20 ترفند ساده عکاسی که شمارا استاد عکاسی می کند

forumبدون دیدگاه

یادگیری گرفتن عکس های عالی چیزی فراتر از یادگیری استفاده از دوربین شماست، اگرچه این بخش مهمی از آن است. اگر می‌خواهید مهارت‌های خود را بهبود ببخشید و ترفندهای عکاسی استادان را بیاموزید، در ادامه بخوانید تا 20 نکته آسان ما را بدانید:

جدول محتوا

1. حالت اولویت دیافراگم یا تنظیم “A” را فعال کنید

این به شما کمک می کند حتی اگر پس زمینه فوکوس نشده باشد، عکس های پرتره با ظاهری حرفه ای بگیرید. استفاده از تنظیم “A” به شما کمک می کند عمق میدان را کنترل کنید. به خاطر داشته باشید که تنظیمات اعداد کمتر در واقع دیافراگم های بازتری را ارائه می دهند و عمق میدان را در یک عکس کاهش می دهند. هرچه تنظیمات شما کمتر باشد پس زمینه شما تارتر است اما سوژه شما فوکوس بیشتری دارد.

آتلیه روبان به شما کلیه خدمات آموزش عکاسی را به عنوان با سابقه ترین آتلیه در اصفهان و بهترین آتلیه عکاسی عروس در اصفهان با استادان مجرب ارائه میکند.

2. هنگام عکاسی در شب از ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی استفاده کنید

این نکته مخصوصاً برای عکاسی از مناظر شهری مفید است. گرفتن یک عکس عالی با بهترین نور نیز مربوط به زمان بندی است. استفاده از خوانش نقطه‌سنج به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که نور طبیعی چه زمانی در اوج خود است و چگونه نور مصنوعی را برای افزایش اثر کلی تنظیم کنید.

3. از بهترین برنامه ها استفاده کنید

عکاسان حرفه‌ای سال‌ها بدون برنامه‌ها به خوبی کار کرده‌اند، اما اکنون که ابزارهایی در دسترس هستند که می‌توانند به شما در بهبود عکس‌هایتان کمک کنند، می‌توانید آن‌ها را نیز برای خود به کار ببرید.

حتی اگر از تلفن خود برای گرفتن این عکس‌ها استفاده می‌کنید، برنامه‌هایی در دسترس هستند که به شما کمک می‌کنند تا تصاویر خود را تنظیم و بهبود بخشید. ممکن است با یک دوربین با کیفیت حرفه ای جلوه ای را نداشته باشید، اما ترفندهای جدید عکاسی را یاد می گیرید و می توانید از ویژگی دوربین گوشی خود نهایت استفاده را ببرید.

4. استفاده از حالت انفجاری را در نظر بگیرید

احتمالاً حالت انفجاری را به عنوان یک اشتباه تجربه کرده اید، اما در واقع می توانید از آن عمدا استفاده کنید و در نهایت عکس های فوق العاده ای داشته باشید. آنها پشت سر هم گرفته می شوند و از بین همه عکس ها، یکی از آنها احتمالا شاهکار است.

5. ترفندهای پانوراما

این هم یک ترفند دیگر برای دوربین گوشی شما. اگر از تنظیمات عکاسی پانوراما استفاده می‌کنید و می‌خواهید کمی بدوید تا در هر یک از عکس‌هایی که دوربینتان می‌گیرد، قرار بگیرید، می‌توانید سوژه خود را بیش از یک بار در کادر فشار دهید.

6. جهت و زاویه عکس های پانورامای خود را تغییر دهید

با ضربه زدن روی فلش می توانید جهت حرکت را تغییر دهید. این بدان معناست که امکان دریافت پانورامای عمودی و همچنین پانورامای افقی استاندارد وجود دارد.

7. عکس جامپر

آیا تا به حال شده که بخواهید از شخصی در حال پریدن عکس بگیرید اما مطمئن نبودید که چگونه از آن عکس بگیرید؟ زیر سوژه خود پایین بیایید و از حالت پشت سر هم برای ثبت هر میلی ثانیه پرش استفاده کنید.

8. بهترین عکس های طلوع و غروب خورشید را بگیرید

استفاده از برنامه ای که به شما کمک می کند بهترین مکان را پیدا کنید و موقعیت خورشید و ماه را ارزیابی کنید، به این معنی است که بهترین عکس های ممکن را در سپیده دم و غروب می گیرید.

9. منظره یاب خود را نادیده بگیرید

اگر می خواهید بهترین عکس های صریح را داشته باشید، به منظره یاب خود توجه نکنید. این یکی از ساده ترین ترفندهای عکاسی است که تا به حال استفاده کرده اید. هنگام انجام این کار می خواهید عکس های بسیار بیشتری بگیرید، اما در زمان صرفه جویی می کنید و احتمالاً لحظاتی را ثبت می کنید که هرگز انتظارش را نداشتید.

10. فیلترهای ماکرو دوست شما هستند

اگر یک لنز ماکرو از بودجه شما خارج است، یک فیلتر ماکرو ارزان می تواند به شما کمک کند به جای آن به جلوه ای که می خواهید برسید.

11. عکس های ساعت طلایی با نور پس زمینه بهینه هستند

اگر اصلاً چیزی در مورد عکاسی می دانید، در مورد ساعت طلایی نیز می دانید. از آن به نفع خود استفاده کنید. با استفاده از این نور منتشر شده از پشت سوژه، درخششی ملایم و گرم دریافت خواهید کرد.

ترفند عکاسی

ترفند عکاسی

12. یک فضای آرام برای Candid Shot ایجاد کنید

اگر افراد سوژه شما هستند و می خواهید عکس هایی آرام و صریح داشته باشید، مطمئن شوید که عضلات مکالمه خود را تمرین می دهید. برای دریافت بهترین نتایج، سوژه‌ها را در حال صحبت کردن و شاید حتی خندیدن قرار دهید.

این ترفندی است که به ویژه هنگام عکاسی از بچه‌های کوچک خوب کار می‌کند، اما برای بزرگسالان نیز فوق‌العاده مفید است.

13. عکس های با نوردهی بیش از حد را در تنظیمات نور کم بگیرید

استفاده از ویژگی های جبران نوردهی در دوربین به شما امکان می دهد عکس را بیش از حد نوردهی کنید و نتیجه نهایی بهتری بگیرید. اکثر دوربین‌های DSLR سه تا مثبت سه توقف را با افزایش سوم مجاز می‌کنند، بنابراین آزمایش کنید و ببینید چه چیزی می‌توانید بدست آورید.

14. از نوردهی خواندن از آسمان برای یک عکس عالی استفاده کنید

سوژه خود را در مقابل منبع نور خود قرار دهید و فلاش دوربین خود را خاموش کنید. آن را روی اندازه گیری نقطه ای تنظیم کنید و آن را به سمت روشن ترین قسمت آسمان، اما دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. سپس یک مطالعه نوردهی انجام دهید. تصویری که بر اساس خواندن می گیرید یک شبح کاملاً روشن خواهد بود.

15. از ماه مانند یک حرفه ای عکس بگیرید

اگر می‌خواهید یک عکس عالی از ماه یا تصاویر تنظیم شده روی مهتاب داشته باشید، از حالت لامپ در دوربین خود استفاده کنید. طولانی‌ترین نوردهی ممکن را به شما می‌دهد و عکس‌های گرفته شده در بیشتر تاریکی‌ها را بهبود می‌بخشد.

16. سرعت شاتر دوربین را کاهش دهید و از فیلترهای چگالی خنثی برای جلوه “رویایی” استفاده کنید

استفاده از فیلتر ND کنترل بیشتری بر روی تصویر به شما می دهد. شما می توانید از سوژه های متحرک سریعتر عکس بگیرید و نتیجه نهایی آرام و ابریشمی باشد. این ترفند برای عکاسی از ابرهای متحرک یا آب جاری عالی است.

17. برای ایجاد حس حرکت، سرعت شاتر و حرکت را کاهش دهید

اگر با سوژه در حال حرکت عکس می گیرید، سرعت شاتر کم – حدود دو پله کمتر از حد مورد نیاز – با پاننگ جلوه ای را که می خواهید به شما می دهد.

18. با تجهیزات خود مانند هر چیزی که دوست دارید رفتار کنید

برای گرفتن عکس های عالی به تجهیزات گران قیمت زیادی نیاز ندارید . اما هر کاری که روی آن سرمایه گذاری می کنید، مطمئن شوید که با دقت با آن رفتار می کنید.

ترفند عکاسی

ترفند عکاسی

19. از اولویت دیافراگم و عمق میدان برای عکس های معماری دراماتیک استفاده کنید

تیراندازی به ساختمان ها؟ اگر سه پایه ندارید، دوربین خود را روی اولویت دیافراگم قرار دهید و دیافراگم کوچکتری را انتخاب کنید. این به شما عمق میدان عمیق تری می دهد و تصویر نهایی ساختمان را واضح می کند.

20. تمرین کنید

بدیهی به نظر می رسد، اما بهترین ترفند برای بهبود مهارت های عکاسی ، تمرین آنهاست. همه عکاسان بزرگ به این شکل متولد نشده اند. آنها به طور طبیعی چشم بسیار خوبی داشتند، بله، اما برای یادگیری هنر خود نیز زمان صرف کردند. شما هم می توانید.

نوشتهٔ پیشین
10 لوازم جانبی که برای هر دارنده دوربین DSLR ضروری است
نوشتهٔ بعدی
8 اشتباه در عکاسی عروسی که باید از آنها اجتناب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/vakilesf/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51