8 اشتباه در عکاسی عروسی که باید از آنها اجتناب کنید

forumبدون دیدگاه

ما مقالات زیادی را در مورد اینکه چرا باید یک عکاس عروس حرفه ای استخدام کنید، چرا اینقدر مهم است و چرا باید بودجه خود را به حداکثر برسانید، پوشش داده ایم. وقتی نوبت به روز عروسی شما می رسد، تنها یک چیز وجود دارد که تا زمانی که تمام نشود، نمی بینید و آن عکس های عروسی شما است. هر چیز دیگری که دیده اید، برنامه ریزی کرده اید و رزرو کرده اید، مکان عروسی، گل، لباس، گروه موسیقی، صندلی، دکوراسیون، این لیست ادامه دارد. عکاس شما روز را برای شما ثبت می کند، اما شما تا چند هفته بعد نتیجه کار آنها را نخواهید دید، به همین دلیل انتخاب عکاس عروسی و آتلیه عروس شما بسیار مهم است، زمانی که روز تمام شد عکس های عروسی شما تنها چیزی است که آن لحظات، خاطرات و احساسات را ثبت و نگه دارید. با این حال هنوز اشتباهات عکاسی عروسی وجود دارد که زوج ها مرتکب می شوند، بنابراین ما 8 مورد رایج را که می بینیم جمع آوری کرده ایم.

اشتباهات عکاسی عروسی که باید از آنها اجتناب کنید

1. استخدام نکردن یک عکاس عروس حرفه ای

اولین تاسف و متأسفانه یک اتفاق رایج، استخدام نکردن یک عکاس عروس حرفه ای است . عروسی ها ارزان نیستند و همه چیز ممکن است گران به نظر برسد، بنابراین وقتی فکر می کنید که یک عکاس عروسی چیزی به روز خود اضافه نمی کند، می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که به آنها نیاز ندارید یا می توانید در پول خود صرفه جویی کنید. هزینه نقش مهمی در این دارد که چرا زوج‌ها ممکن است یک حرفه‌ای را استخدام نکنند و وقتی دوست خانوادگی دارید که عکاسی را به عنوان یک سرگرمی انجام می‌دهد، به راحتی می‌توان فهمید که چرا ممکن است فکر کنید این روش خوبی برای صرفه‌جویی در هزینه است.

واقعیت این است که شما برای چیزی پول می‌دهید که تا بعد از عروسی‌تان نخواهید دید، عکاس در روز شما آنجا خواهد بود، با این حال آنها در پس‌زمینه کار خواهند کرد. شما می توانید پول خود را پس انداز کنید و آن را برای گل های بزرگتر، غذای بهتر، نوشیدنی رایگان خرج کنید، اما در مورد ثبت تمام این لحظات، مهمانان شما اهمیتی نمی دهند یا حتی متوجه نمی شوند که برای گل یا غذای خود بیشتر خرج کنید، با این حال متوجه خواهید شد و پشیمان خواهید شد. عکس های عروسی شما اگر منعکس کننده روز زیبای شما، احساسات مهمانانتان یا تمام تلاش شما در برنامه ریزی روزتان نباشد.

مطمئن شوید که یک عکاس عروس حرفه ای استخدام کرده اید، کسی را استخدام کنید که می داند چه کاری انجام می دهد و سال ها تجربه انجام آن را دارد، این یکی از بهترین سرمایه گذاری های شما خواهد بود.

شما باید بودجه خود را به حداکثر برسانید، باید به عکاسی عروسی خود اهمیت زیادی بدهید. چرا؟ در پایان روز خاص شما، کیک خورده می شود، گل ها پژمرده می شوند، محل برگزاری پاک می شود و تمام چیزی که خواهید داشت، خاطرات است. چه راه بهتری برای ثبت و نگهداری آن خاطرات وجود دارد تا بتوانید خانواده، دوستان، نوه ها را از طریق تصاویر نشان دهید.

بسیاری از عروس‌ها را می‌شنویم که روی ایجاد عروسی رویایی‌شان تمرکز می‌کنند، اما آنها فراموش می‌کنند که فقط برای یک روز است، و فکر نمی‌کنند بودجه‌شان را برای استخدام یک عکاس عروس حرفه‌ای برای عکاسی از روزشان به حداکثر می‌رسانند.

مطمئن شوید که روز و عروسی عالی خود را ثبت کرده اید. این همان فکری است که وقتی روزتان تمام شد به آن خواهید رسید که برای همیشه ادامه خواهد داشت.

اگر جلوی دوربین عصبی هستید یا دوست ندارید عکستان گرفته شود، عکس نامزدی را نیز در نظر بگیرید. عکاسی یک سرویس از نزدیک و شخصی است و هم شما و هم عکاستان باید احساس راحتی در کار با هم داشته باشید. عکاسی نامزدی نه تنها آلبوم عروسی شما را بهبود می بخشد، بلکه مانند یک تمرین لباس برای عکاسی در روز عمل می کند تا شما را در مقابل دوربین آرام تر و طبیعی تر کند.

2. نگرفتن کل روز

ممکن است عکاسی را استخدام کرده باشید، اما پشیمانی دیگر فقط استخدام او برای مراسم است، باز هم این به هزینه ها بستگی دارد. با تمام استرس برنامه ریزی عروسی، فکر کردن به اینکه صبح روز بزرگتان چگونه خواهید بود، دشوار است، و بنابراین گاهی اوقات برای صرفه جویی در پول، نمی توان به راحتی این موضوع را ثبت کرد، اما عکس های روز شما می توانند برخی از بهترین ها باشند.

تهیه عکس‌های آماده می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد، شما و ساقدوش‌هایتان با هم آماده می‌شوید، یک لیوان شراب با طیف وسیعی از احساسات و عواطف می‌نوشید، از هیجان، عصبی بودن گرفته تا آرامش و سرگرمی در اتاق.

پس از پایان مراسم، خود و مهمانانتان احساس آرامش بیشتری خواهید کرد و نوشیدنی‌ها سرازیر می‌شوند، در حالی که همه احساس آرامش بیشتری می‌کنند، می‌توان عکس‌های بسیار خوبی از مهمانان در حال گپ زدن، رقصیدن و لذت بردن از روزتان گرفت.

برای عکس های خانواده و دوستان نزدیک خود در کنار هم برای جشن عروسی خود، شما زمان زیادی را صرف برنامه ریزی آن کرده اید، بنابراین مطمئن شوید که لحظات خود را از مهمانان خود ثبت کنید که از همه آن لذت می برند.

عکاسی ودینگ

3. ملاقات نکردن با عکاس خود

هنگام استخدام یک عکاس عروسی مهم است که با آنها ملاقات کنید، در غیر این صورت ممکن است در مورد عکس های خود پشیمان شوید. کار آنها ممکن است شگفت انگیز باشد، اما اگر در اطراف آنها احساس طبیعی و آرامش نداشته باشید، در عکس ها نشان داده می شود، همه عکاسان سعی می کنند اطمینان حاصل کنند که شما احساس آرامش و آسودگی می کنید، اما ممکن است آن را در اطراف آنها ناخوشایند بیابید که در ادامه عکس ها نشان داده می شود.

آنها ممکن است ایده های سرگرم کننده ای برای عکس داشته باشند، اما شما ممکن است آن را نخواهید، نکته اینجاست که شما عکاسی می خواهید که با آن کار کنید، احساس آرامش کنید، عکاسی که تقریباً احساس می کند که یک مهمان نیز هست.

با ملاقات با عکاس خود ابتدا می توانید نحوه کار خود را مشاهده کنید، ممکن است کار با آنها دشوار یا ناخوشایند باشد که ممکن است در عکس های شما نشان داده شود، اما اگر احساس کنید دارید با یک دوست قدیمی صحبت می کنید، عکس های عروسی شما تبدیل به عکس های سرگرم کننده تر، طبیعی تر و لذت بخش تر می شوند. بهترین عکس‌های شما این است که فقط از آن روز لذت ببرید.

می توانید شخصاً با عکاسان ملاقات کنید، عکس نامزدی بگیذید، یا حداقل با آنها تلفنی صحبت کنید یا تماس ویدیویی برقرار کنید.

4. رزرو لحظه آخری و ناامیدی

شما بودجه خود را برای عکاسی خود تعیین کرده اید، آن را به بهترین شکل ممکن به حداکثر رسانده اید تا بتوانید بهترین عکاسی را که می توانید تهیه کنید، تهیه کنید.

مانند محل برگزاری عروسی، به محض اینکه مکان و تاریخ عروسی شما تایید شد، باید عکاس عروسی خود را رزرو کنید. مهم نیست که بودجه شما چقدر است، بهترین عکاسان عروسی تا چندماه قبل رزرو می کنند، بنابراین چند ماه قبل از روز بزرگ خود منتظر نمانید. توصیه ما این است که به محض تعیین تاریخ و محل برگزاری، عکاس عروس مناسب خود را پیدا کنید و آنها را رزرو کنید.

5. نداشتن عکس نامزدی

در حالی که کمی به نکته قبل مربوط می شود، زوج ها گاهی پشیمان می شوند که عکس نامزدی انجام نداده اند، البته شما می توانید چنین کاری را بعد از عروسی خود انجام دهید، اما مزیت دیگر این نوع عکاسی این است که به شما کمک می کند در مقابل دوربین عکاسی، احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

بسیاری از عکاسان یک عکس نامزدی را در پکیج خود قرار می دهند تا بتوانید از کار با آنها استفاده کنید و به شما کمک کند آرامش و راحتی بیشتری داشته باشید. هنگامی که روز عروسی شما فرا می رسد، در کنار عکاس خود احساس آرامش بیشتری خواهید داشت با تنها تفاوت این که این بار در لباس خود هستید!

6. لیست عکس

وقتی عکاس عروسی بی نقص خود را انتخاب می کنید و استخدام می کنید، آنها را انتخاب می کنید زیرا سبک آنها را دوست دارید، آنها را انتخاب می کنید زیرا احساس راحتی می کنید با آنها کار کنید و آنها را انتخاب می کنید زیرا به آنها اعتماد دارید.

اگر چند عکس زیبا وجود دارد که دوست دارید، عکس های خانوادگی، مادر و عروس و غیره، به عکاس خود اطلاع دهید، اما هر عکسی را که دوست دارید به آنها نگویید و نشان ندهید. شما آنها را استخدام می کنید زیرا به آنها اعتماد دارید، زیرا آلبوم های کامل کار را دیده اید و سبک آنها را دوست دارید.

نیازی نیست لیست بلندبالایی از عکس‌های مورد نظرتان را به آنها بدهید، به آنها اعتماد کنید تا کارشان را انجام دهند و لحظاتی را ثبت کنید که حتی فکرش را هم نمی‌کردید یا حتی انتظار نداشتید چه برسد به ثبت آن‌ها. اجازه دهید عکاس عروسی شما لحظات واقعی را ثبت کند و از سالها تجربه خود برای تولید بهترین داستان روز شما استفاده کند.

اگر عکس‌های خانوادگی خاصی را می‌خواهید، از جمله فهرستی از عکس‌های گروهی می‌خواهید، به عکاس خود اطلاع دهید.

زمان کافی بگذارید. این امر مخصوصاً برای عکس‌های گروهی که ردیابی افراد کلیدی می‌خواهید در عکس‌ها زمان می‌برد، صادق است. از قبل به مهمانان اطلاع دهید که برای عکس‌های گروهی چه زمانی و کجا باید باشند. از طرف دیگر اجازه ندهید این بر روز شما مسلط شود، شما می خواهید از آن لذت ببرید، شما نمی خواهید خاطراتی از روز خود داشته باشید که بر صدها عکس گروهی تاکید داشته باشد.

7. جیب های خود را خالی کنید.

اگر داماد هستید آیا به کیف پول خود نیاز دارید؟ آیا به کلیدهای خود نیاز دارید؟ و اگر مهمترین افراد زندگی شما در این روز خاص کنار شما هستند، پس چرا به گوشی خود نیاز دارید؟ پس جیب هایتان را خالی کنید و از روز لذت ببرید، آن ها را در جایی امن نگهداری کنید و فراموش کنید.

8. گوشی خود را کنار بگذارید

گوشی های هوشمند می توانند یک کابوس مطلق برای عکاسان عروسی باشند. این تقریباً مانند داشتن پاپاراتزی برای رقابت برای عکس های کلیدی است، مانند عروسی که در راهرو راه می رود. شما پول زیادی برای عکس های عروسی خود می پردازید، بنابراین از مهمانان خود بخواهید دوربین های خود را به حال خود رها کنند و به جای لنز، از این تجربه لذت ببرند.

در عصری که تنها گذاشتن گوشی برای یک ساعت چه رسد به یک روز بسیار سخت شده است، برای مهمانان بسیار آسان است که خودشان به عکاس تبدیل شوند. چیزی که اغلب نادیده گرفته می‌شود یا به آن توجه نمی‌شود، یک مراسم بدون موبایل است، که اطمینان حاصل می‌کند مهمانان شما می‌نشینند و از لحظه‌ای با شما لذت می‌برند، گوشی‌ها، دوربین‌ها، آی‌پدها را در دست نمی‌گیرید.

آیا می‌خواهید پس از ماه‌ها برنامه‌ریزی برای این لحظه برای لذت بردن با همه افراد خاص زندگی‌تان که دعوت کرده‌اید به گذشته نگاه کنید و دوربین‌ها را خیره شده ببینید، از ازدواج آنها با کسی که می‌خواهید بقیه عمرتان را با او بگذرانید، ایستادگی کنید.  یک عروسی بدون برق را در نظر بگیرید و وقتی به گذشته نگاه می کنید چهره مهمانان و احساسات آنها را خواهید دید.

اینها فقط 8 موردی است که در مورد اشتباهات عکاسی عروسی و داستان هایی که با زوج ها متوجه می شویم در مورد آنها می شنویم. پس حتما این موارد را در نظر بگیرید و فکر کنید تا در این تله ها نیفتید و اشتباهات مشابه را مرتکب نشوید.

وقتی نوبت به عکس‌های عروسی‌تان می‌رسد پشیمان نباشید، آنها تا آخر عمر با شما خواهند بود، بنابراین بهترین عکاسی را که می‌توانید استخدام کنید، با آنها ملاقات کنید، با آنها چت کنید، عکس نامزدی را در نظر بگیرید و از روز لذت ببرید!

روبان، آتلیه اصفهان برای ثبت بهترین لحظات روز عروسی خود از بهترین عکاسان و تجهیزات بهره می گیرد. برای مشاهده نمونه کارها و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
20 ترفند ساده عکاسی که شمارا استاد عکاسی می کند
نوشتهٔ بعدی
نکاتی که باید در انتخاب مکان عروسی در نظر بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست