نکات استایل برای عکاسی عالی از غذا

forumبدون دیدگاه

اگر آشپز خوبی هستید، این احتمال وجود دارد که زمان بیشتری را صرف در نظر گرفتن مواد تشکیل دهنده خود کنید تا اینکه برای سرو غذای خوشمزه خود وقت بگذارید. اما وقتی صحبت از عکاسی از غذا می شود، این ضرب المثل قدیمی ثابت شده است که درست است – ما با چشمانمان غذا می خوریم.

اگر می‌خواهید لایک‌های بیشتری را به‌صورت آنلاین با غذاهای لذیذ آبکاری شده‌ی زیبای خود دریافت کنید، به بهترین نکات آرایشی ما برای عکاسی از غذا نگاهی بیندازید.

یک قسمت کوچکتر را در بشقاب قرار دهید

ما متوجه شدیم، شما باید انرژی خود را دوباره پر کنید – اینجا قضاوتی نیست! فقط مقدار کمتر غذا با نمایان شدن بیشتر بشقاب برای چشم خوشایندتر است. تپه بزرگی از غذا در وسط بشقاب همان چیزی است که پزشک پس از یک روز طولانی و خسته کننده سفارش داده است، اما این چیزی نیست که مردم هنگام پیمایش فیدهای خود به صورت آنلاین ببینند.

از بشقاب خود به عنوان حاشیه استفاده کنید

اگر اولین نکته ما را دنبال کنید، به این امر آسان تر می شود. اگر بیشتر غذای خود را نزدیک‌تر به وسط بشقاب خود قرار دهید، می‌توانید از بشقاب خود به عنوان فضای منفی استفاده کنید که ظاهر زیباتری را ارائه می‌دهد و همچنین چشم بیننده را به سمت ستاره نمایش – غذای خوشمزه شما هدایت می‌کند!

کنتراست با رنگ

اگر غذای لذیذ شما آبدار با رنگ های تند و روشن است، آبکاری و ارائه شما نباید با هم رقابت کنند. رنگ‌های تیره‌تر و کم‌رنگ‌تر را انتخاب کنید، که جذابیت غذای شما را بیشتر می‌کند.

نکته دیگری که می تواند به ایجاد سطح خوبی از کنتراست در عکاسی از غذا کمک کند این است که از بشقاب ها و ظروف براق و براق خودداری کنید – این موارد می توانند با ایجاد درخشش بیش از حد از محتوای شما منحرف شوند.

تمیز کردن – فقط کمی

کمی آب از غذای شما طبیعی و خوب است و واقعا می تواند دهان را آب کند. اما شما می توانید چیزهای بسیار خوبی داشته باشید. لبه های بشقاب را فقط کمی تمیز کنید – یک اثر کوچک از باقی مانده در اطراف لبه های غذا باقی می ماند.

نیازی به گفتن نیست، اگر میز یا سطح شما کمی نامرتب می شود، آن ناحیه را اسپری کنید و قبل از عکاسی نیز پاک کنید.

عکاسی عالی از غذا

عکاسی عالی از غذا

به نور قدم بگذار

چه نور طبیعی یا مصنوعی را انتخاب کنید، یک چیز مطمئن است، روشن و پر جنب و جوش کلید اصلی است. عکاسی از غذاهای تیره و کسل کننده فقط افسرده کننده است، بنابراین این چیزی است که شما سعی می کنید از آن اجتناب کنید. میز خود را کنار یک پنجره باز قرار دهید تا از آن نور طبیعی باشکوه بهره ببرید.

اگر نور طبیعی در دسترس شما نیست، یک تفنگ فلاش بخرید ، که به شما کمک می کند تا سطوح روشنایی ثابتی برای هر عکس داشته باشید. با این حال، باید از فلاش مستقیم اجتناب شود زیرا باعث ایجاد سایه های عمیق و بازتاب های زیادی می شود، بنابراین یاد بگیرید که چگونه آن فلاش را پرتاب کنید.

خارج از بشقاب فکر کنید

شما می‌خواهید از قرار دادن بشقاب به‌دقت درست روی نیمکت آشپزخانه ساده‌تان و عجله عکس‌برداری خودداری کنید. برای در نظر گرفتن هر عنصری که در عکس شما ظاهر می شود کمی زمان بگذارید.

برای  انجام عکاسی رستوران یا فست فود خود با آتلیه عکاسی روبان بهترین آتلیه عکاسی عروسی در اصفهان و آتلیه عکاسی قیمت مناسب در اصفهان تماس بگیرید.

از سه پایه استفاده کنید

سه پایه ها لوازم جانبی ضروری برای بسیاری از انواع عکاسی هستند و عکاسی از غذا در این لیست گنجانده شده است. چه در حال گرفتن عکس های رنگارنگ برای اینستاگرام شکوفا خود باشید، چه در نهایت تلاش خود را در ویدیوهای آشپزی به سبک خوشمزه امتحان کنید، استفاده از سه پایه تاری و لرزش دوربین را کاهش می دهد تا نتایج شما همیشه واضح و متمرکز باشد.

یکی دیگر از مزایای قرار دادن دوربین خود بر روی سه پایه، توانایی کاهش سرعت در هنگام عکاسی است، با در نظر گرفتن دقیق هر حرکت، چپ یا راست، یا بالا و پایین و اینکه آیا این حرکات برای ترکیب بندی شما مفید هستند یا خیر .

نوشتهٔ پیشین
چگونه مهارت های ویرایش عکس خود را بهبود بخشیم
نوشتهٔ بعدی
5 نکته برای عکاسی پرتره داخلی عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست