بهترین زمان برای عکاسی از بیرون

forumبدون دیدگاه

عکاسی را می توان هنر دستکاری نور برای گرفتن بهترین عکس ممکن دانست. عکاسان با تجربه می توانند به یک صحنه و سپس فراتر از آن به نوری که آن را شکل می دهد نگاه کنند. اگر از یک عکاس بپرسید که بهترین زمان برای عکاسی در خارج از خانه چه زمانی است، به احتمال زیاد صبح زود یا بعد از ظهر به شما خواهند گفت.

با این حال، چند دست یاری در این مسیر وجود دارد که طبیعت بهترین شرایط نوری را که می‌توانیم بخواهیم به ما می‌دهد. مشکل این است که گاهی اوقات باید برای آن تلاش کنید، اغلب زود بیدار می شوید تا اولین پرتوهای نور را ببینید.

هدف این مقاله این است که اگر می خواهید نور شگفت انگیزی برای سوژه خود داشته باشید، بهترین زمان برای عکاسی از بیرون را به شما نشان دهد.

ساعت آبی چیست؟

ساعت آبی اصطلاحی است که به طور کلی زمان درست قبل از طلوع خورشید و درست بعد از غروب خورشید را توصیف می کند. با پایین آمدن بیشتر خورشید از افق، آسمان به رنگ آبی زیبا تبدیل می شود. این اغلب اوقات اتفاق می افتد، اگرچه ممکن است رنگ های دیگری مانند قرمز، صورتی و نارنجی را مشاهده کنید.

این محیط آبی لزوماً یک ساعت دوام نمی آورد، با میانگین زمان نزدیک به 20-40 دقیقه زمان عکاسی بهینه. عکاسی ساعت آبی یک راه فوق‌العاده برای معرفی رنگ، ابرها و بازتاب‌ها به عکس‌های شماست. برای عکاسان، این یک راه عالی برای بیان ترکیبی از مهارت های فنی و خلاقیت است.

نحوه گرفتن عکس های عالی در ساعت آبی

عکاسان مبتدی به سرعت متوجه می شوند که گرفتن عکس های عالی در طول ساعت آبی کمی بیشتر از بیرون رفتن و عکاسی نیاز دارد. چندین فاکتور وجود دارد که باید قبل از بهترین زمان برای عکاسی در این زمان جادویی در نظر بگیرید.

همیشه یک سه پایه به همراه داشته باشید – نور ممکن است زیبا باشد، اما روشن نیست. در این حالت، برای جلوگیری از تاری حرکت، همیشه به سرعت شاتر بیشتری نیاز خواهید داشت. میانگین سرعت شاتر در ساعت آبی حدود 1-6 ثانیه است. سه پایه هر گونه لرزش دوربین را از بین می برد و به شما امکان می دهد یک عکس عالی تا 30 ثانیه و بیشتر بنویسید.

استفاده از شاتر از راه دور – ریموت شاتر یک سوئیچ مستقل است که بدون نیاز به لمس دوربین مانند دکمه شاتر عمل می کند. لرزش دوربین می‌تواند لحظاتی پس از اتمام فشار دادن دکمه شاتر و در حالت نشستن دوربین اتفاق بیفتد. در صورت عدم وجود کنترل از راه دور، می توانید از گزینه تایمر دوربین خود استفاده کنید.

عکاسی با فرمت RAW – عکاسی با فرمت RAW تمام اطلاعات عکس را در اختیار شما قرار می دهد. در مرحله پس از پردازش، برنامه ویرایش شما به اطلاعات بیشتری دسترسی خواهد داشت که باعث می شود جزئیات پس از گرفتن عکس آسان تر شود.

بهترین زمان برای عکس گرفتن

مزایا و معایب

مزیت اصلی عکاسی در ساعت آبی، نرمی نور روی سوژه شماست. درخشش آبی و پراکنده، نوردهی آسان را تضمین می‌کند و در عین حال مسیرهای نور را از ستاره‌ها یا چراغ‌های خودرویی که ممکن است در عکس وجود داشته باشد، حفظ می‌کند.

نقطه ضعف عکاسی در یک ساعت آبی آن زمان نامناسب روز است. ساعت آبی در صبح زمانی است که شب شروع به کاهش می کند. این بدان معناست که شما باید خیلی زود بیدار باشید تا به موقع برای عکس‌برداری به مکان خود برسید.

اگر تا بعد از غروب آفتاب منتظر می مانید، پس از آن به وقت عصر شما می خورد، زیرا احتمالاً تا زمانی که نور کاملاً از بین نرود، سایت را ترک نخواهید کرد.

ساعت طلایی چیست؟

شما می شنوید که عکاسان بیشتر در مورد عکاسی ساعت طلایی صحبت می کنند تا اینکه درباره یک ساعت آبی صحبت کنید و دلیل خوبی هم دارد. اشعه های ملایم خورشید فضایی رویایی را برای تقریبا هر نوع عکاسی ایجاد می کند. علاوه بر این، یک رنگ طلایی در دمای رنگ عکس شما نفوذ می کند و غنای را اضافه می کند که از سایر اوقات روز نمی توانید بدست آورید.

درست مانند ساعت آبی که بعد از آن، روشنایی ساعت طلایی دوام زیادی ندارد، فقط حدود 35 تا 40 دقیقه طول می کشد. با این حال، در طول این مدت، متوجه خواهید شد که رنگ پوست و نور یکنواخت خواهد بود.

نکاتی در مورد گرفتن عکس های عالی در نور ساعت طلایی

ساعت طلایی زمان خاصی است که برای درست شدن به کمی برنامه ریزی نیاز دارد. زمان جادویی یک ساعت طلایی برای عکس های فضای باز یک ساعت قبل از غروب آفتاب و یک ساعت پس از طلوع خورشید است . در اینجا برخی از بهترین نکات برای بهینه سازی ساعت طلایی شما آورده شده است:

همه چیز در مورد کارایی است – شما زمان زیادی برای تکمیل کار خود ندارید، بنابراین حتماً از قبل متوجه شوید که می خواهید چه عکسی بگیرید. برای پرتره‌های فضای باز، این به این معنی است که قبل از عکس‌برداری، برنامه خود را پایین بیاورید (از جمله ژست‌ها، لباس‌ها و لوازم جانبی). وقتی از مناظر عکس می‌گیرید، در مورد گرفتن آن زاویه کامل با نور و برجسته کردن سوژه است.

قبلاً موقعیت مکانی خود را بررسی کنید – هر عکاسی می‌تواند بیرون برود و فقط در ساعت طلایی شروع به گرفتن عکس کند، اما یک عکاس عالی مکان را شناسایی می‌کند یا از یک مکان قبلی یادداشت می‌کند که در این زمان خوب به نظر می‌رسد. نگه داشتن دفترچه یادداشت یا دفترچه خاطرات عکس از مکان ها با درجه بندی شرایط نوری جایگزین می تواند به شما کمک کند بهترین نقاط را برای ساعت طلایی انتخاب کنید.

مشتریان پرتره های ساعت طلایی را دوست دارند – این یکی از بهترین زمان برای عکاسی نامزدی، عروسی یا عکاسی پرتره در فضای باز است. نور انعکاسی می تواند رنگ موها را شعله ور کند، و سوژه به طور کلی آرام تر است زیرا نور شدیدی وجود ندارد که باعث می شود چشمان آنها را چروک کند.

 

آیا نمی توانید در ساعت طلایی عکس بگیرید؟

گاهی اوقات رسیدن به آن نور نرم کاملی که فقط در ساعت طلایی یافت می‌شود، فقط به دلیل زمان‌های روز که در آن قرار دارد، دشوار است. مردم سرشان شلوغ است و خانواده دارند و همین امر باعث می‌شود که برای طلوع آفتاب خیلی زود بیدار شوید یا حتی مستقیم از محل کار برای دیدن غروب آفتاب بدوید.

اگر فقط در مواقعی می‌توانید بیرون بیایید که نور فضای باز کمی سخت‌تر است، پس سعی کنید یک نقطه سایه‌دار خوب پیدا کنید که بتواند به پخش نور محیط کمک کند . سایر عکاسان از فلاش خارج از دوربین به عنوان نور پرکننده برای شستن نور شدید خورشید استفاده می کنند .

اگر با نور ابری روبرو هستید، بهتر است یک بازتابنده طلایی به همراه داشته باشید یا دمای رنگ عکس‌های موجود را تنظیم کنید.

مزایا و معایب

ساعت طلایی به چند دلیل یکی از بهترین زمان ها برای عکاسی در فضای باز است. اول از همه، باید عکس های باورنکردنی گرفت، اما این لذت واقعی نیست. هر بار که از منطقه راحتی خود خارج می شوید و زود از خواب بیدار می شوید یا برنامه روتین خود را تغییر می دهید و در هنگام غروب آفتاب به عکاسی می روید زیرا با قرار دادن شما در موقعیت جدیدی مهارت های شما را بهبود می بخشد.

به علاوه، برخی از بهترین داستان های عکس می توانند در این لحظات اتفاق بیفتند زیرا هر بار منحصر به فرد هستند.

با این حال، زمان زیادی را صرف ساختن عکس های خود کنید، و نور گرم زیبا می تواند از کنار شما عبور کند. زمان بندی همه چیز است و عکاسی از غروب آفتاب باید از قبل برنامه ریزی شود. علاوه بر این، نور به طور مکرر در طول ساعت طلایی تغییر می کند، بنابراین برای استفاده حداکثری از آن، رویکرد متعادلی را اتخاذ می کند.

بدترین زمان برای عکس گرفتن از بیرون

برخی از عکاسان می‌توانند استدلال کنند که زمان «بد» برای گرفتن عکس در بیرون وجود ندارد، اما شرایطی وجود دارد که از نظر شعله‌ور شدن لنز، مشکلات محدوده تونال و تصاویر مبهم مشکل‌ساز هستند.

روشنایی ظهر

از نظر نور طبیعی، بدترین زمان برای عکس گرفتن در بیرون، در نور شدید ظهر است، جایی که خورشید مستقیماً بالای سر شما قرار دارد. عکاسان پرتره و منظره این زمان را دوست ندارند زیرا خورشید آنقدر قدرتمند است که می تواند رنگ های دیگر را بشوید. ناگفته نماند که سایه‌های تیز آن باعث می‌شود که دامنه دینامیکی عکس را مختل کند.

بهترین مثالی که به ذهن می رسد عکاسی از کلیساهای قدیمی در وسط روز است. آسمان صاف به قدری روشن است که جزئیات معماری را از بین می برد، در حالی که سایه های درها به قدری عمیق هستند که نمی توانید چیزی را در داخل آنها تشخیص دهید.

یکی از راه‌های مقابله با این موضوع، گرفتن یک عکس HDR است که در آن نوردهی‌های متعدد از یک عکس با هم ترکیب می‌شوند تا کنترل بیشتری در محدوده انجام شود. در حالی که این یک تکنیک موثر است، اما در صورت اجرای نادرست می تواند جعلی به نظر برسد.

ویرایش این عکس‌ها می‌تواند یک کابوس باشد، زیرا تلاش برای بازگرداندن جزئیات در چنین سایه‌های عمیقی اغلب باعث ایجاد نویز دیجیتالی زیادی می‌شود و ظاهری غیرجذاب و غیرطبیعی به تصویر می‌دهد.

این بدان معنا نیست که شما نمی توانید در نور ظهر عکس بگیرید و باز هم نتایج عالی به دست نیاورید. اگر می خواهید بهترین نور طبیعی را برای تصاویر خود ثبت کنید، بهتر است به ساعات جادویی در ابتدا و انتهای هر روز پایبند باشید.

روشنایی ابری

نور ابری برای عکاسان مورد توجه قرار می گیرد یا از دست می رود، به خصوص هنگام عکاسی از مناظر . از یک طرف، یک روز ابری می‌تواند لحن بدی را ایجاد کند که برای صحنه‌های خیابانی عالی است. از سوی دیگر، برای یک سوژه پرتره وحشتناک است، زیرا هیچ نور جهتی برای بهبود عکس وجود ندارد، همه چیز با هم ترکیب می شود.

حتی اگر نور ابری ممکن است برای مناظر خیره کننده بهترین نباشد، اما همچنان جای خود را دارد. نور کسل کننده و ملایم برای نوردهی طولانی رودخانه ها، نهرها و آبشارها عالی است زیرا تابش خیره کننده نسبتا کمی وجود دارد. حیات وحش فعال یک انتخاب عالی برای آسمان های ابری است، زیرا صحنه خاموش جنگل تشخیص حرکت در میان درختان را آسان می کند.

بهترین زمان برای گرفتن عکس در فضای باز 

بهترین زمان برای عکاسی در بیرون بسته به نوع عکاسی شما متفاوت است. نور ساعت طلایی و پخش ساعت آبی قطعا می‌تواند حالت جذابی به عکس‌های شما اضافه کند، اما چیزی که برای یک جایگاه مناسب است ممکن است برای دیگری کارایی نداشته باشد.

عکاسی پرتره

ساعت طلایی احتمالاً محبوب ترین زمان عکاسان برای عکاسی پرتره است . نور ملایم و طلایی با بیشتر رنگ های پوست به خوبی کار می کند و یکنواختی یکنواخت را ایجاد می کند که باعث درخشندگی سوژه ها می شود.

یک عکاس حرفه ای که به دنبال برجسته کردن رنگ مو است، از نور عالی که از موهای سوژه شما منعکس می شود و باعث ظاهر شدن هاله می شود، استفاده می کند. به محض شروع ساعت طلایی می خواهید عکس بگیرید زیرا هر چند دقیقه، نور طبیعی تغییر می کند و سایه ها شروع به رقصیدن می کنند.

دیافراگم را کاملا باز نگه دارید تا ظاهری تار عالی که با عمق میدان کم همراه است. با کمی مهارت، پرتره‌های فضای باز شما می‌توانند جلوه بوکه معروف را داشته باشند، جایی که تکه‌های نور مانند دایره‌هایی روی هم قرار گرفته‌اند و جذابیت بصری فوق‌العاده‌ای برای پس‌زمینه شما فراهم می‌کنند.

عکاسی منظره

علاقه مندان به عکاسی منظره افرادی هستند که درباره آنها می شنوید که در ساعات غیر خدایی از خواب بیدار می شوند تا در بیابان قدم بزنند و شروع به عکاسی کنند، درست زمانی که رنگ شروع به نگاه کردن به آسمان شب می کند.

این یکی از ژانرهای عکاسی است که از ساعت طلایی و آبی برای گرفتن عکس های باورنکردنی استفاده می کند. ساعت طلایی برای عکس های کوهستانی عالی است زیرا نور خورشید از سطح سنگ منعکس می شود.

عکس‌های خارج از منزل در طول ساعت آبی، به‌ویژه در صبح با مقداری مه خوب، می‌توانند تصاویر خیره‌کننده‌ای برای شما به ارمغان بیاورند تا زمانی که یک سه پایه محکم داشته باشید. از آنجایی که پیشروی تاریکی است، بسیاری از علاقه مندان به عکاسی در شب در عکاسی ساعت آبی شرکت خواهند کرد.

بهترین زمان برای عکاسی با دیافراگم است که می تواند تمام جزئیات را در فوکوس قرار دهد. برخی از تصاویر می توانند از انباشته شدن فوکوس بهره ببرند، که در آن چندین نسخه از تصویر روی هم چیده شده اند. هر تصویر فوکوس کمی متفاوت دارد، عمدتاً در پیش زمینه، میانی و پس‌زمینه.

عکاسی عروسی

عکاسی عروسی یک رویداد تمام روز است و بسیاری از عکس ها با شروع شب و شروع مهمانی گرفته می شوند. نور ساعت طلایی برخی از تنها نورهای طبیعی است که عکاسان عروسی برای لحظات صحنه دار یا صمیمانه به آن اعتماد دارند.

پرتره های غروب آفتاب برای عروسی حس بی نظیری از زمان ایستادن را ارائه می دهد، جایی که می توانید به عقب برگردید و بارها و بارها از آن لحظات لذت ببرید. به همین دلیل است که بسیاری از عروس‌ها، دامادها و والدین می‌خواهند این عکس‌ها در این ساعت جادویی گرفته شود.

عکاسی محصول

ژانرهای عکاسی مانند عکاسی محصول اغلب می شنوید که در یک استودیو زیر نورهای روشن در یک محیط بسیار کنترل شده اتفاق می افتد. بسیاری از تولیدکنندگان برای استفاده از نور طبیعی به عکاسی در فضای باز روی می آورند.

نمونه بارز آن را می توان در بازار محصولات تجهیزات فضای باز مشاهده کرد. کالاهایی مانند تبر، چاقو، چادر، و سایر عکس‌های وسایل کمپینگ معمولاً در پایان یک روز آفتابی در نوری دلپذیر و زمانی که آفتاب کم وجود دارد گرفته می‌شوند. آرامش نور آبی در طول ساعت آبی به آرامش و آرامش کمک می کند، درست مانند کمپینگ.

عکاسی ماکرو

سایه های خشن و نور قوی محیط ایده آل یک عکاس ماکرو نیست. هنگامی که در معرض عکاسی افراطی یا ماکرو قرار می‌گیرید، جزئیات معمولاً از بین می‌روند و تماماً مربوط به ثبت کوچک‌ترین جزئیات است.

ساعات طلایی مانند ساعات اولیه صبح، نورپردازی عالی عکس ماکرو را ایجاد می کند زیرا نور ملایم تر به ثبت کل محدوده دینامیکی کمک می کند.

عکاسی حیات وحش

ایده عکاسی حیات وحش این است که وقتی حیوانات آنجا هستند، جایی باشند. عکاسی صبح زود و عصر بهترین زمان برای عکاسی از موجودات مختلف است، زیرا در این زمان است که آنها بیشترین فعالیت را دارند.

بسیاری از عکاسان پرندگان از یک روز آفتابی استفاده می کنند و تمام صبح و بعد از ظهر را صرف عکاسی می کنند. از آنجایی که آنها از لنزهای با فاصله کانونی طولانی تری استفاده می کنند، معمولاً یک هود لنز در انتهای آن دارند، به این معنی که شعله ور شدن لنز کاهش می یابد.

عکاسی سیاه و سفید

گرفتن عکس های سیاه و سفید منظره بسته به زمان روز یا حتی شرایط محیطی می تواند دشوار باشد. برای مثال، عکاسی از یک تصویر سیاه و سفید در روزهای ابری می‌تواند رنگ آبی کمی در عکس‌های شما ایجاد کند زیرا ابرها به عنوان نوار لغزنده تعادل سفیدی خود عمل می‌کنند.

برخی از عکاسان این را برای ظاهر قدیمی مدرسه دوست دارند، اما به راحتی می توان آن را در پردازش پس از پردازش یا حتی با تنظیمات دوربین تعادل رنگ سفید خودکار اصلاح کرد.

نور ظهر به دلیل سایه های تیز که می تواند ایجاد کند، کاندید خوبی برای عکس های سیاه و سفید است. صحنه های دراماتیک همان چیزی است که سیاه و سفید را بسیار قدرتمند می کند و سایه های تیز با هایلایت های روشن حال و هوای فوق العاده ای ایجاد می کند، به خصوص برای عکس های معماری که شامل ساختمان های قدیمی یا کلیساها می شود.

عکاسی املاک

عکاسی املاک و مستغلات یکی از آن مواردی است که در آن عکاسی از سوژه واقعاً به جهتی که با آن روبرو است بستگی دارد. نور طبیعی برای یک عکس خوب حیاتی است، بنابراین شما همیشه می خواهید خورشید در پشت شما باشد که ساختار را روشن کند.

به عنوان مثال، هنگام عکاسی از یک ساختمان یا خانه، باید به این قوانین کلی پایبند باشید:

  • برای هر سازه ای که رو به شرق است به عکاسی صبحگاهی ادامه دهید .
  • از اوایل تا اواسط بعدازظهر برای سازه های رو به غرب عکسبرداری را شروع کنید.
  • ساعت 10 صبح و 2 بعد از ظهر برای سازه های رو به شمال ایده آل است .
  • از سازه های رو به جنوب باید اول صبح یا عصر عکاسی شود.

از آب و هوای نامساعد اجتناب کنید، زیرا بیشتر فهرست ها باید تا حد امکان واضح باشند تا کیفیت ملک در عکس به طور کامل نمایش داده شود.

عکاسی خیابانی

یکی از انعطاف‌پذیرترین ژانرها، عکاسی خیابانی در میان مراکز بزرگ شهری محبوب است. انعطاف پذیری در این است که می توانید تقریباً در هر زمانی از روز و در هر آب و هوایی از آن عکس بگیرید.

حجم زیادی از فعالیت در حال حاضر چشم را جلب می کند، بنابراین محیط فقط به عکس تاکید می کند. این برعکس عکاسی منظره است، جایی که زمان روز واقعاً کیفیت عکس نهایی را تعیین می کند.

سعی کنید صبح زود یا غروب آفتاب کمی درام به عکس های خود اضافه کنید. ظهر برای برجسته کردن معماری عالی است و آب و هوای ابری واقعاً به خوبی عمل می کند تا رنگ های بد خلقی را افزایش دهد.

نتیجه نهایی

در پایان، شما می خواهید از این نکات به عنوان دستورالعمل استفاده کنید، زیرا قوانین عکاسی باید شکسته شوند. اساساً، شما تصمیم می گیرید که بهترین نور برای عکس گرفتن شما چه نوری است، حتی اگر خلاف دانه باشد. بهترین زمان برای عکس گرفتن از بیرون در بهترین شرایط نوری است، هر زمان که باشد.

فقط به یاد داشته باشید که تنظیمات دوربین خود را دوباره بررسی کنید و در شرایط نامساعد جوی گرفتار نشوید و در ساعات آبی و طلایی عکس‌های فوق‌العاده‌ای در فضای باز بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
نکات عکاسی پرتره در فضای باز برای عکس های باورنکردنی
نوشتهٔ بعدی
نکات عکاسی از نمای نزدیک برای گرفتن تصاویر باورنکردنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست