5 نکته برای عکاسی پرتره داخلی عالی

forumبدون دیدگاه

از آنجایی که فاصله گذاری اجتماعی و کار از خانه به یک امر عادی تبدیل شده است، بسیاری از ما بیشتر از حد معمول زمان خود را در داخل خانه می گذرانیم. در حالی که در حال حاضر این یک اقدام احتیاطی ضروری برای سلامتی است، اما برای عکاسان مشتاق سفر یا طرفداران عکاسی در فضای باز چالشی ایجاد می کند . از این گذشته، زمانی که مکان عکاسی شما توسط چهار دیواری خانه محدود شده باشد، گرفتن عکس عالی بسیار دشوارتر است.

با وجود این، بودن در داخل خانه دلیلی برای کنار گذاشتن تمرینات عکاسی روزمره شما نیست. در واقع، راه‌های زیادی برای گرفتن عکس‌های داخلی وجود دارد – تنها چیزی که نیاز دارید کمی خلاقیت، تجهیزات مناسب و تنظیم دقیق است. اگر با اعضای خانواده یا هم خانه‌هایتان زندگی می‌کنید، ممکن است اکنون زمان مناسبی برای استخدام آنها باشد تا به شما در تقویت مهارت‌های عکاسی پرتره کمک کند . برای کمک به شما در انجام این کار، ما 5 نکته ضروری خود را برای عکاسی پرتره داخلی عالی جمع آوری کرده ایم.

برای  انجام عکاسی پرتره با آتلیه عکاسی روبان بهترین آتلیه عکاسی عروسی در اصفهان و آتلیه عکاسی قیمت مناسب در اصفهان تماس بگیرید.

1. به پیشینه خود فکر کنید

از آنجایی که عکاسی پرتره معمولاً روی یک سوژه متمرکز می‌شود، هر گونه حواس‌پرتی یا آیتمی که در پس‌زمینه نامرتب به نظر می‌رسند، بلافاصله قابل توجه خواهند بود. قبل از شروع عکاسی، هر چیزی را که نمی‌خواهید در کادرتان ثبت شود، مانند انبوهی از کتاب‌ها، اسباب‌بازی‌های کودکان یا لباس‌های شسته‌شده را تمیز کنید.

برای پرتره هایی که ظاهر حرفه ای دارند، یک قدم جلوتر رفته و روی یک پس زمینه خنثی روی پایه یا رول سرمایه گذاری کنید. از طرف دیگر، یک دیوار سفید یا ملحفه یا پتوی ساده و رنگ روشن نیز این کار را انجام می دهد!

2. نورپردازی خود را استراتژیک انتخاب کنید

مکان های داخلی می توانند عکاسی با نور طبیعی را چالش برانگیز کنند، اما غیرممکن نیست. مکان‌های اطراف خانه‌تان را جستجو کنید، توجه داشته باشید که کدام نقاط و در چه زمانی بهترین نور طبیعی را دریافت می‌کنند. همانطور که با هر عکاسی پرتره یا منظره دیگری انجام می دهید ، حتماً در این زمان ها عکس های خود را بگیرید.

اگر نور خیلی کم است، یا اگر به سادگی نمی توانید نور مناسبی در خانه خود پیدا کنید، روشنایی مصنوعی بهترین گزینه شماست. از کیت های روشنایی LED قابل حمل گرفته تا فلاش گان های نصب شده روی کفش داغ، گزینه های زیادی برای آزمایش وجود دارد. برای یک گزینه آزمایش شده و واقعی، استفاده از تفنگ فلاش با فلاش جهشی را در نظر بگیرید: این کار نتایج زیبا و پراکنده ای را به شما می دهد که تقریباً شبیه نور طبیعی به نظر می رسد.

نکته اصلی: یک بازتابنده ساده می تواند به شما کمک کند از نور موجود استفاده کنید، سایه های عمیق را پر کنید و چهره ها را روشن کنید.

3. از لنز دوربین مناسب استفاده کنید

هنگام انتخاب لنز دوربین برای عکاسی پرتره داخلی خود، به دنبال لنزی باشید که برای عکاسی پرتره و میان رده عمومی مناسب باشد. یک لنز زوم استاندارد نمی‌تواند آن را کاهش دهد: لنزهای پرایم بهترین لنزها برای عکاسی پرتره هستند. علاوه بر ارائه مداوم تصاویر واضح و دقیق، لنزهای پرایم حداکثر دیافراگم بسیار سریع‌تری دارند که به شما امکان می‌دهند بوکه‌های خیره‌کننده تولید کنید و نور طبیعی زیادی را وارد کنید.

بسته به اندازه و چیدمان فضایی که در آن عکس می گیرید، ممکن است بخواهید فاصله کانونی لنز خود را نیز در نظر بگیرید. به طور کلی، فواصل کانونی حدود 85 میلی‌متر یا بیشتر یک انتخاب رایج برای پرتره است، زیرا ویژگی‌های صورت را صاف می‌کند و به شما امکان می‌دهد در فاصله بیشتری از سوژه خود عکس بگیرید. با این حال، اگر در فضای محدودتر و کوچک‌تری عکاسی می‌کنید، این فاصله کانونی ممکن است خیلی طولانی باشد – در این صورت، به جای آن یک لنز 50 میلی‌متری در نظر بگیرید.

عکاسی پرتره داخلی عالی

عکاسی پرتره داخلی عالی

4. در ترکیب عکس خود خلاق باشید

همانطور که هر عکاسی می داند، ترکیب بندی می تواند یک تصویر را بسازد یا خراب کند. برای بسیاری از مبتدیان، صرف وقت خود برای گرفتن آخرین تجهیزات و تسلط بر تنظیمات دوربین بسیار آسان است، فقط در آخرین لحظه قوانین ترکیب بندی عکس را نادیده می گیرند.

برای تسلط بر ترکیب بندی عالی عکس، توصیه می کنیم به پرتره های مورد علاقه خود توسط عکاسان دیگر نگاه کنید و به نحوه قرارگیری مدل های خود در کادر توجه کنید. آیا آنها درست در مرکز یا بیشتر در یک طرف تصویر قرار دارند؟ تصمیم بگیرید که چه ترکیبی را بیشتر دوست دارید و آن را در کار خود بازآفرینی کنید – به هر حال، تقلید بزرگترین شکل چاپلوسی است!

در حالی که در حال انجام آن هستید، تکنیک های رایج ترکیب عکس مانند خطوط پیشرو و قانون یک سوم را بخوانید. سپس، تجربه عملی داشته باشید و زوایای مختلف را آزمایش کنید. اگر این کار ایمن است از یک نردبان بلند شوید، یا پایین روی زمین قرار بگیرید و سعی کنید عکس های خود را از این زاویه قاب کنید. اگر از بچه ها یا حیوانات خانگی عکاسی می کنید، گزینه دوم بسیار عالی است.

5. تنظیمات دوربین مناسب را انتخاب کنید

تنظیمات دوربین داخلی کمی متفاوت از تنظیماتی است که برای عکاسی عمومی روزمره استفاده می کنید، بنابراین قبل از شروع عکاسی حتما آنها را تغییر دهید. چهار تنظیم اصلی وجود دارد که می‌خواهید تنظیم کنید: سرعت دیافراگم، سرعت شاتر، ISO و تعادل رنگ سفید.

همانطور که قبلاً ذکر شد، دیافراگم سریع‌تر می‌تواند برای محو کردن هنرمندانه پس‌زمینه و اجازه ورود نور زیاد استفاده شود. به طور مشابه، سرعت شاتر سریع حداقل 1/125 ثانیه هرگونه تاری ناشی از لرزش دوربین یا حرکت در تصویر را کاهش می دهد. همچنین باید ISO را تغییر دهید، که حساسیت سنسور دوربین شما به نور را کنترل می‌کند تا با شرایط نوری عکس شما مطابقت داشته باشد. این سه تنظیم با هم، مثلث نوردهی را تشکیل می دهند . تغییر یکی از تنظیمات در مثلث نوردهی بر سایر تنظیمات تأثیر می‌گذارد، بنابراین برای یافتن تعادلی که کار می‌کند، باید از قبل آزمایش کنید.

برای گرفتن رنگ پوست گرم و رنگ های دقیق، باید نحوه عملکرد تعادل سفیدی را نیز بدانید . تنظیمات “Auto” دوربین شما در بیشتر شرایط کار بسیار خوبی انجام می دهد، اما می توانید از حالت از پیش تعیین شده دیگری استفاده کنید – یا حتی سعی کنید تعادل رنگ سفید را به صورت دستی تنظیم کنید – برای کنترل بیشتر.

نکته اصلی: هنگام عکاسی در داخل خانه، ممکن است همیشه نتوانید از سرعت شاتر بسیار سریع استفاده کنید. برای اطمینان از ثابت بودن عکس‌هایتان، ممکن است بخواهید از سه پایه یا مونوپاد استفاده کنید .

عکاسی در فضای داخلی را به لیست مهارت های عکاسی خود اضافه کنید

گذراندن زمان زیادی در داخل خانه در حین رعایت فاصله اجتماعی می تواند چالش برانگیز باشد، اما همچنین فرصتی است تا مهارت های خلاقانه و عکاسی خود را افزایش دهید. استفاده از این زمان برای توسعه عکاسی پرتره داخل ساختمان می تواند یک فعالیت لذت بخش و مفید باشد که تصاویر زیبایی را برای سال های آینده برای شما به ارمغان می آورد.

نوشتهٔ پیشین
نکات استایل برای عکاسی عالی از غذا
نوشتهٔ بعدی
عکاسی خود را از خانه رشد دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست