قبل از انتخاب مقصد عروسی چه نکاتی را باید بدانید

forumبدون دیدگاه

عروسی های مقصد راهی عالی برای داشتن یک روز عروسی منحصر به فرد فراموش نشدنی در محیطی به یاد ماندنی است. من همیشه در مورد مقصد عروسی به عنوان زمینه ای برای داستان عشق صحبت می کنم، بنابراین تعجب آور نیست که زوج ها به دنبال پس زمینه های زیبا باشند. شاید مراسم عروسی مقصد رویایی شما کاوش در مکان های دیدنی تاریخی، پارک ملی یا مناظر بی پایان خط ساحلی کارائیب باشد.

قبل از اینکه به دنبال مکان مناسب برای عروسی در مقصد بگردید، به انجام برخی تحقیقات کلی در مورد عروسی های مقصد و همچنین تحقیقات دقیق در مورد مقصد انتخابی خود کمک می کند. در این مقاله نکاتی را که باید هنگام برنامه ریزی یک عروسی در مقصد بدانید و همچنین نحوه انتخاب آن مکان عالی را توضیح خواهیم داد.

عروسی در مقصد مراسمی دور از زادگاه زوجین است و مهمانانشان را ملزم به سفر می کند. زوج ها می توانند دلایل مختلفی برای برنامه ریزی عروسی مقصد داشته باشند، از نشان دادن عشق خود به سفر گرفته تا ساده کردن لیست مهمانان. این مقاله به بررسی عروسی‌های مقصد، از جمله مقصدهای کوهستانی، ساحلی و ماجراجویی می‌پردازد.  ما در آتلیه عکاسی روبان بهترین عکاسی عروسی در اصفهان و عکاسی خوب در اصفهان را برای شما با مناسب ترین قیمت انجام میدهیم.

برنامه ریزی یک عروسی در مقصد

عروسی های مقصد راه فراری از زندگی شلوغ یک زن و شوهر است. این فرصتی است برای شروع زندگی زناشویی خود در یک مقصد زیبا. دوستان و خانواده شما نیز می توانند یک سفر شگفت انگیز داشته باشند!

برنامه ریزی یک عروسی در مقصد چندین مورد ضروری دارد مانند تعیین بودجه، برنامه ریزی لیست مهمانان، ارزیابی مقصد، زمان بندی و بیمه مسافرتی یا عروسی.اگر در حال برنامه ریزی یک عروسی در مقصد هستید، می خواهید بسیار منظم باشید یا از یک برنامه ریز عروسی کمک بگیرید. چه چشم انداز شما یکی از آن استراحتگاه های همه جانبه باشد یا چیزی خارج از شبکه در یک جزیره دورافتاده، باید مطمئن شوید که برنامه ریزی عروسی به آرامی انجام می شود.

بیایید مراحلی را برای برنامه ریزی و انتخاب مکان عروسی مقصد طی کنیم. هدف این است که قبل از موعد به همه چیزهایی که نیاز دارید فکر کنید تا بدون ابزار لذت بردن از مقصد در مقصدی گم نشوید. بیایید با توجه به اهداف و اولویت های عروس و داماد شروع کنیم.

انتخاب مقصد عروسی

انتخاب مقصد عروسی

دلایل و اولویت های خود را ارزیابی کنید

هر زمان که در مورد برنامه ریزی عروسی با کسی صحبت می کنم، به او یادآوری می کنم که تمرکز زیادی روی اولویت های خود داشته باشد. مهم است که مطمئن شوید که در پایان روز، ازدواج می کنید. این چیزی است که عروسی در واقع درباره آن است.

وقتی دلیل برگزاری مراسم عروسی را به خود یادآوری می کنید، دلایل شما برای هر تصمیم دیگری بسیار واضح تر می شود. تصمیم خود را برای برگزاری یک عروسی در مقصد بگیرید. اگر از شما بپرسم که چرا می خواهید یک عروسی در مقصد داشته باشید؟

پاسخ اشتباهی وجود ندارد، برای اینکه یک عروسی واقعاً منحصر به فرد باشد، تنها شرط لازم این است که پاسخ شما واقعاً منحصر به فرد باشد. اگر رویای شما یک عروسی مقصد کارائیب است زیرا عاشق لاک پشت های دریایی و شن های سفید هستید یا اگر عروسی رویایی شما یک تعطیلات آخر هفته عروسی در لاس وگاس است، تنها چیزی که مهم است این است که بدانید چرا. وقتی دلیل خود را بدانید، به شما کمک می کند بقیه تصمیمات را در آینده اتخاذ کنید.

بودجه تعیین کنید

اما قبل از اینکه بتوانیم جلو برویم یا به هر مقصدی برویم، باید بودجه تعیین کنیم. بودجه عروسی برای هر عروسی بسیار مهم است. با این حال، به ویژه برای عروسی در مقصد ضروری است.

حد خود را در نظر بگیرید و چه چیزی را می توانید خرج کنید. همچنین، هزینه های خاصی را در نظر بگیرید که ممکن است در عروسی محلی لحاظ نشود. ممکن است فکر کنید که یک عروسی در مقصد هزینه کمتری خواهد داشت زیرا تعداد مهمانان کمتری را در پی خواهد داشت، اما آیا هزینه های سفر خود را در نظر می گیرید و باید همه چیز را از راه دور برنامه ریزی کنید؟

هنگام تعیین بودجه، بر اساس اینکه چه کسی کمک می کند، ارزیابی کنید که چه چیزی می توانید از عهده آن برآیید. وقت آن رسیده که صحبت های سختی در مورد پول داشته باشید در غیر این صورت عروسی مقصد رویایی شما به یک کابوس تبدیل خواهد شد. هر زمان که وسوسه شدید اجازه دهید بودجه از کنترل خارج شود، به اولویت های خود بازگردید.

لیست مهمانان را برنامه ریزی کنید 

پس از تهیه بودجه، باید ایده ای از لیست مهمانان داشته باشید. مهم است که نسبتاً مطمئن باشید که چند نفر در عروسی شرکت خواهند کرد. شما باید افرادی را که می خواهید شرکت کنید و همچنین افرادی که می توانند شرکت کنند را در نظر داشته باشید.

دعوت از افراد نزدیک به شما مهم است. اگر قصد دارید در نیمه راه در سراسر جهان ازدواج کنید، مهمانان شما باید زمان بیشتری را از محل کار خود صرف کنند و پول بیشتری برای حضور در آن خرج کنند. همانطور که شروع به ساخت لیست مهمانان خود می کنید، بر تصمیمات بعدی تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، بسیاری از مکان‌های عروسی مقصد، بر اساس میزان فضایی که برای رویدادهای مختلف مانند مراسم عروسی دارند، محدودیت تعداد مهمان دارند. دانستن لیست مهمانان بلافاصله به شما کمک می کند مکان های نهایی را محدود کنید. همچنین ممکن است بر اساس جایی که اکثر مهمانان شما می توانند پرواز مستقیم داشته باشند، مقاصدی را انتخاب کنید.

مقصد را ارزیابی کنید 

ممکن است قبلاً مکانی را که همیشه آرزوی ازدواج خود را در سر می پرورانید، می شناسید. قبل از پریدن در هواپیما، بایستید و در نظر بگیرید که آیا این انتخاب درست است یا خیر. به عنوان مثال می توان به آب و هوا، محدودیت های سفر، آسان بودن رسیدن مهمانان به مقصد و سن مهمانان اشاره کرد. 

هنگام جستجوی بهترین مکان برای مکان عروسی مقصد، باید به زمان سال نیز نگاه کنید. به عنوان مثال، احتمالاً می خواهید در طول فصل طوفان از یک مقصد استوایی اجتناب کنید، حتی اگر قیمت ها نسبت به بودجه بهتر به نظر برسد. از فروشندگان محلی بپرسید که بهترین زمان سال در مکان های مورد علاقه شما چیست.

اگر تا اینجا پیش رفته اید، امیدواریم فهرست کوتاه مقاصد شما در حد بودجه باشد و انتخاب مناسبی برای لیست مهمانان شما باشد. اگر خانواده و دوستان شما عاشق ماجراجویی هستند، شاید برای آنها مشکلی نداشته باشد که با هواپیما، اتوبوس، قایق سواری و پیاده روی کوتاه به شام ​​تمرین شما برسند. اگر آنها بتوانند چند روز اضافی برای لذت بردن از مناظر باورنکردنی یا زندگی شبانه مقصد انتخابی شما برنامه ریزی کنند، به نظر می رسد مناسب باشد.

زمان بندی 

همانطور که اشاره کردم، زمان بندی نیز ضروری است. تا زمانی که آب و هوا غیرواقعی نباشد، در فصل خارج از فصل سفر کنید. خارج از فصل هزینه کمتری نسبت به سفر در فصل اوج دارد، اما همچنین ممکن است برای مهمانان شما ناخوشایند باشد. شما می توانید از جمعیت توریستی بزرگتر اجتناب کنید، به خصوص اگر مقصد عروسی شما در یک مکان محبوب باشد، اما دوباره، مطمئن شوید که در جستجوی سواحل ماسه سفید از فصل طوفان اجتناب کنید.

بسته به انعطاف‌پذیری خود، می‌توانید عروسی در روزهای هفته را نیز در نظر بگیرید، زمانی که مکان‌های محبوب کمتر شلوغ هستند، هیچ‌کس نمی‌گوید که آخر هفته عروسی باید در یک آخر هفته واقعی برگزار شود. البته، باید به لیست مهمانان خود بازگردید و در نظر بگیرید که چه چیزی موثر است و مهمانان شما را برای جشن عشق شما هیجان زده نگه می دارد.

مکان های عروسی مقصد

اکنون که درباره برنامه ریزی یک عروسی در مقصد صحبت کردیم، بیایید به بهترین مکان های عروسی مقصد و مکان های عروسی بپردازیم. در حالی که تحقیق در مورد مکان های عروسی بخشی از چک لیست طولانی برنامه ریزی عروسی شما است، می تواند یکی از بخش های سرگرم کننده باشد. اکنون زمان رویاپردازی است.

شما می توانید مکان های عروسی مقصد برتر را برای بررسی های مغرضانه و بی طرفانه جستجو کنید. شما می خواهید چیزهایی مانند گرانی مکان های مختلف را بیاموزید. ممکن است پول شما در یک مکان بیشتر از مکان دیگر باشد.

ممکن است متوجه شوید که برخی از محبوب ترین مقاصد عروسی آنقدر که شما می خواهید منحصر به فرد و اصلی نیستند. و مکان های عروسی مقصد برتر ممکن است دلایل متفاوتی برای جذاب بودن داشته باشند. آیا مکانی می خواهید که به دلیل کارآمد و مؤثر بودن در برنامه ریزی عروسی شناخته شده باشد، زیرا تعداد زیادی از آنها را انجام داده اند یا به دنبال مکان عروسی مقصدی هستید که افراد کمی آن را امتحان کرده اند؟

مقاصد عروسی در ساحل

وقتی به یک عروسی در ساحل فکر می کنم، به یک روز آرام با آب و هوای عالی و مناظر باورنکردنی فکر می کنم. 

فقط چیزی در مورد فرار به ساحل وجود دارد که باعث می شود مردم احساس آرامش و آرامش کنند. اگر می خواهید مردم در مراسم عروسی شما این احساس را داشته باشند، ممکن است عروسی ساحلی را در نظر بگیرید. بهترین مکان برای عکاسی عروسی مقصد مکانی است که برای عروس و داماد معنادار باشد.

ساحل مزایای زیادی دارد که زوجین ممکن است در نظر نگرفته باشند. برگزاری یک عروسی ساحلی می تواند در هزینه های دکور شما صرفه جویی کند، می توانید لیست مهمانان بزرگ تری داشته باشید، این یک تعطیلات برای مهمانان شما است، راحت است و محیطی زیبا دارد.

صرفه جویی در هزینه دکور

عروسی رویاهای خود را برگزار کنید و همزمان در پول خود صرفه جویی کنید! زیبایی طبیعی ساحل و اقیانوس تزئینات شما خواهد بود. ممکن است بخواهید چند لمس دیگر اضافه کنید تا آن را کامل کنید. می توانید مراسم عروسی خود را با گل های رنگارنگ یا یک قطعه صدف دریایی تزئین کنید. 

لیست مهمانان بزرگتر 

اگر به یک سالن رقص سرپوشیده یا فضای داخلی دیگری محدود نباشید، یک فضای بیرونی بزرگ می‌تواند مهمانان زیادی را پذیرا باشد. برای داشتن یک فضای سرپوشیده می توانید چادرهایی برای پذیرایی اضافه کنید اما اگر هوا قابل اطمینان باشد ممکن است نیازی به این کار نباشد. یک مکان عروسی در ساحل خصوصی می تواند مکان های زیبایی را با ترافیک و تماشاچیان کم فراهم کند. 

تعطیلات برای مهمانان شما

عروسی ساحلی نه تنها زمانی است که شما از زیر بار مسئولیت های زندگی فرار می کنید، بلکه فرصتی عالی برای مهمانان شماست. این به آنها فرصتی می دهد تا مکان جدیدی را کشف کنند و بهانه ای برای مرخصی گرفتن از کار. چندین مهمان از موقعیت مکانی استفاده می کنند و قبل و بعد از عروسی شما بهشتی زیبا را کشف می کنند.

مقاصد عروسی در کوهستان

برای برخی افراد، یک مقصد عروسی در کوهستان مکان مناسبی برای گره زدن است. اگر قصد دارید مقاصد عروسی در کوهستان را در نظر بگیرید، مزایای زیادی دارد. اینها شامل تعطیلات آخر هفته، فرصت های عکس منحصر به فرد ، لیست مهمانان کوچکتر، مقرون به صرفه بودن، و حمایت از کسب و کارهای محلی است. 

وقتی به عروسی کوهستانی فکر می کنم به آن نگاه و احساس حماسی می اندیشم که در اطراف مناظر نمادین احاطه شده است. اگر می خواهید مهمانان شما در روز عروسی شما احساس شگفتی کنند، ممکن است عروسی کوهستانی را در نظر بگیرید.

تعطیلات آخر هفته

انتخاب یک عروسی در کوهستان نیز به شما این فرصت را می دهد که یک تعطیلات کوچک نیز از آن بسازید. برای مثال، اگر از آن لذت می برید، می توانید ملکی را در رودخانه برای دسترسی آسان به ماهیگیری اجاره کنید. همچنین می توانید مکانی با جکوزی برای استراحت و استراحت قبل از روز بزرگ اجاره کنید.

حتی می توانید برای ماه عسل خود در کوهستان برنامه ریزی کنید. بسیاری از مکان های عروسی کوهستانی در شهرهای زیبای کوهستانی قرار دارند که می توانند به مهمانان خارج از شهر ارائه دهند.

فرصت های عکس منحصر به فرد 

می توانید در روز عروسی خود عکس های کوهستانی شگفت انگیزی بگیرید . مهم نیست به کجا می روید، یک پس زمینه کوه زیبا وجود دارد. اگر خوش شانس باشید، حتی ممکن است برخی از حیات وحش کوهستان را در عکس های خود ثبت کنید.

عروسی در کوهستان فراموش نشدنی خواهد بود و عکس های شما گواه آن خواهد بود. مطمئن شوید که برای غوطه ور شدن در طلوع و غروب خورشید وقت می گذارید. عکاس یا برنامه ریز عروسی شما می تواند به شما در برنامه ریزی برنامه سفر عروسی عالی کمک کند تا از کوه های حماسی اطراف خود استفاده کنید.

لیست مهمانان کوچکتر

برخلاف عروسی در ساحل، یک مقصد کوهستانی ممکن است برای یک لیست مهمانان کوچکتر و صمیمی تر باشد. در حالی که بسیاری از مکان‌های عروسی در کوهستان می‌توانند جمعیت زیادی را در خود جای دهند، برخی از آنها محدودیت مهمان دارند زیرا احتمالاً باید برای برخی از رویدادها در داخل خانه برنامه‌ریزی کنید. از آنجایی که آب و هوا می تواند نامطمئن باشد و بعد از غروب خورشید دما کاهش می یابد، اکثر مکان های کوهستانی دارای مکان های سرپوشیده هستند.

مقرون به صرفه 

اگر مکان مناسبی را انتخاب کنید، عروسی در مقصد کوهستان می تواند مقرون به صرفه باشد. بودجه ای را در محدوده قیمت خود تنظیم کنید. بسته به آنچه برای غذا، محل اقامت و انتخاب مکان تصمیم گرفته می شود، همچنان می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید.

از آنجایی که عروسی های کوهستانی در مکان هایی مانند کلرادو پرطرفدار است، در آنجا با مکان های زیبایی مواجه خواهید شد که گران هستند. با این حال، شما همچنین می توانید یک کیف بزرگ برای پول خود تهیه کنید.

عروسی مقصد

عروسی مقصد

حمایت از مشاغل محلی

یکی دیگر از مزیت های برگزاری مراسم عروسی در مقصد کوهستان، پشتیبانی از مشاغل محلی در یک شهر کوچک است. به عنوان مثال، یک هماهنگ کننده عروسی محلی، گلفروشی، پذیرایی و اقامتگاه استخدام کنید و از اقتصاد محلی حمایت می کنید. 

مزایا و معایب یک عروسی در مقصد

من قصد دارم برخی از جوانب مثبت و منفی یک عروسی در مقصد را بررسی کنم. خواهید دید که هر یک از این موضوعات به عروس و داماد خاصی بستگی دارد. شما چه نوع عروس و دامادی هستید؟

آیا از آرامش، ماجراجویی و هیجان یک عروسی در مقصد لذت خواهید برد؟ یا عدم کنترل باعث استرس شما خواهد شد؟ آیا منجر به خرج کردن پول بیشتر یا کمتر می شود؟ پاسخ خود را به سوالات زیر ارزیابی کنید تا ببینید به نظر شما چگونه است.

هزینه ها

عروسی های مقصد بسته به انتخاب مکان شما می توانند هزینه بیشتری یا کمتری داشته باشند. به طور کلی برای مهمانان شما گران تر است که می تواند لیست مهمانان شما را محدود کند. باز هم بسته به موضع شما ممکن است یک موافق یا مخالف باشد.

برنامه ریزی از راه دور

اگر قصد دارید یک عروسی در مقصد داشته باشید، باید به فروشندگان محلی برای کمک به برنامه ریزی خود تکیه کنید. اغلب مردم سعی می کنند چیزهایی مانند تزئینات را خانگی کنند و سپس فراموش می کنند که باید راهی پیدا کنند تا وسایل خود را به مقصد برسانند.

به یاد ماندنی کردن آن

برای بسیاری از زوج ها دلیل برگزاری یک عروسی در مقصد، خاطره انگیزتر کردن آن است. انتخاب یک مکان عجیب و غریب به سختی فراموش می شود. همچنین می‌تواند شما و مهمانانتان را مجبور کند که عروسی را به یک رویداد کامل آخر هفته تبدیل کنید و آن را بزرگ‌تر کند

فشار

یک عروسی در مقصد ممکن است استرس زاتر باشد، زیرا شما نمی توانید با کارهای درونی برنامه مقابله کنید. ممکن است بیشتر برای هماهنگی و استرس وجود داشته باشد. در عین حال، اگر برای یک عروسی مقصد ساده برنامه ریزی می کنید و به فروشندگان محلی برای برنامه ریزی برای شما متکی هستید، ممکن است استرس کمتری نسبت به موارد دیگر داشته باشید.

خلاصه: عروسی های مقصد

در نهایت، چه در حال فرار یا برنامه ریزی لیست مهمانان عالی باشید ، عروسی های مقصد می تواند یک راه جالب و منحصر به فرد برای گره زدن باشد. قبل از سوار شدن به هواپیما، تحقیق کنید. تدارکات و چیزهای زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد.

اگر در نهایت تصمیم گرفتید که پرش کنید و عروسی مقصد را برنامه ریزی کنید، از روز بزرگ خود برای تمام ارزشش لذت ببرید! انتخاب مکان مناسب برای عروسی در مقصد به یادآوری دلیل خود، تصویر کردن رویای خود و سپس تصمیم گیری برای کمک به شما در کنار هم گذاشتن آن بستگی دارد.

به عنوان یک عکاس عروسی، می توانید تصور کنید که من به عکاسی از عروسی در مقاصد زیبا علاقه خاصی دارم. در طول بیش از یک دهه عکاسی از عروسی‌ها، در هر مکانی که می‌توانید تصور کنید، از حماسی گرفته تا عجیب و غریب، ارزان و روستایی عکس گرفته‌ام. کار من این است که خاطرات را زیبا جلوه دهم، اما اگر صادق باشم، مکان نقش مهمی در آن دارد!

 

نوشتهٔ پیشین
راهنمای مبتدیان برای عکاسی در سفر
نوشتهٔ بعدی
راهنمای عکاسی عروسی ماجراجویانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست