راهنمای عکاسی بارداری – شکار زیبایی بارداری

forumبدون دیدگاه

عکاسی بارداری

بارداری تجربه عجیب و شگفت انگیزی است. سوالات، انتظارات و تغییرات فیزیکی زیادی را به همراه دارد. جای تعجب نیست که بسیاری از زنان می خواهند این خاطره را با یک جلسه عکاسی بارداری جاودانه کنند.

عکاسی بارداری مجموعه ای از چالش های منحصر به فرد خود را دارد. در میان آنها باعث می شود هر مشتری زیبا و راحت به نظر برسد و احساس راحتی کند، هنری که شما را ملزم می کند به ظرافت های شکل باردار توجه کنید.

ما به نکات عکاسی و ایده‌های عکاسی بارداری، و همچنین نکاتی برای زنان باردار که ممکن است مدت‌ها قبل از تولد نوزادشان در نظر داشته باشند، را بررسی می‌کنیم .

نکات عکاسی بارداری

خواه سوژه درخشان و باردار خود را آماده کرده باشید و یا در حال تحقیق برای پروژه‌های آینده باشید، این نکات عکاسی بارداری به شما کمک می‌کند تا در جلسه بعدی عکس‌های بارداری عالی بگیرید.

ابزار مناسب را تهیه کنید

برای عکاسانی که می خواهند پرتره های بارداری را به لیست پیشنهادات خود اضافه کنند، بدیهی است که تجهیزات مورد توجه قرار می گیرد. خبر خوب این است که می‌توانید با خیلی کم شروع کنید و همچنان عکس‌های عالی بگیرید، به خصوص اگر عکاسی بارداری را در فضای باز به جای استودیو انجام دهید.

 • دوربین

هیچ نوع دوربین خاصی برای عکاسی بارداری مورد نیاز نیست. گفته می شود، اگر به صورت حرفه ای عکاسی می کنید، دوربین با وضوح حداقل 20 مگاپیکسل بهترین است.

یکی از ویژگی‌های مفیدی که ممکن است بخواهید به آن توجه کنید فوکوس خودکار چشمی است که به راحتی می‌توانید سوژه خود را در فوکوس نگه دارید. بسیاری از دوربین ها این ویژگی را ارائه می دهند.

یک دوربین فول فریم همچنین به شما کمک می‌کند تا از هر پیکسل حداکثر استفاده را ببرید، در حالی که در مرحله پس از تولید، عرض جغرافیایی بیشتری ارائه می‌دهد.

 • لنز

هنگام قرار دادن کیت عکاسی بارداری، لنزها مهمترین نکته هستند. روی لنزهایی با بهترین کیفیت سرمایه گذاری کنید.

 • فلاش

فلاش کاملا اختیاری است اما بسته به مکان و نور عکس شما می تواند مفید باشد. اگر در داخل خانه با نور طبیعی محدود عکاسی می کنید، به فلاش یا منبع نور اضافی دیگری نیاز دارید.

 • سه پایه

یکی دیگر از قطعات اختیاری، سه پایه می تواند به دلایل مختلفی مفید باشد. اولاً، می تواند به شما کمک کند تا تصاویر واضحی داشته باشید، به خصوص اگر در نور کم عکاسی می کنید. ثانیاً، می‌تواند دوربین شما را در موقعیتی که در اطراف حرکت می‌کنید و با سوژه‌تان تعامل دارید، حفظ کند و در ژست گرفتن زنان مفید باشد .

تنظیمات دوربین خود را اعمال کنید

تنظیمات دوربینی که برای عکس‌های بارداری استفاده می‌کنید به وضوح بستگی زیادی به موقعیت دارد، اما در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 • دیافراگم

پرتره‌ها با پس‌زمینه‌ای تار و زیبا عالی به نظر می‌رسند و برای آن، عمق میدان کم‌تری می‌خواهید (یعنی یک عدد f بین تقریباً f/1.4 و f/4). این کمک می کند تا سوژه خود را ایزوله کنید و از تبدیل شدن هر عنصر پس زمینه به یک عامل حواس پرتی جلوگیری کنید.

با این حال، مواقعی وجود دارد که ممکن است بخواهید بیشتر از تصویر خود در فوکوس باشد، مثلاً اگر در حال عکاسی از یک عکس بسیار عریض هستید که برخی از منظره ها را در خود جای داده است. در این موارد، یک عدد f بالاتر مانند f/8 یا بالاتر را انتخاب کنید.

 • ISO

ISO خود را تا جایی که می توانید پایین نگه دارید تا از نویز جلوگیری کنید. جایی بین 100 تا 400 بهترین است. استفاده از ایزو خودکار نیز راه خوبی برای حفظ تمرکز بر روی سوژه است، به جای اینکه با تنظیمات دوربین دست و پنجه نرم کنید – البته مطمئن شوید که یک حد بالایی برای ISO تعیین کنید.

 • سرعت شاتر

سرعت شاتر خود را روی سریع ترین حالت ممکن تنظیم کنید که همچنان نوردهی صحیح را ممکن می کند.

اگر نور زیادی در دسترس ندارید و دیافراگم شما از قبل کاملا باز است، می توانید ISO خود را افزایش دهید یا سرعت شاتر خود را کاهش دهید. فقط توجه داشته باشید که شاتر کندتر ممکن است منجر به لرزش دوربین شود مگر اینکه سه پایه داشته باشید.

 • حالت فوکوس

مگر اینکه از شکوفه مشتری خود از نزدیک عکس بگیرید، باید مطمئن شوید که چشمان سوژه همیشه در کانون توجه قرار دارند.

بنابراین، اگر روی دوربین خود فوکوس خودکار چشمی دارید، می توانید از آن استفاده کنید. در غیر این صورت، برای عکس های استاتیک، از حالت فوکوس خودکار استفاده کنید. مطمئن شوید که هر بار که پرتره می گیرید، نقطه فوکوس را روی چشم سوژه تنظیم کرده اید.

ابتدا راحتی و ایمنی

این ممکن است در واقع مهمترین نکته از تمام نکات عکاسی بارداری باشد: چه به صورت حرفه ای این کار را انجام دهید یا نه، راحتی و ایمنی مادر آینده همیشه باید در اولویت باشد.

به لباس توجه کنید

مشتری معمولاً برای جلسه زایمان خود انتخاب های استایل خود را انجام می دهد. با این حال، برای عکاسان مفید است که بتوانند راهنمایی هایی در مورد لباس پوشیدن ارائه دهند.

آماده باشید که به مشتریان خود نکاتی را ارائه دهید که لباس های بارداری در عکس ها به بهترین شکل ممکن به نظر می رسند. بعد از اینکه مادر آینده شما لباس خود را انتخاب کرد، این شما هستید که باید از آن به گونه ای عکس بگیرید که متناسب با سبک باشد. اگر او یک لباس شب رنگارنگ انتخاب کرده است، مطمئن شوید که انتخاب های پس زمینه و ترکیب بندی شما درست است .

با سیلوئت ها بازی کنید

سیلوئت ها ایده زیبایی هستند که می توانید در جلسه عکاسی بارداری خود بگنجانید زیرا واقعاً شکل یک زن باردار را برجسته می کند.

سوژه خود را در مقابل پنجره یا بیرون با خورشید پشت سر او قرار دهید تا یک عکس شیک و زیبا بگیرید.

خواهر و برادر و همسر را درگیر کنید

یک نوزاد جدید یک چشم‌انداز هیجان‌انگیز برای کل خانواده است، بنابراین این گزینه را پیشنهاد دهید که شریک زندگی و سایر کودکان را در جلسه عکس شرکت دهید.

عکاسی بارداری

چگونه در عکس های بارداری خوب به نظر می رسید؟

اگر شما یک مادر باردار هستید که قرار است عکس بارداری خود را انجام دهید، ممکن است سوالاتی برایتان پیش بیاید: «چگونه می توانم در عکس های بارداری لاغرتر به نظر برسم؟» یا “بهترین رنگ برای پوشیدن عکس بارداری چیست؟”

در اینجا چند نکته برای به دست آوردن بهترین نتیجه وجود دارد.

 1. از رنگ‌های تیره اجتناب کنید  – بسیار خوب، هیچ قانون سخت و سریعی در مورد لباس پوشیدن وجود ندارد. اما اگر می خواهید برآمدگی شما واقعاً بدرخشد، آن را با پارچه های مشکی یا دیگر پارچه های بسیار تیره نپوشانید. این رنگ ها به جای برجسته کردن آن را پنهان می کنند.
 2. با شریک زندگی خود هماهنگ کنید – اگر شوهر یا شریک زندگی در عکس ها نقش دارند، برای اطمینان از استایل منسجم هماهنگ کنید.
 3. ژست های خود را تمرین کنید – به جای اینکه به عکاس برای هدایت تکیه کنید، سعی کنید ابتدا ژست های خود را جلوی آینه تمرین کنید. به این ترتیب می‌توانید نحوه ایستادن یا نشستن را به گونه‌ای که برای بدنتان جذاب‌تر است، تمرین کنید.
 4. خودتان باشید – در پایان روز، شما عکس‌هایی را می‌خواهید که دوست دارید، و می‌خواهید آن‌ها نشان دهنده شما باشند، همانطور که هستید، در حال حاضر. پس خودت باش؛ استایلی را که با آن احساس راحتی می کنید انتخاب کنید و اگر از نحوه عکسبرداری خوشتان نمی آید، صحبت کنید.

عکاسی بارداری یک‌بار انجام می‌شود؛ پس بهترین را انتخاب کنید. آتلیه روبان به عنوان یکی از تیم های حرفه ای و مجرب در این زمینه، انواع سبک های عکاسی بارداری را ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان آتلیه روبان تماس حاصل فرمایید.

نوشتهٔ پیشین
عکاسی از حلقه ازدواج; راه درست برای ژست گرفتن از آنها!
نوشتهٔ بعدی
نحوه عکاسی از بافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست