7 نکته برای عکاسی از اولین عروسی

forumبدون دیدگاه

عروسی روز زیبایی است و شرط می بندم که قبل از اولین عکسبرداری خود بسیار هیجان زده هستید!

اما قبل از شروع با نکات واقعی، در اینجا چند چیز وجود دارد که باید قبل از شروع عکاسی عروسی داشته باشید.

پیش نیازهایی که برای شروع نیاز دارید:

 • مطمئن شوید که با دوربین خود احساس راحتی می کنید. لازم نیست همه چیزهای مخفی را بدانید که دوربینتان می تواند انجام دهد، اما باید اصول اولیه را بدانید، مانند مثلث نوردهی/چگونه نوردهی خوب داشته باشید.
 • لطفا، لطفا با فرمت RAW عکس بگیرید! حدس می‌زنم همه قبلاً این یکی را شنیده‌اند، حداقل امیدوارم اینطور باشد. این تنها بهترین راه است و هنگام ویرایش بعد از آن انعطاف پذیری زیادی به شما می دهد.
 • یک دوربین پشتیبان داشته باشید در صورتی که مشکلی در دوربین اول شما در میانه عکس وجود داشته باشد. ممکن است اتفاق بیفتد و شما می خواهید مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان برای این مورد دارید!

1. ارتباطات قبل از عروسی

انتظارات برآورده نشده، درگیری یا تیراندازی خوب؟ همه چیز به ارتباط بستگی دارد!

و فکر نکنید چند پیام یا ایمیل سریع کافی است! در واقع باید قبل از عروسی چندین بار با زوج ملاقات کنید تا در مورد انتظارات و آرزوها صحبت کنید. ما در آتلیه عکاسی روبان بهترین عکاسی عروسی در اصفهان و عکاسی در اصفهان را برای شما با مناسب ترین قیمت انجام میدهیم.

2. جدول زمانی شما

اگر به عروسی بروید بدون برنامه ای که می خواهید چه عکسی بگیرید و چه زمانی… احتمالاً لحظات زیبایی را برای گرفتن عکس از دست خواهید داد و در پایان آن را پر هرج و مرج و استرس زا می کند. هیچ کس آن را برای روز خاص خود نمی خواهد.

مطمئن شوید که جدول زمانی خود را با برنامه ریز عروسی هماهنگ کنید تا از درگیری جلوگیری کنید. این واقعاً کمک می کند تا همه عکس های خود را به صورت روان در بیاورید.

3. فهرستی برای پرتره های خانوادگی داشته باشید

از زوج خود لیستی از عکس های خانوادگی بخواهید! مشخصاً چه ترکیبی را می خواهند و به چه ترتیبی، با همه نام ها. آن را به یک لیست طولانی تبدیل کنید!

این به شما کمک می کند تا در صورتی که عمه دیوانه سعی می کند کنترل را به دست بگیرد و بخواهد 80 ترکیب مختلف عکس خانوادگی داشته باشد، نگاه کلی را حفظ کنید.

عکاسی از اولین عروسی

عکاسی از اولین عروسی

4. از f/stop بالاتر استفاده کنید

برای آن گروه‌ها و پرتره‌های خانوادگی، توقف کردن بسیار منطقی است. هنگامی که افراد در یک صفحه فوکوس هستند، این به شما پرتره های بسیار واضحی می دهد. توصیه می کنیم از 2.8 یا 3.2 استفاده کنید.

5. از فوکوس خودکار مداوم استفاده نکنید

تنظیم منوی فوکوس شما واقعاً قدیمی به نظر می رسد زیرا ما همه آن فناوری های خودکار مدرن را در دوربین های شگفت انگیز خود داریم.

با این حال، اگر در وسط مراسم هستید و تعداد چهره‌های زیادی وجود دارد… دوربین شما چگونه می‌داند روی چه چهره‌هایی فوکوس کند؟ بنابراین بهتر است در این موارد به صورت دستی در اطراف جعبه فوکوس حرکت کنید.

نکته: اگر زوج‌تان را مجبور می‌کنید به سمت شما یا از شما دور شوند، اکنون زمان استفاده از فوکوس خودکار منطقه‌ای است، نه فوکوس خودکار صورت.

6. پس زمینه نیز مهم است!

به جای اینکه همه چیز را همانطور که هست ثبت کنید، شما مسئول تمیز و زیبا جلوه دادن آن هستید. اگر چیزهای زیادی در پس زمینه وجود دارد، یا افراد را به مکان دیگری منتقل کنید یا از آنها بخواهید کمی تمیز شوند.

عروس مطمئناً از آماده شدن عکس‌هایی که پس‌زمینه پر از بطری‌های آب، کیف و لباس است، خوشحال نخواهد شد. همیشه عکس های خود را بر اساس بهترین نور و پس زمینه بگیرید!

7. کنترل خود را حفظ کنید

این به نکته 1 متصل است: ارتباطات قبل از عروسی ! ببینید چقدر مهم است؟

شما نمی خواهید کسی بخواهد به شما بگوید که چه کاری انجام دهید. شما حرفه ای اینجا هستید

اگر مطمئن هستید که زوج در کنار شما هستند و به شما اعتماد دارند، می توانید با اطمینان تصمیم بگیرید که کدام عکس بگیرید و کدام یک زوج و شما نمی خواهید شلیک کنید… حتی اگر عمه فکر می کند این یک ژست کلاسیک بسیار زیبا خواهد بود.

عکاسی از اولین مراسم عروسی برای شما

عکس های جزئیات 

هنگامی که در حین آماده سازی وارد می شوید، ممکن است زوج، خانواده و جشن عروسی با آرایش مو و آرایش شروع شود. این یک فرصت عالی برای عکس گرفتن از جزئیاتی مانند:

 • عکس های نزدیک از حلقه ها، بند ناف و حجاب
 • دسته گل و سایر گل آرایی ها
 • دعوت
 • لباس و کت و شلوار آویزان
 • کفش
 • عطر، جواهرات، دکمه سر دست و سایر لوازم جانبی

شاید پدربزرگ و مادربزرگ دسته گل عروس را درست کرده اند. کراوات داماد ممکن است یک دست یا ارثیه باشد. شاید این زوج برای طراحی دعوت‌نامه‌هایشان به هم پیوسته باشند.

در حالی که آنها مانند اقلام ساده به نظر می رسند، ممکن است ارزش احساسی عمیق تری وجود داشته باشد. این چیزها به عنوان یادآوری مهمی از جزئیات شخصی عروسی است. مطمئن شوید که این موارد را در لیست عکس‌های خود قرار دهید زیرا هرگز نمی‌دانید چه احساساتی از دیدن تصاویر ممکن است برانگیزد.

نکات عکاسی از اولین عروسی

نکات عکاسی از اولین عروسی

پوشش عروس

پوشش عروس نشان می دهد که عروس چگونه برای روز عروسی آماده می شود. این همچنین در مورد گذراندن وقت با دوستان خاص در زندگی او است. برای ثبت موارد زیر حداقل یک ساعت وقت بگذارید:

 • عروس، خدمتکار و ساقدوش ها در حال آرایش و آرایش کردن
 • کمک والدین به عروس با لوازم جانبی
 • خوش گذرانی خدمتکار و ساقدوش ها با عروس
 • عروس در حال پوشیدن لباس
 • عکس های دسته جمعی با خانواده
 • عکس های خلاقانه از عروس در کنار یک پنجره بزرگ، در راه پله، یا سایر مناطق خیره کننده در محل برگزاری

پوشش داماد

مانند عکسبرداری عروس، پوشش داماد، مردانی را که برای مراسم آماده می‌شوند، مستند می‌کند. این هم در مورد خوش گذرانی با بهترین دوستان داماد است. حداقل 30 تا 45 دقیقه برای عکاسی از لحظاتی مانند:

 • داماد در حال پوشیدن ژاکت، کراوات و دکمه سرآستین
 • عکس های خانوادگی
 • عکس های انفرادی داماد
 • عکس های عجیب و غریب از جشن عروسی

مراسم

به خاطر داشته باشید که آنچه در مراسم اتفاق می افتد از کنترل شما خارج است. این وظیفه شماست که حواس تان باشد و به بهترین شکل ممکن به چیزی که می گذرد شلیک کنید. مراسم چالش برانگیزترین و ضروری ترین بخش روز است، بنابراین خود را با وسایل و اطلاعات مناسب مجهز کنید.

یک کپی از برنامه مراسم دریافت کنید

اول از همه، یک کپی از برنامه را از مشتریان یا هماهنگ کننده ها دریافت کنید. در حالی که عروسی هر مذهبی ممکن است شباهت هایی داشته باشد، ممکن است بخش هایی از مراسم وجود داشته باشد که شما با آن آشنا نباشید. بنابراین، شما به جدول زمانی واقعی رویداد نیاز دارید.

هنگام عکاسی از مراسم عروسی، این وظیفه شماست که بدانید مراسم چگونه برگزار می شود تا بتوانید در زمان مناسب به مکان مناسب بروید. از مراسم تشییع تا تبادل نذورات و حلقه‌ها تا اولین بوسه، کمتر احتمال دارد که لحظاتی را از دست بدهید، اگر از زمان وقوع آن آگاه باشید.

سنت های عروسی را روشن کنید

به عنوان یک عکاس، با بسیاری از سنت های مذهبی و فرهنگی روبرو خواهید شد. شما باید بدانید که چه چیزی را انتظار دارید، به خصوص اگر قوانینی وجود داشته باشد که شما نیز باید از آنها پیروی کنید.

بسته به سنت‌های منطقه‌ای یا مذهبی، ممکن است لازم باشد پوشش خود را تنظیم کنید تا دستورالعمل‌های مختلفی را در بر داشته باشید.

عکس های باید

چه عروسی مدنی باشد یا مذهبی، احتمالاً از یک طرح کلی پیروی می کند. آنچه حیاتی است این است که هر جنبه مهم را به تصویر بکشید:

 • راهرو برای جشن عروسی که در راهرو قدم می زنند
 • عکس العمل داماد هنگام ورود عروس
 • عروس در حال قدم زدن در راهرو
 • سخنان افتتاحیه مسئول و خطاب به زوج
 • تبادل انگشتر
 • اعلام ازدواج
 • زوایای جلو و مرکز اولین بوسه (این را نباید از دست بدهید!)
 • عکس‌های واکنش خانواده، دوستان و مهمانان
 • امضای کتوبه یا سایر عقد ازدواج

عکس های گروهی و خانوادگی

عکس‌های گروهی ممکن است به سیاست‌های تالار یا ترجیحات مشتری بستگی داشته باشد.

برای سرعت بخشیدن به کارها، با هماهنگ کننده های رویداد همکاری کنید تا اعلام کنید که عکس های گروهی رسمی انجام می دهید. جدا از عکس های رسمی عروس و داماد، در اینجا چند تصویر استاندارد گروهی برای گرفتن وجود دارد:

 • عروس و داماد با مجری
 • عروس و داماد با هر یک از والدین
 • عروس و داماد با هر خانواده نزدیک
 • عروس و داماد با هر خانواده بزرگ (پدربزرگ و مادربزرگ، خاله دایی، عمه، خواهرزاده، برادرزاده)

با دنبال کردن یک دنباله، می توانید روند پرتره عروسی را ساده کنید. زوج شما از شما تشکر خواهند کرد زیرا می توانید در وقت مهمانی گرانبهای آنها صرفه جویی کنید!

 

ترکیب را فراموش نکنید

برخی از عکاسان عروسی هنوز با ترکیب بندی مشکل دارند. در طول اولین باری که در یک مراسم عروسی عکس می گیرید، ممکن است برخی از چالش های رایج را تجربه کنید.

قبل از گرفتن عکس، یک دقیقه بیشتر به مکث و بررسی ترکیب خود اختصاص دهید. مطمئن شوید که هیچ مزاحمت عمده ای در عکس وجود ندارد. اگر وجود دارد، به دنبال زوایای مختلفی باشید که بتوانید به جای آن از صحنه عکس بگیرید.

از افراد و چیزها برای قاب کردن عروس و داماد استفاده کنید

برای اینکه دیدی تازه به شما بدهد، به قاب های موجود در محل برگزاری نگاه کنید. این به معنای عناصری مانند یک پنجره یا یک طاق نما است که به عنوان پس زمینه عمل می کنند. عناصر معماری می توانند ترکیب بندی را متعادل کرده و به عکس ها تقارن بیافزایند.

یکی دیگر از راه‌های عالی برای گرفتن عکس‌های خلاقانه از زوج، استفاده از مهمان‌ها به‌عنوان یک وسیله قاب‌بندی پیش‌زمینه برای ایجاد زمینه بیشتر است. به این ترتیب می توانید نحوه واکنش یا توجه مردم به مراسم را نیز نشان دهید.

به عنوان مثال، به دنبال والدین یا خواهر و برادرها بگردید و لحظه ای را که در هنگام مبادله نذرهای زوج، اشک های خود را پاک می کنند، ثبت کنید. همچنین می توانید واکنش مهمانان را در زمانی که این زوج قصد بریدن کیک خود را دارند پیش بینی کنید!

حرکت مانند باد

در طول عروسی، یکی از اهداف شما این است که سریع حرکت کنید! حتی اگر نیاز به گرفتن عکس های نزدیک از مهمانان دارید، این کار را با احترام انجام دهید که باعث مزاحمت یا آزار مردم نشود. همچنین، در صورتی که این عملکرد را دارید، حالت شاتر بی صدا دوربین خود را روشن کنید تا نویز هنگام عکس گرفتن را به حداقل برسانید.

قبل از رویداد تمرین کنید

قبل از روز بزرگ، عکاسی را تمرین کنید، به خصوص اگر برای اولین بار از دوربین یا لنز جدید استفاده می کنید. مقالاتی در مورد عکاسی عروسی بخوانید یا فیلم تماشا کنید . اگر زمان اجازه می‌دهد، حتی می‌توانید به مکان واقعی بروید و چند عکس بگیرید.

سوالات متداول

اولین نگاه در عکاسی عروسی چیست؟

یک نگاه اول لحظه ای است که یک زوج قبل از مراسم عروسی واقعی خود به اشتراک می گذارند، جایی که برای اولین بار یکدیگر را در لباس رسمی خود می بینند. معمولاً زوج در این مدت با حضور عکاس خود تنها هستند تا اولین لحظات صمیمی را ثبت کنند.

بهترین ISO برای عکاسی عروسی چیست؟
وقتی صحبت از عروسی های داخل ساختمان می شود، ممکن است گزینه ای برای استفاده از ایزوی پایین مانند 100 یا 200 نداشته باشید زیرا باید سرعت شاتر خود را به اندازه کافی بالا نگه دارید تا از تاری حرکت جلوگیری کنید. مراقب نویزهایی باشید که هنگام استفاده از تنظیمات ISO بالا ممکن است ایجاد شود. یک نقطه شروع خوب ISO 800 یا 1600 است.

بهترین تنظیمات دوربین برای عکاسی عروسی چیست؟
سرعت شاتر بالا نقطه شروع خوبی برای عکاسی عروسی است زیرا شما حرکات زیادی را ثبت خواهید کرد. برای شروع، سرعت شاتر را روی 1/200 یا بیشتر تنظیم کنید. سپس حالت اولویت شاتر را امتحان کنید تا لحظات را واقعاً ثابت کنید. برای ثبت لحظات فعال، سرعت شاتر را روی 1/500 ثانیه تنظیم کنید.

برای عکس های عروسی چگونه لبخند می زنید؟
فقط به دهان خود تکیه نکنید – با چشمان خود لبخند بزنید

اما در عکس ها، اگر روی درخشش چشمان خود تمرکز کنید، طبیعی تر و جذاب تر به نظر می رسد. تمرین کنید که لب های خود را در گوشه ها کمی عقب بکشید و ابروهای خود را بالا ببرید. در حالی که هنوز مستقیم به جلو نگاه می کنید، به همه چیزهایی که شما را خوشحال می کند فکر کنید.

 

نوشتهٔ پیشین
عکاسی عروسی با نور پنجره
نوشتهٔ بعدی
لباس های عکاس عروسی: برای داشتن ظاهری عالی چه بپوشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست