9 نکته برای عکاسی از گل در بهار امسال

forumبدون دیدگاه

بهار فرا رسیده است و عکاسان را برای پیاده روی صبحگاهی خود بدون مکث برای گرفتن عکس های شاد از تختخواب های درخشان و شکوفه باغ سخت می کند. اگر از اینکه عکس‌هایی که دوربین گوشی شما را پر می‌کنند کاملاً با واقعیت پیش‌روی شما مطابقت ندارد ناامید شده‌اید، این نکات را در مورد نحوه گرفتن بهترین عکس‌های گل در بهار بخوانید.

1: بهترین دوربین را برای عکاسی بهاری انتخاب کنید

در حالی که در هر فصل جدید نیازی به خرید یک دوربین جدید ندارید، پیچیدگی های نورپردازی بهاری و رنگ های طبیعی روشن و زنده تخت گل ها به بهترین وجه با استفاده از دوربینی با سنسور تصویر بزرگتر از گوشی هوشمند یا دوربین دیجیتال جمع و جور شما ثبت می شود.  اگر هنوز صاحب مفتخر دوربین DSLR یا Mirrorless نیستید ، ممکن است اکنون زمان مناسبی برای ارتقا باشد.

دوربین‌های لنز قابل تعویض، مانند دوربین‌های DSLR و دوربین‌های بدون آینه، بهترین دوربین‌ها برای بوکه هستند، این کلمه‌ای است که عکاسان برای اشاره به پس‌زمینه‌های تار از آن استفاده می‌کنند. بوکه می‌تواند در عکس‌های بهاری به‌ویژه خوب به نظر برسد ، و سوژه شما را در برابر پس‌زمینه‌ای تار خوب، چه پرتره یا یک عکس گل، برجسته کند . بوکه به ویژه هنگام استفاده از لنزهای دوربین خاص ، مانند لنزهای ماکرو، آشکار است.

عکاسی از گل در بهار

عکاسی از گل در بهار

2: به سراغ لنز ماکرو بروید

لنز ماکرو لنزی است که برای فوکوس روی سوژه‌هایی که به لنز نزدیک‌تر هستند مناسب‌تر است و به شما امکان می‌دهد کادر خود را با سوژه خود پر کنید. این برای طیف وسیعی از سوژه ها از جمله حشرات و حشرات و البته عکاسی از گل از نمای نزدیک مناسب است .

با یک لنز ماکرو می توانید نزدیک شوید و بر روی جزئی ترین جزئیات برگ ها و گلبرگ های گل تمرکز کنید. از آنجایی که لنزهای ماکرو به طور کلی دارای حداکثر دیافراگم سریع هستند، می‌توانید با باز بودن باز عکس بگیرید تا عمق میدان بسیار کم ایجاد کنید. ما در آتلیه عکاسی روبان بهترین عکاسی عروسی در اصفهان و عکاسی در اصفهان را برای شما با مناسب ترین قیمت انجام میدهیم.

“3 در روزهای ابری در داخل نمانید

در حالی که وسوسه انگیز است که در روزهای ابری در داخل بمانید و منتظر بمانید تا خورشید بیرون بیاید، شرایط ابری در واقع نور ملایم و پراکنده ای را ارائه می دهد که برای عکس گرفتن از گل ها عالی است.

در حالی که شرایط آفتابی اغلب برخی از قسمت‌های تصویر شما را روشن می‌کند و قسمت‌های دیگر را در سایه قرار می‌دهد، در روزهای ابری نور صاف و یکنواخت است – این باعث می‌شود که نوردهی خوب بسیار ساده‌تر شود.

4: به خورشید شلیک کنید

ما معمولاً عکسبرداری مستقیم در زیر نور خورشید را توصیه نمی کنیم، اما این بار اشکالی ندارد که قوانین را زیر پا بگذارید. برای عکاسی از گل، از عکاسی به سمت خورشید نترسید، با نور درخشانی که از پشت گل هایی که در حال کادربندی هستید، می آید. این تکنیک به نور پس زمینه معروف است. گل های دارای نور پس زمینه به طرز شگفت انگیزی می درخشند و جلوه ای رویایی و ماورایی ایجاد می کنند.

بهترین راه برای جستجوی فعال این ظاهر این است که ساقه های خود را برای اواخر بعد از ظهر در روزهای روشن و روشن برنامه ریزی کنید.

5: صبر کنید تا باد متوقف شود

عکاسی از گل بسیار شبیه سایر اشکال عکاسی طبیعت بی جان است: متوجه خواهید شد که زمان زیادی را صرف تکمیل تنظیمات و ترکیب بندی خود می کنید، فقط برای گرفتن یک عکس. نقطه ضعف این کار این است که وقتی شما در فضای باز روی عناصر کار می کنید، وزش باد می تواند بیاید و گل های شما را از موقعیت خارج کند و در نتیجه ترکیب شما را که به دقت برنامه ریزی شده اید از بین ببرد.

بدیهی است که برای جلوگیری از این کار کار زیادی نمی توانید انجام دهید، به جز اینکه از عکاسی در شرایط بسیار باد اجتناب کنید. اگر نسیم خفیفی می‌وزید، قبل از اینکه برای عکاسی بیرون بروید، صبر کنید تا وزش متوقف شود.

6: پس از باران برای عکسبرداری خود به بیرون بروید

قطرات آبی که روی گل ها جمع می شوند می توانند یک عنصر روزمره فریبنده را به تصاویر شما اضافه کنند که هم به عنوان یک جزء بصری و هم به عنوان یک جزء مفهومی جالب است. این قطرات آب سطح دیگری از جزئیات را به عکس‌های شما اضافه می‌کنند و همچنین می‌توانند رنگ‌ها و انعکاس‌های جالبی ایجاد کنند و همچنین آب و هوای غیرقابل پیش‌بینی که اغلب بهار دارد را برجسته می‌کنند.

7: از سه پایه استفاده کنید

همانطور که در نکته قبلی اشاره کردیم، بهترین عکس های گل با دقت ترکیب شده اند و این ترکیب بندی ها به راحتی به دلیل عناصر تغییر می کنند. یکی از راه‌های اطمینان از اینکه کنترل بیشتری روی این ترکیب‌بندی‌ها دارید این است که دوربین خود را روی سه‌پایه نصب کنید .

استفاده از سه پایه باعث می شود تنظیمات کوچک و دقیقی در قاب تصاویر خود انجام دهید و همچنین می تواند اطمینان حاصل کند که دوربین شما در طول عکاسی کاملاً ثابت می ماند، این همچنین از جابه جایی نقطه کانونی توسط حرکات جزئی جلوگیری می کند، که در هنگام استفاده از کم عمق مشکل ایجاد می کند.

:8 مهارت های ترکیب بندی خود را تقویت کنید

موضوعی که از آن عکس می گیرید بدون شک زیبا است، اما این شما را از حیطه سخت تنظیم کردن مهارت های آهنگسازی نجات نمی دهد. اینها عواملی هستند که تصاویر شما را فوراً تأثیرگذار می کنند و آنها را از حالت خوب به عالی می رساند. در اینجا برخی از ابزارهای اصلی ترکیب بندی وجود دارد که می توانید برای تصاویر گل عالی به کارتان بیایید :

  • قانون یک سوم – این شامل جدا کردن کادر خود به سه بخش عمودی و افقی با استفاده از دو خط نامرئی و قرار دادن سوژه ها در یکی از نقاطی است که این خطوط به هم می رسند.
  • خطوط اصلی – این تکنیک شما را ملزم می کند که از خطوط طبیعی استفاده کنید تا چشم بیننده خود را به قسمت خاصی از سوژه خود هدایت کنید. می توانید از ساقه ها و شاخه های گل به عنوان خطوط پیشرو به طور موثر استفاده کنید.
  • فضای منفی – این یک تکنیک مینیمالیستی است که شامل اجازه می دهد تا بیشتر تصویر شما توسط فضای خالی یا منفی گرفته شود. بینندگان به سمت سوژه شما جذب می شوند، فضای مثبت، علیرغم اینکه تنها بخش کوچکی از کل عکس شما است.

 

نکته اصلی: برای عکاسی خوب در فصل بهار ، سعی کنید پس‌زمینه‌های خود را واضح و با کمترین عناصر منحرف کننده نگه دارید و عکاسی را از زوایای مختلف، از بالا یا پایین، تجربه کنید، تا عکس‌های شما همه از یک قاب قرار نگیرند.

آموزش عکاسی از گل در بهار

آموزش عکاسی از گل در بهار

9: با ویرایش کارهای خود را تمام کنید

اگر کار خود را با کار عکاس های دیگر مقایسه می کنید و احساس می کنید که کار شما روی هم نمی نشیند، به یاد داشته باشید که یک قطعه تمام شده را می بینید که هنرمند می خواهد شما آن را ببینید، نباید کار خود را به شدت با آنها مقایسه کنید.

مرحله ویرایش با انتخاب بهترین تصویر یا مجموعه تصاویر خود شروع می شود، و مطمئن شوید که کار شما برخی از نکات کلیدی را که یک عکس خوب را تشکیل می دهد، مشخص می کند. یعنی یک سوژه جذاب، ترکیب بندی خوب و نورپردازی جذاب.

هنگامی که خوبی ها را از چیزهای نه چندان خوب جدا کردید، می توانید به سمت یک قطعه نهایی صیقلی تر کار کنید. لازم نیست با ویرایش های فتوشاپ خود زیاده روی کنید، در واقع، فقط باید تنظیمات لازم را انجام دهید و آنها را با افزایش های جزئی انجام دهید.

در اینجا بهترین تنظیمات ویرایش است که باید هنگام ساخت عکس گل خود با آنها آشنا شوید:

  • نوردهی: تصویر خود را در صورت لزوم روشن یا تیره تر کنید
  • کنتراست: تفاوت بین تاریک ترین و روشن ترین نقطه در تصویر خود را تنظیم کنید
  • اشباع: با استفاده از نوار لغزنده اشباع، رنگ های تصویر خود را چشمگیرتر و تاثیرگذارتر کنید
  • وضوح: یک لبه مشخص تر در اطراف سوژه کلیدی شما می تواند با دقت در نظر گرفته شده برای وضوح ایجاد شود
نوشتهٔ پیشین
5 نکته برای عکس گرفتن در نور شدید
نوشتهٔ بعدی
آیا واقعا به عکس های دسته جمعی عروسی نیاز دارید؟ 7 نکته مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست