چگونه نورپردازی زیبای عکاسی عروسی داشته باشیم

forumبدون دیدگاه

این سوال قدیمی است که ما در دنیای عکاسی با آن مواجه می شویم: نور طبیعی در مقابل نور مصنوعی. من بحث های داغ زیادی در مورد این یا آن نوع نورپردازی عکاسی عروسی دیده ام . برخی از عکاسان عروسی از استفاده از فلاش امتناع می کنند و برخی دیگر نمی توانند بدون آن زندگی کنند.

آیا پاسخ درست یا غلط وجود دارد؟ بیایید نگاهی صادقانه به هر دو طرف بیندازیم، و شما می توانید تصمیم خود را بگیرید. همینطور ما در آتلیه روبان برای خدمات آتلیه عروسی در اصفهان ، آتلیه عکاسی در اصفهان و آتلیه عکاسی کودک در اصفهان هم از نور طبیعی و هم از نور مصنوعی استفاده میکنیم.

نورپردازی عکاسی عروسی: نور طبیعی

حتی تعریف نور طبیعی چیزی است که عکاسان عروسی درباره آن بحث می کنند. برخی از عکاسان عروسی از عبارت “نور در دسترس” به جای “نور طبیعی” استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر نور طبیعی را فقط نور خورشید می دانند. برای تعریف ما، خواهیم گفت که نور در دسترس یا طبیعی هر نوری است که در حال حاضر وجود دارد – که شما خودتان آن را ایجاد نمی کنید. این می تواند منابعی مانند خورشید یا لامپ های موجود در سقف باشد.

اکثر عکاسان عروسی فقط از نور طبیعی یا محیطی به عنوان منبع نور استفاده می کنند. فهمیدن نحوه استفاده از دوربین و نوشتن یک عکس به اندازه کافی دشوار است. یک فلاش اضافه کنید و حتی بیشتر متوجه می شوید. به همین دلیل است که بسیاری از عکاسان عروسی هرگز فلاش را بر نمی دارند. نور مصنوعی برای مراسم عروسی خیلی پیچیده به نظر می رسد، و چرا وقتی می توانید از نور طبیعی استفاده کنید، زحمت بکشید؟

مزایای استفاده از نور طبیعی

استفاده از نور طبیعی یا نور محیط برای نورپردازی عکاسی عروسی شما نکات مثبت زیادی دارد.

هزینه

یکی از عوامل مهم هزینه است. یک قدرت فلاش مناسب هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

سرعت و سهولت

من سعی می کنم در طول روز عروسی تا جایی که می توانم به طبیعت پایبند باشم. به طور کلی استفاده از نور طبیعی کارها را سریعتر و راحت تر می کند. فلاش یکی دیگر از تجهیزاتی است که باید حمل کنم، روی دوربینم بگذارم یا تنظیم کنم. آیا می توانید تصور کنید که با یک پایه سبک در اطراف یک پذیرایی یا عروسی بدوید؟ اون اتفاق نمی افته. من می خواهم آزاد باشم و در روز عروسی سریع حرکت کنم، تا بتوانم تا آنجا که ممکن است عکس بگیرم. شما هرگز نمی دانید چه زمانی و در کجا اتفاقی خواهد افتاد.

ظاهر

نور طبیعی نیز می تواند شگفت انگیز به نظر برسد. به طور کلی، من فکر می کنم اکثر مشتریان عروسی این ظاهر را ترجیح می دهند. غلبه بر نور یا نور پنجره در طول ساعت طلایی سخت است. من سعی کردم از قدرت فلاش برای ایجاد آن ظاهر استفاده کنم، اما بیشتر اوقات، آنقدرها خوب به نظر نمی رسد.

نورپردازی عکاسی

معایب استفاده از نور طبیعی

بزرگترین مشکل استفاده از نور طبیعی به عنوان منبع اصلی برای نورپردازی عکاسی عروسی این است که کنترل ندارید. اگر هوا ابری یا باران باشد چه ؟ اگر ظهر باشد و خورشید بسیار شدید باشد چه؟  اگر چراغ ها رنگ های عجیب و غریب یا رنگ های متفاوتی داشته باشند چه؟ همه این موقعیت‌ها باعث می‌شود که نور طبیعی به دور از ایده‌آل باشد.

اگر فقط یک عکاس پرتره بودید ، بسیاری از این مشکلات مشکل بزرگی نبود. همیشه می‌توانید زمان و مکان عکس‌هایتان را انتخاب کنید. اما عکاسان عروسی آن تجملات را ندارند. ما اغلب در حال حرکت از یک سناریو به سناریوی دیگر هستیم و نمی توانیم زمان و مکان کار را انتخاب کنیم.

نکات نورپردازی طبیعی

از آنجایی که هنگام عکاسی با استفاده از نور طبیعی، کنترلی بر نور ندارید، باید راه‌هایی را بیابید که آن را برای شما مناسب کنید. در صورت امکان، زمان و مکان عکاسی را کنترل کنید. زمان و مکانی را انتخاب کنید که بهترین نور را به شما بدهد. به طور کلی، نور طبیعی در اوایل صبح و نزدیک غروب آفتاب بهترین است.

سایه را باز کنید

اگر نتوانید زمان یا مکان را انتخاب کنید و خورشید بالای سر و روشن باشد چه؟ دو راه برای مقابله با این وضعیت وجود دارد. ابتدا اگر می توانید سایه پیدا کنید. به دنبال درخت یا ساختمان باشید و عروس و داماد خود را در آن سایه قرار دهید. هنگامی که سایه وجود ندارد، خورشید را پشت سوژه و کمی به کنار بگذارید. پس زمینه به احتمال زیاد بیش از حد نوردهی می شود، اما چهره سوژه عالی به نظر می رسد.

لنزهای با کیفیت بالا

زمان دیگری که نور طبیعی یک مبارزه است در موقعیت های تاریک است. این یک مشکل رایج برای عکاسان عروسی است. یکی از راه‌های کمک به نور کم ، داشتن لنزهایی با باز شدن f/2.8 یا بیشتر است. این لنزها ممکن است گران باشند، اما تمایل به ارائه تصاویر واضح دارند، می‌توانند پس‌زمینه را محو کنند (“بوکه”)، و در صورت کمبود نور واقعاً می‌توانند شما را نجات دهند.

نورپردازی عکاسی عروسی: نور مصنوعی

سایر عکاسان طرفدار استفاده از نور مصنوعی یا فلاش برای نورپردازی عکاسی عروسی خود هستند ، اما من هرگز عکاس عروسی را ندیده ام که در هر موقعیتی از فلاش استفاده کند. در عوض، آنها به سمت ترکیبی از نور طبیعی و نور مصنوعی متمایل می شوند. آنجاست که می افتم. هنگام نورپردازی عروسی، تا جایی که بتوانم از نور طبیعی استفاده می کنم، اما در مواقعی که نیاز داشته باشم یا بخواهم کار خاصی انجام دهم، فلاش می آورم. به عنوان مثال، من از نور طبیعی در اکثر پرتره های فضای باز استفاده می کنم، اما همیشه از فلاش برای روشنایی زمین رقص استفاده می کنم.

نورپردازی عکاسی عروسی

نورپردازی عکاسی عروسی

مزایای استفاده از نور مصنوعی

بزرگترین مزیت نور مصنوعی این است که شما به نوری که به شما داده می شود محدود نمی شوید. همیشه می‌توانید به چیزی که به شما داده می‌شود نور اضافه کنید یا از فلاش به عنوان منبع نور اصلی مانند زمین رقص استفاده کنید. اگر چیزی کم است، می توانم فلاش خارج از دوربین را روی پایه نور قرار دهم، و من آماده ام. داشتن چنین کنترل و انعطاف پذیری خوب است.

رفع موقعیت های بد

نمی توانم به شما بگویم چند بار نور مصنوعی یا فلاش من را در یک عروسی نجات داده است. در اکثر مواقع نور کافی وجود ندارد یا نور مستقیماً از بالای سر می آید و باعث ایجاد سایه در چشم می شود. من برای اکثر عکس‌های دریافتی یک فلاش روی دوربین دارم و فلاش را به سمت سقف یا دیواری نزدیک می‌برم که فلاش به سوژه بازمی‌گردد. این هیچ چیز فانتزی نیست، اما عکس ها را روشن و تمیز می کند.

دفعه دیگری که از نور مصنوعی برای رفع یک موقعیت استفاده می کنم زمانی است که نور پس زمینه قوی وجود دارد. در آن مواقع، اگر برای صورت اکسپوز کنم، پس زمینه بیش از حد و اغلب سفید می شود. با افزودن فلاش به جلوی سوژه، می‌توانم نوردهی را هم برای سوژه و هم برای پس‌زمینه مطابقت دهم. به این ترتیب می توانید افراد زیبا و آسمان های زیبا را ببینید.

گزینه های نورپردازی خلاقانه

بیشتر عکاسان عروسی فقط از فلاش برای رفع موقعیت های بد استفاده می کنند، اما من دوست دارم یک قدم جلوتر بروم و از فلاش برای خلاقیت استفاده کنم. نکته جالب در مورد این این است که اکنون می توانید تصاویری ایجاد کنید که واقعاً شما را از سایر عکاسان سبک عروسی جدا کند. این تصاویر شگفت انگیزی است که مشتریان می خواهند داشته باشند.

هنگام انجام پرتره های نورپردازی خلاقانه ، من عمدتا از دو تنظیم عروسی استفاده می کنم:

  1. یک نور در جلوی سوژه برای روشن کردن صورت یا کل بدن آنها
  2. یک نور در پشت سوژه برای ایجاد یک شبح

به طور کلی، من تمایل دارم از این تنظیمات نورپردازی در موقعیت های تاریک تر استفاده کنم تا ظاهری دراماتیک تر ایجاد کنم و بر عروس و داماد تمرکز کنم.

تغییرات نامحدودی در مورد کارهایی که می توانید با این دو تنظیم انجام دهید وجود دارد. من این زوج را در جلوی سالن داشتم، مردمی که با جرقه‌های برق می‌نوشتند، در هوا تیراندازی می‌کردند و بوسه‌های زیادی می‌نوشتند.

بهترین چیز در مورد استفاده خلاقانه از فلش این است که می توانید این عکس ها را تقریبا در هر شرایطی ایجاد کنید. فرقی نمی‌کند اتاق چقدر شلوغ باشد یا پس‌زمینه ناخوشایند باشد. شما چنین کنترلی دارید!

معایب نور مصنوعی

همانطور که من عاشق نور مصنوعی و فلاش هستم، چندین چیز وجود دارد که کار را سخت می کند. بزرگترین مانع یادگیری نحوه استفاده از آن است. این یکی دیگر از تجهیزات با تنظیمات مختلف است. در بسیاری از موارد، شما همچنین باید یک فرستنده بخرید و نحوه ساخت آن را نیز بیابید. می تواند بسیار گیج کننده باشد.

علاوه بر این، استفاده از نور مصنوعی می تواند تجهیزات شما را دو یا سه برابر کند. وقتی وسایلم را برای عروسی می‌آورم، تجهیزات فلش به تنهایی یک سفر است. من یک کیسه فلاش در یک دست دارم و چراغ در دست دیگرم. سپس، شما باید تمام این تجهیزات را در زمانی که از آن استفاده نمی کنید، ذخیره کنید. این کار خیلی بیشتر از چند بدنه دوربین و لنز نیاز دارد.

نکات روشنایی مصنوعی

نور مصنوعی گیج کننده به نظر می رسد، اما نباید اینطور باشد. ساده شروع کنید از یک فلاش روی دوربین استفاده کنید، آن را روی TTL قرار دهید، آن را از سقف یا دیوار پرتاب کنید و فقط زمانی از آن استفاده کنید که نور طبیعی کار نمی کند.

سرعت شاتر

مشکل رایجی که کاربران جدید فلش با آن مواجه می شوند سرعت شاتر است. اگر می‌بینید که یک نوار سیاه روی تصویر شما می‌گذرد، سرعت شاتر شما خیلی زیاد است و هنگام باز یا بسته شدن تصویر شما توسط شاتر مسدود می‌شود. آن را به 1/250 یا کمتر کاهش دهید و نوار باید ناپدید شود. (دفترچه راهنمای دوربین شما به شما می گوید که سرعت همگام سازی شما چقدر است!)

تمرین

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که می‌توانید مرتکب شوید این است که برای اولین بار وارد یک عکس یا عروسی شوید و چیزی را امتحان کنید. مطمئن شوید که در خانه تمرین کرده اید و قبل از رویداد واقعی احساس اعتماد به نفس دارید. شخصی را پیدا کنید که سوژه شما باشد یا حتی می توانید از یک شی استفاده کنید. بیشتر تمرین کنید و تمرین کنید تا زمانی که به کاری که انجام می دهید اطمینان پیدا کنید. عروسی ها خیلی مهم هستند که با آزمون و خطا به هم بخورند!

انتخاب ابزار خود

مسئله بزرگ دیگر خرید همه آن تجهیزات است. قبل از خرید هر چیزی، ابتدا ببینید که آیا می توانید آن را اجاره یا قرض کنید. به این ترتیب، می توانید همه چیز را امتحان کنید و قبل از خرج کردن پولی که به سختی به دست آورده اید، ببینید چه چیزی دوست دارید.

همچنین، یک تن دنده را به یکباره نخرید. به احتمال زیاد، هنگامی که تازه شروع به کار می کنید، نیازی به راه اندازی کامل استودیو ندارید. از آنچه دارید استفاده کنید و وقتی بیشتر یاد گرفتید و پیشرفت کردید، وسایل بیشتری را به تنظیمات نورپردازی خود اضافه کنید.

نکاتی قبل از خرید تجهیزات نورپردازی عروسی

در طول سال ها، من انواع مختلفی از تجهیزات نورپردازی و اصلاح کننده ها را امتحان کرده ام. باز هم پاسخ درستی وجود ندارد. این بستگی به شخص دارد. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از خرید هرگونه تجهیزات روشنایی در نظر بگیرید.

  1. چند وقت یکبار از آن استفاده خواهید کرد؟
  2. آیا استفاده و همراه داشتن آن آسان است؟
  3. قیمت آن چند است؟
  4. آیا تفاوت زیادی ایجاد می کند و برای شما پول در می آورد؟
  5. آیا مشکلات عکاسی عروسی که در حال حاضر دارید را حل می کند یا کار را آسان تر می کند؟

سایر مواردی که باید در مورد نورپردازی عکس عروسی خود در نظر بگیرید

وقتی همه چیز گفته شده و انجام می شود، باید بهترین کار را برای خود و زوجتان انجام دهید. سبک عکاسی خود را ایجاد کنید و احساس نکنید که مجبورید کاری را انجام دهید که دیگران انجام می دهند. این ممکن است به این معنی باشد که شما فقط از نور طبیعی استفاده می کنید یا شاید از نور مصنوعی نیز استفاده کنید.

همچنین مهم است که بدانید همه سبک شما را دوست ندارند و این اشکالی ندارد. وقتی سبک شما به وضوح مشخص شود، افرادی را جذب خواهید کرد که عاشق کاری هستند که انجام می دهید و حاضرند برای آن هزینه بپردازند.

مردم همیشه نظرات قوی در مورد نورپردازی عکاسی عروسی خواهند داشت. وقتی صحبت از نور طبیعی در مقابل نور مصنوعی می شود، فکر نمی کنم پاسخ درست یا غلطی وجود داشته باشد. این واقعاً به سبک تیراندازی، ترجیحات شخصی، سطح تجربه و بودجه شما بستگی دارد. همچنین عکاسی برای عروسی با سایر انواع عکاسی مانند مناظر بسیار متفاوت است. ممکن است متوجه شوید که برای یکی طبیعی و برای دیگری فلش را انتخاب کنید.

مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می کنید، اگر سخت تلاش کنید تا سبک تیراندازی خود را کامل کنید، می توانید آن لحظات مهم را ثبت کنید و خدماتی را که همه زوج های عروسی شایسته آن هستند ارائه دهید.

نوشتهٔ پیشین
9 عکسی که هر عکاس عروسی باید بداند چگونه بسازد
نوشتهٔ بعدی
هنر قاب و کادربندی عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست