آنها منتشر می شود. این بدان معنی است که این زوج تاریخ جشن خود را مشخص کرده اند، اما هنوز همه جزئیات نهایی نشده اند. معمولاً قبل از دعوت نامه به مهمانان اطلاع داده می شود که این رویداد چه روز و چه زمانی از سال خواهد بود تا بتوانند آماده شوند. به زوج خود این نکات را در مورد اینکه چرا ممکن است بخواهند عکس نامزدی داشته باشند، ارائه دهید.

رسانه های اجتماعی و جلسات تعامل

یک امتیاز اضافی از انجام یک جلسه نامزدی: زوج می توانند عشق خود را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند! اشتراک گذاری عکس های نامزدی در شبکه های اجتماعی بسیار مرسوم شده است. برای روز ولنتاین، تولدها، تعطیلات، سالگردها، این عکس‌ها به عنوان پست اصلی «دوستت دارم» است.

گرفتن عکس های نامزدی مانند یک جلسه تمرین برای زوج هاست تا با دوربین راحت شوند. این جایی است که به آنها در مورد ژست گرفتن و زاویه ها آموزش می دهید و به آنها نکاتی می دهید. انجام یک جلسه نامزدی نیز مفید است زیرا زوج می توانند به نحوه ظاهرشان در عکس ها نگاه کنند و اگر زوایای خاص یا سبک های عکس را دوست ندارند به شما اطلاع دهند. عکاسی نامزدی مانند یک تست برای افراد حرفه‌ای و زوج‌ها قبل از وقوع روز بزرگ است.

محل فیلمبرداری از جلسات نامزدی

به مناطق مشترک برای عکس های نامزدی در مکان خود نگاهی بیندازید . این می تواند یک پارک بسیار زیبا یا یک باغ دیدنی باشد. به زوج خود نکاتی در مورد محل گرفتن عکس نامزدی بدهید. به عنوان مثال، آنها ممکن است علاقه زیادی به گرافیتی داشته باشند، بنابراین مناطق محلی را با هنر خیابانی جستجو کنید. همچنین ممکن است نقطه ای وجود داشته باشد که برای زوجین بسیار مهم باشد. از آنها بپرسید اولین قرار ملاقاتشان کجا بوده یا کجا نامزد کرده اند. اینها می‌توانند مکان‌های بسیار معنی‌داری برای جلسات تعامل ایجاد کنند.

نکاتی برای ژست گرفتن زوج ها

چالشی که خلاقان هنگام عکاسی از جشن عشق با آن مواجه می شوند، ژست گرفتن است. گاهی اوقات گرفتن ژست ها و نکاتی که در اینترنت پیدا می کنید و آنها را در تلفن خود ذخیره می کنید تا به آنها مراجعه کنید، آسان است. به این ترتیب می توانید به عروس و داماد نشان دهید که دقیقا به چه چیزی فکر می کنید. در وهله اول یک دلیل بزرگ برای عکاسی نامزدی با زوج خود این است که به آنها بیشتر در مورد ژست گرفتن آموزش دهید. وقتی بعد از جلسه نامزدی به جشن بزرگ خود می رسند، دقیقاً می دانند که چه کاری انجام دهند. در اینجا چند نکته و ایده برای عکاسی عروسی برای ژست زوج ها آورده شده است:

 • دست در دست گرفتن و به سمت دوربین راه می روند
 • دست در دست گرفتن و دور شدن از دوربین
 • عروس تکیه بر شانه داماد
 • عروس و داماد در حال تمرین اولین رقص خود
 • عروس و داماد برای بوسیدن وارد می شوند
 • زمزمه داماد در گوش عروس
 • عروس با دست های شل شده به دور گردن و شانه های داماد
 • عروس با دستان آرام روی سینه داماد و حلقه قابل مشاهده است
 • دست عروس با حلقه ای که روی صورت داماد وقتی به داخل خم می شوند قابل مشاهده است
 • داماد از پشت عروس را در آغوش می گیرد
 • عکسی از نزدیک از هر دو دستشان با حلقه‌ها
 • داماد کت کت و شلوارش را روی شانه های عروس می گذارد
 • دویدن عروس و داماد به سمت دوربین

نکاتی برای اینکه زوج هایتان با ژست گرفتن برای عکس های عروسی راحت باشند

 • اولین قرار ملاقات با یکدیگر را به زوج خود یادآوری کنید. آنها را به زمانی برگردانید که تازه شروع به آشنایی با یکدیگر کرده بودند. شاید آنها یک داستان خنده دار داشته باشند که باعث خنده یکدیگر شود.
 • به آنها یادآوری کنید که جشن آنهاست! این احتمالاً یکی از بزرگترین و شادترین روزهای زندگی آنها تاکنون بوده است. این باید لبخند بزرگی را در صورت زوج متاهل ایجاد کند.
 • به آنها یادآوری کنید که آنها برای یکدیگر هستند. اگر از ژست گرفتن برای عکس های عروسی عصبی هستند، به آنها یادآوری کنید که این مربوط به آنهاست و به همین دلیل است که اینجا هستند. عکس های آنها برای هیچ کس دیگری نیست. این برای یادآوری بهترین روز زندگی آنها است.
 • عروس و داماد را از گروه بزرگتر دور کنید. همه یک تکه از زوج شما را در روز می خواهند. مهمانان و اعضای خانواده متعددی وجود خواهند داشت که آنها را به همه جهات می کشند. یک لحظه آنها را از جمعیت دور کنید. به آنها یک دقیقه فرصت دهید تا نفس بکشند و فقط با یکدیگر استراحت کنند.
 • در مکان ها از قبل هماهنگ کنید. بررسی کنید که آیا زوج می‌دانند برای عکس‌ها کجا باید باشند. اگر تلاش می کنید مکان هایی را برای عکس ها پیدا کنید، خیلی حرفه ای به نظر نمی رسد.
نکات عکاسی عروسی

نکات عکاسی عروسی

نکات مهم برای عکاسان عروسی: نور خود را
برای عکس ها در نظر بگیرید

نکته بعدی در مورد نکات عکاسی عروسی ما: شرایط نوری مراسم را از قبل بررسی کنید. اگر می توانید، محل برگزاری مراسم عروسی و پذیرایی را از قبل تعیین کنید. این به شما کمک می کند تا تعیین کنید که در روز از چه نور و لنزهایی نیاز دارید. همچنین زمان برگزاری مراسم را در نظر بگیرید. آیا نور روشن و خشن ظهر خواهد داشت؟ آیا غروب خورشید با نور پس زمینه زیاد خواهد بود؟ از جدول زمانی رویداد برای درک نحوه گرفتن عکس های عروسی بهتر استفاده کنید.

برای گرفتن بهترین عکس های عروسی،باید درک کنید که قرار نیست هر مناسبتی یک موقعیت نورپردازی باشد. حتی اگر رویدادهایی که در حال عکاسی هستید در یک مکان باشند، عوامل مختلفی وجود دارد که می‌تواند در داشتن موقعیت‌های نوری متنوع نقش داشته باشد. برای مثال، اگر مکان به شدت به نور پنجره متکی است و با یک روز ابری مواجه شدید، باید راهی برای جبران آن پیدا کنید.

نکاتی برای عکاسی: درباره عکاسی با فلش برای
مراسم و پذیرایی ها بیاموزید

یکی از بزرگترین نکات عکاسی عروسی این است که یاد بگیرید برای مراسم خود عکاسی با فلاش انجام دهید. در اکثر مواقع نیاز است که شما در مورد استفاده از فلاش برای موقعیت‌های مختلف نور بیاموزید. بسیاری از پذیرایی ها پس از تاریک شدن هوا انجام می شود. همچنین موقعیت های مراسم زیادی وجود دارد که باید در یک محیط تاریک عکاسی کنید. برای بهترین عکاسی عروسی، بهتر است از یک تنظیم فلاش استفاده کنید.

عکاسی عروسی با نور طبیعی کاملا زیباست. با این حال، برای اکثر موارد، همیشه یک گزینه واقعی نیست. از آنجایی که پذیرایی‌ها اغلب پس از تاریک شدن هوا انجام می‌شوند، این کیفیتی را که می‌توانید از عکس‌هایتان فقط با نور موجود دریافت کنید، محدود می‌کند. شما می خواهید سیستم های فلش را یاد بگیرید و درک کنید تا به زوج های خود بهترین تجربه را برای عکس هایشان بدهید. اگر بخواهند یک چاپ بزرگ از پذیرایی خود بخرند، نمی خواهند یک چاپ دانه دار و پر سر و صدا روی دیوار خود ببینند. هنگام عکاسی از عروسی با فلاش، یک پذیرایی با نور مناسب را به آنها هدیه دهید.

در اکثر تنظیمات رویداد، فلاش داخلی دوربین شما برای پر کردن یک اتاق کافی نیست. نه تنها این، بلکه به شما کنترل کافی بر وضعیت روشنایی نمی دهد. یادگیری در مورد عکاسی با فلاش خارج از دوربین به طور قابل توجهی مهارت های عکاسی از رویدادهای شما را بهبود می بخشد. یکی از بزرگترین نکات برای یک عکاس حرفه ای عروسی این است که یاد بگیرید موقعیت خود را کنترل کنید. با استفاده از این نکات عکاسی عروسی در مورد نحوه استفاده از نور و تنظیمات دوربین خود، می توانید کنترل بصری بیشتری بر روی تصاویر به دست آمده داشته باشید.

نکته عکاسی برای عروسی: حالت های مختلف را در دوربین خود امتحان کنید

آیا در حالت دستی عکاسی می کنید؟ با تنظیمات مختلف دوربین خود آشنا شوید. اگر می‌دانید چگونه با تنظیم سرعت شاتر، دیافراگم و ISO، لحظات را به درستی ثبت کنید، گرفتن عکس در هر موقعیتی آسان‌تر می‌شود. حتی اگر یک عکاس عروسی مبتدی هستید، یادگیری در مورد این تنظیمات به شما این امکان را می دهد که در هر رویداد بهتر شوید. چند حالت مختلف وجود دارد که اصلی ترین حالت هایی هستند که حرفه ای ها برای عکاسی بین آنها جابجا می شوند:

عکاسی با حالت دستی

حالت دستی به این معنی است که از هر چیزی که در حال عکاسی هستید، همه تنظیمات را برای آن تنظیم می کنید. این احتمالاً رایج ترین حالتی است که خلاقان حرفه ای از آن استفاده می کنند. یادگیری در مورد نحوه متعادل کردن دیافراگم، سرعت شاتر و ISO برای ایجاد عکس های زیبا ارزشمند است. عکاسی به صورت دستی مخصوصاً برای حرفه ای هایی که از فلاش استفاده می کنند مفید است. شما می توانید همه چیز را دقیقاً به همان شکلی که برای عکس گرفتن نیاز دارد تنظیم کنید و با تنظیمات روی فلاش خود کار کنید. کنترل کامل بر تنظیمات به ایجاد عکس های قوی تر کمک می کند.

نوشتهٔ پیشین
علم زبان بدن در عکسبرداری
نوشتهٔ بعدی
چگونه عکس های عروسی خانوادگی سریع و سرگرم کننده داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست