5 نکته برای عکس گرفتن در نور شدید

forumبدون دیدگاه

عکاسی در محل اغلب می تواند کمی سخت باشد، به خصوص در این آب و هوای غیر قابل پیش بینی ایران. نور طبیعی می تواند خشن باشد و به راحتی می تواند یک عکسبرداری را ایجاد یا خراب کند.

کار کردن با روزهای آفتابی، دشوار است، زیرا گرفتن سایه‌های روشن و تاریک دشوار است. با گفتن این، خورشید همچنین می تواند زیباترین نور را ایجاد کند و این کاملا رایگان است! ترفند این است که یاد بگیرید چگونه از این نور به نفع خود استفاده کنید و بدانید که چگونه به درستی در زیر نور خورشید عکس بگیرید .

در اینجا برخی از بهترین نکات عکاسی با نور خشن من برای کمک به بهبود پرتره های نور طبیعی شما، به ویژه هنگام گرفتن پرتره در یک روز آفتابی آورده شده است .

1: کمی سایه پیدا کنید

نکته شماره یک من برای عکاسی در یک روز آفتابی این است که سعی کنید مکانی را پیدا کنید که دارای مناطق سایه دار باشد. چه درخت باشد و چه ساختمان، مطمئن شوید که اگر خورشید خیلی تند است، این گزینه را دارید که به سایه بروید. گرفتن عکس در سایه همچنین به جلوگیری از خمیده شدن مدل در تمام تصاویر شما کمک می کند، که اغلب زمانی اتفاق می افتد که مدل هنگام عکاسی مجبور است به خورشید نگاه کند.

تصاویر زیر هر دو در سایه و با استفاده از چیزی جز نور طبیعی گرفته شده اند. اولین تصویر در یک روز بسیار آفتابی در ظهر زمانی که خورشید در درخشان‌ترین حالت خود بود گرفته شد. من قصد داشتم در مناطق دیگر ساحل فیلمبرداری کنم اما خورشید خیلی روشن بود. در عوض، تصمیم گرفتم مدل را به سایه‌ای که یکی از خانه‌های ساحلی انداخته بود، منتقل کنم. این اجازه می دهد تا نور در کل مدل یکنواخت باشد، به این معنی که هیچ سایه غیرجذاب ناشی از خورشید وجود ندارد.

تصویر دیگر با نوری مشابه گرفته شده است، خورشید در این روز نیز بسیار روشن بود، بنابراین به این معنی بود که عکسبرداری در اسکله همانطور که برنامه ریزی کرده بودم دشوار بود. خوشبختانه توانستم یک پناهگاه کشتی در همان نزدیکی پیدا کنم که سفید رنگ شده بود. سقف کوچک پناهگاه مانع از برخورد مستقیم خورشید با مدل می شد و به من اجازه می داد در یک روز آفتابی تابستانی نورپردازی ملایم زمستانی را جعل کنم.

برای عکس گرفتن در نور شدید

برای عکس گرفتن در نور شدید

2: سایه خود را بسازید

گزینه دیگر این است که سایه خود را بسازید. من توصیه می کنم یک اسکریم بخرید و یک دستیار همراه داشته باشید تا آن را بالای مدل نگه دارد تا نور خورشید پخش شود. اکثر بازتابنده ها دارای یک دیفیوزر هستند که می تواند به عنوان یک گیره در نورهای روشن نیز استفاده شود. یکی دیگر از جایگزین های عالی (و ارزان تر) برای جلوگیری از اشعه های خشن، استفاده از پارچه یا وسایل روزمره برای ایجاد جلوه ای مشابه است. من متوجه شدم که یک چتر ساده یا یک تکه مقوا در سایه زدن مدل کار بسیار خوبی دارد. من همچنین از یک تکه پارچه برای ساختن یک دیوار موقت برای جلوگیری از نور استفاده کرده ام. از اینها برای جلوگیری از نور خورشید از مدل استفاده کنید و سپس چهره مدل را در معرض دید قرار دهید تا مطمئن شوید که آنها خیلی تاریک نیستند .

3: مدل خود را از نور دور کنید

این احتمالاً ساده‌ترین گزینه برای از بین بردن سایه‌های خشن روی صورت مدل هنگام عکس‌برداری در زیر نور خورشید است . دور کردن مدل خود از نور خورشید باعث می شود که نور در جلوی بدنه یکنواخت باشد و مشکلات نوری ناهموار را از بین ببرد. خورشید همچنین لبه های بدن مدل را روشن می کند و هاله ای ایجاد می کند که می تواند رویایی را به تصویر اضافه کند.

همچنین، هنگام ژست گرفتن از مدلی که پشت آن‌ها به سمت خورشید است، مراقب باشید، اگر نور با زاویه به آن‌ها برخورد می‌کند، می‌تواند باعث روشن شدن و نوردهی بیش از حد طرف صورت یا بدن مدل شود. شما می‌خواهید نور را تا حد ممکن یکنواخت کنید. ما در آتلیه عکاسی روبان بهترین عکاسی عروسی در اصفهان و عکاسی در اصفهان را برای شما با مناسب ترین قیمت انجام میدهیم.

4: از بازتابنده استفاده کنید

اگر متوجه شدید که سایه زیادی در تصویر شما وجود دارد، سعی کنید یک بازتابنده اضافه کنید تا این سایه ها روشن شود. یک بازتابنده سفید برای روشن کردن ظریف مناطق تاریک عالی است، یا می‌توانید از یک بازتابنده نقره‌ای برای ایجاد جلوه دراماتیک‌تر استفاده کنید. تصویر زیر با یک بازتابنده سفید در سمت راست گرفته شده است. من بازتابنده را خارج از قاب و با زاویه کمی رو به بالا قرار دادم تا اطمینان حاصل کنم که نور یکنواخت و نسبتاً طبیعی به نظر می رسد. شما می توانید با فاصله و زاویه ای که بازتابنده خود را روی آن نگه می دارید بازی کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است.

نکات عکس گرفتن در نور شدید

نکات عکس گرفتن در نور شدید

5: زمان عکسبرداری را تغییر دهید

اگر همه چیز شکست خورد، راه آسان دیگری برای دریافت نور طبیعی با کیفیت بهتر، عکاسی در اواخر روز است. نکته کلیدی برای گرفتن عکس در یک روز آفتابی این است که در وسط روز زیر نور خورشید نروید. خورشید در این زمان در بالاترین حد خود قرار دارد و اغلب باعث ایجاد سایه‌های خشن و نامطلوب در زیر چشم و چانه سوژه شما می‌شود. برای جلوگیری از گرفتن عکس در زیر نور مستقیم خورشید، سعی کنید در اواخر بعد از ظهر، درست قبل از غروب خورشید عکاسی کنید. خورشید در زاویه بسیار بهتری قرار می گیرد و شما می توانید به نور بسیار ملایم تری برسید. رنگ های گرم تر نیز در دوربین عالی به نظر می رسند.

نوشتهٔ پیشین
50 ژست زن و شوهر عاشقانه برای ثبت لحظه عالی
نوشتهٔ بعدی
9 نکته برای عکاسی از گل در بهار امسال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست