بهترین تنظیمات دوربین عکاسی عروسی چیست؟

forumبدون دیدگاه

بیش از یک زوج شاد و مهمانانشان، یک عروسی نقطه عطف مهمی در زندگی بسیاری دیگر است. همچنین برای عکاسی که برای مستندسازی گردهمایی فرستاده شده است، مهم است. این به این دلیل است که عکاسان در مراسم عروسی مسئولیت بیشتری نسبت به گرفتن عکس دارند. این سخت ترین کاری است که باید انجام دهید، اما همچنین بهترین شانس شما برای موفقیت است. در متن زیر به بهترین تنظیمات دوربین عکاسی عروسی می پردازیم که به شما در صرفه جویی در هزینه ویرایش عکس بعد از عروسی کمک می کند. 

هر کسی که تا به حال دوربین را به دست گرفته است، در مورد انجام کاری به چالش کشیدن این تصور خیال پردازی کرده است. با این حال، با قدرت عظیم، مسئولیت حتی بیشتر نیز به همراه دارد. در نتیجه، گنجاندن همه این عناصر در یک روز و نشان دادن آنها به شیوه ای خارق العاده واقعاً دشوار است. از آنجایی که زمان محدود است و تنها یک فرصت برای تلاش مجدد وجود دارد، فشار فزاینده ای نیز برای انجام درست آن در بار اول وجود دارد. اکنون که شما عکاسی عروسی را انتخاب کرده اید، دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

به دلیل وجود متغیرها، بسیار مهم است که بدانید چگونه از کنترل های دوربین خود استفاده کنید، حتی اگر فقط در سطح پایه، به طوری که بتوانید بسیاری از مسائل دیگر را که در طول مراسم عروسی پیش می آید، برطرف کنید. همیشه این احتمال وجود دارد که بقیه شرایط طبق برنامه پیش نرود، بنابراین ضروری است که آزادی های اولیه خود را اکنون حفظ کنید. اگر راه دور دوربین خود را می شناسید، می توانید تنظیمات مناسب را انجام دهید و عکس هایی بگیرید که برای هر سناریویی مناسب هستند.

به زودی خواهید آموخت که چگونه تنظیمات دوربین عکاسی را مطابق میل خود تغییر دهید. برای کمک به کاهش برخی از فشارهای مربوط به عکسبرداری عروسی، ما این مرجع مفید از قوانین را گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند عکس‌های دائمی خیره‌کننده ایجاد کنید. این به شما کمک می کند هر ثانیه هیجان انگیز این مناسبت شگفت انگیز را ببینید. با توجه به گستردگی رویداد، عروسی محیطی فوق‌العاده برای عکاس است تا عکس‌های واقعاً نفس‌گیر بگیرد. از آنجایی که ثبت مراسم عروسی بسیار دشوار است، فرصتی استثنایی برای یک عکاس با استعداد است تا مهارت های خود را به نمایش بگذارد. او باید با وجود سر و صدا، شلوغی و هر چیز دیگری که اشتباه پیش می رود، کارش را برای ثبت عکس های زیبا در طول مراسم عروسی، انجام دهد.

حالت های دوربین

برای یادگیری نحوه استفاده از دوربین برای عروسی، فقط باید آن را تنظیم کنید. تنظیماتی که توصیه می کنیم در اینجا آمده است. ممکن است نام تنظیمات در دوربین شما تا حدودی متفاوت باشد:

زمان/تاریخ

وقتی با عکاس دومی در مراسم عروسی کار می کنیم، همیشه دو بار بررسی می کنیم که دوربین های ما روی تاریخ و زمان دقیق تنظیم شده باشند. از آنجایی که عکس‌ها از قبل در چینش مناسب قرار دارند، پس از آپلود عکس‌ها، فرآیند ویرایش بسیار سریع‌تر انجام می‌شود. برای صرفه جویی در زمان و ایجاد بهترین ظاهر تصاویر قبل از آپلود آنلاین، از این روش استفاده کنید. 

منطقه خودکار در فوکوس

دوربین های متعددی سیستم های پیچیده ای دارند که می توانند بهترین نقطه کانونی را به صورت خودکار انتخاب کنند. عکاسان عروسی اغلب مجبورند بین آیتم های نزدیک عکاسی کنند تا نمای مورد نظر خود را به دست آورند، که ممکن است منجر به فوکوس دوربین روی سوژه اشتباه شود. علاوه بر این، دوربین ها ممکن است در انتخاب نقطه کانونی مناسب در نور کم دچار مشکل شوند. اگر دوربین به طور خودکار نقطه کانونی اشتباهی را انتخاب کند و باید آن را به صورت دستی تنظیم کنید، ممکن است شانس خود را از دست داده باشید. برای رفع این مشکل، از مرکز تصویر به عنوان فوکوس استفاده کردیم و دوربین های خود را روی فوکوس خودکار تک نقطه ای تنظیم کردیم. سپس روی دکمه شاتر تا نیمه کلیک می کنیم و روی مرکز عکس تمرکز می کنیم و عکس می گیریم. 

حالت سروو فوکوس خودکار

در این تنظیم، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا دوربین بعد از اینکه روی دکمه شاتر تا نیمه کلیک کردید، فوکوس خود را حفظ کند یا اگر حس کرد سوژه در حال حرکت است، فوکوس مجدد خواهد کرد. از آنجایی که این ویژگی ارزش استفاده از آن است، ما آن را به حالت “AI Focus” تغییر دادیم. این به این دلیل است که موارد متعددی در طول عکاسی وجود خواهد داشت که در آن سوژه‌ها یا به شما نزدیک می‌شوند یا از شما عقب‌نشینی می‌کنند. هنگامی که روی فوکوس هوش مصنوعی تنظیم می شود، دوربین شما به طور خودکار روی سوژه های ثابت فوکوس می کند و زمانی که فوکوس به دست آمده است به شما هشدار می دهد. با این حال، اگر سوژه شروع به حرکت کند، دوربین به‌طور خودکار به حالت AI Servo می‌رود و سعی می‌کند تا زمانی که شاتر رها شود، روی سوژه تمرکز کند.

روش های رانش

طیف گسترده‌ای از حالت‌های عکاسی معمولاً در دوربین‌های مدرن موجود است، از حالت استاندارد تک‌شات که با هر بار فشار دادن شاتر یک عکس می‌گیرد تا حالت پیوسته با سرعت بالا که بین چهار تا هشت عکس در ثانیه می‌گیرد. بسته به سرعتی که دوربین در سریع ترین حالت خود می تواند عکس بگیرد. دوربین‌هایمان را روی عکاسی پیاپی با سرعت کم تنظیم می‌کنیم تا بتوانیم لحظه‌های ارزشمند عروسی را ثبت کنیم. بنابراین، ما می‌توانیم بدون ایجاد نویز زیاد یا گرفتن عکس‌های زیاد، به سرعت چندین عکس بگیریم، که هر دو می‌توانند به سرعت یک کارت حافظه را پر کنند و مدت زمان مورد نیاز برای ویرایش را افزایش دهند.

حالت اندازه گیری

با قفل شدن فوکوس دوربین در جای خود، گام بعدی این است که به دوربین دستور دهید تا محاسبات نوردهی خود را روی مرکز تصویر متمرکز کند. برای انجام این کار، ما به حالت اندازه گیری میانگین وزنی متمرکز می شویم. پس از انجام این کار، دوربین هنگام تصمیم گیری در مورد نوردهی به مرکز کادر نگاه می کند. دوربین هنگام تصمیم گیری در مورد نوردهی به سوژه های مرکزی وزن بیشتری نسبت به سوژه های جانبی می دهد. 

همگام سازی پرده به پرده 

اگر این کار را انجام دهید، فلاش در انتهای نوردهی خاموش می شود تا در همان ابتدا. این باعث می‌شود تصاویر در نور کم، مانند تصاویری که هنگام رقص گرفتن گرفته شده‌اند، طبیعی‌تر به نظر برسند، زیرا تاری ناشی از حرکت در پشت کادر خواهد بود. می توانید این اصلاح را روی خود فلاش یا روی خود دوربین (با یا بدون فلاش متصل) انجام دهید.

تنظیمات دوربین عکاسی عروسی

موقعیت ها با دست تنظیم می شوند

گرفتن عکس در طول عروسی با استفاده از تنظیمات خودکار یک انتخاب سریع و آسان است. با این حال، اگر می خواهید بتوانید تصاویر واقعا عالی بگیرید، باید به تنظیمات دستی بروید. در حالت دستی، هر دو حالت اولویت شاتر و اولویت دیافراگم مورد نیاز است. اینها لوازم ضروری برای هر عکاس عروسی هستند و در هر دوربینی استاندارد هستند.

سرعت شاتر را در حالت اولویت شاتر روی 1/500 ثانیه تنظیم کنید تا عکس هایی بگیرید که تا آخر عمر برای زوج خوشبخت باقی بماند. تعدادی گزینه برای سفارشی کردن تنظیمات دوربین برای ضبط همه چیز از خنده یک فرد گرفته تا قدم زدن یا حتی حرکات رقص او وجود دارد.

حالت اولویت دیافراگم به شما امکان می دهد با دیافراگم که به عنوان عامل اصلی در تنظیمات دوربین استفاده کنید، عکس بگیرید. توصیه می کنیم از دیافراگم بین f/1.4 و f/2.8 برای جفت پرتره استفاده کنید. از سوی دیگر، هنگام عکاسی از پانورامای تمام قد از رویداد یا بازدیدکنندگان خاص، باید از مقدار دیافراگم بزرگ استفاده شود.

تنظیم دستی شاتر و ایزو در تنظیمات دوربین عکاسی

سرعت شاتر و تنظیمات ISO دو مورد از پیچیده‌ترین اجزای عکاسی هستند، اما هنگام تنظیمات دوربین عکاسی برای یک مراسم نیز دو مورد بسیار مهم هستند. قبل از انجام هرگونه تنظیم ISO باید سطح نور محیط سوژه مورد نظر را در نظر گرفت. عکاسی در فضای بسته با نور طبیعی به شما این امکان را می دهد که ISO خود را در کل روز در حدود 400 نگه دارید. در شرایط روشن، مانند فضای باز، سطح ISO پایین تر مانند 100 ترجیح داده می شود.

فعالیت‌های عصرانه یا آنهایی که در مکان های کم نور برگزار می‌شوند، نیاز به روشن شدن نور تا محدوده 800 یا بالاتر دارند. در صورت امکان، باید از افزایش ارتفاع خودداری کنید. خبر خوب این است که شما می توانید به راحتی دانه ها را از عکس های خود در برنامه های ویرایشی مانند لایت روم و فتوشاپ حذف کنید.

سرعت شاتر را نمی توان با یک قانون مشخص کرد. عکاسان موفق می دانند که ثابت نگه داشتن دوربین هایشان کلید گرفتن عکس های عالی است. برای اکثر مراسم عروسی که می گیرید از سه پایه استفاده کنید، زیرا انجام این کار بدون توجه به سرعت شاتری که استفاده می کنید به از بین بردن تاری کمک می کند. با  آتلیه عروسی اصفهان خاطراتی ماندگار خلق کنید که برای همیشه گرامی خواهند داشت.

پرتره ها

هنگام گرفتن عکس های رسمی بلافاصله بعد از مراسم، همیشه از سه پایه استفاده می کنیم و در حالت دستی عکس می گیریم. استفاده از سه پایه باعث می شود در عین اطمینان از یک عکس تیز، ژست گرفتن و هدایت را بسیار آسان تر کند. هنگام عکاسی از عروسی در داخل خانه، تقریباً همیشه از فلاش استفاده می کنیم. تنظیمات استاندارد پرتره ISO 400، دیافراگم 5.6 (یا بیشتر در صورت نیاز به نور بیشتر) و سرعت شاتر 1/60 ثانیه است.

ما همیشه میزان پس‌زمینه‌ای را که واقعاً می‌خواهیم ببینیم در نظر می‌گیریم، زیرا شما هستید که روشنایی پس‌زمینه را انتخاب می‌کنید. اگر مناظر فوق‌العاده زیبا باشد، ممکن است نوردهی را در سطح معمولی خود رها کنیم. برای کمک به برجسته شدن مدل‌های شما در پس‌زمینه‌ای ملایم، ممکن است روشنایی را دو مرحله کاهش دهیم.

تغییر سرعت شاتر به مقدار سریعتر این کار را انجام می دهد. در حالی که ترجیحات شخصی مطمئناً نقشی را ایفا می کند، ما همیشه مطمئن می شویم که چند عکس آزمایشی می گیریم تا مطمئن شویم که نتیجه دلخواه بدست آید. فلاش خود را از طریق سیم همگام یا بی سیم به دوربین متصل می کنیم و آن را به حالت TTL تغییر می دهیم.

عروسی رویایی خود را برنامه ریزی می کنید و نمی خواهید لحظات خاص روز بزرگ خود را از دست بدهید؟ دیگر نگران نباشید، آتلیه اصفهان شما را پوشش داده است.

نوشتهٔ پیشین
بررسی کامل کارهای داماد قبل از عروسی
نوشتهٔ بعدی
عوامل تاثیرگذار بر قیمت کلیپ فرمالیته عروسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست