هنر قاب و کادربندی عکس

forumبدون دیدگاه

یک تصویر عالی شایسته نمایش برجسته است. کادربندی و نصب ابزارهایی هستند که برای درخشش بهترین عکس‌هایتان به آن نیاز دارید. تکنیک‌های کاربندی عکس، از هنر شما در برابر شرایط اسیدی هوا و دیواری که تصویر روی آن آویزان است محافظت می‌کند.

چندین تکنیک برای کاربندی عکس استفاده می شود که هر کدام از آنها از مواد خاص خود استفاده می کنند و نتایج نهایی متفاوتی دارند. بهترین انتخاب برای کاربندی هر عکس به اهمیت عکس، نحوه چاپ و گزینه های نمایش مورد نظر بستگی دارد.

دانستن تکنیک‌های مختلف و درک مزایا و معایب آن‌ها زمانی که می‌خواهید کار خود را برای کاربندی کنید، گزینه‌های بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

در صورتیکه برای عکاسی خانوادگی در روز عروسی نیاز به آتلیه عروس در اصفهان یا آتلیه در اصفهان دارید کافیست با آتلیه روبان تماس گرفته تا بهترین قرار مشاوره را با شما تنظیم کنیم.

چرا باید عکس های خود را کادربندی کنید

کادربندی عکس‌ها و قاب‌بندی خوب آن‌ها، گزینه‌های نمایشی بسیار بیشتری را نسبت به استفاده از فریم‌های ساده در اختیار عکاس قرار می‌دهد. ترکیبی از قاب، پایه که به خوبی طراحی شده است، بخشی از بیان بصری یک عکس نمایش داده شده را تشکیل می دهد، آن را از محیط اطرافش جدا می کند و وزن بصری بیشتری به آن می بخشد.

شما می توانید عکس های خود را به صورت حرفه ای کادربندی کنید، اما ایده خوبی است که یاد بگیرید چگونه این کار را خودتان انجام دهید. هنگامی که مواد و ابزار مناسب را در اختیار داشته باشید، هزینه کمتری نسبت به برون سپاری کار به شخص دیگری دارد.

می‌توانید با استفاده از فریم‌ها و ترکیب‌های مختلف، خلاقیت خود را در نمایش عکس‌هایتان گسترش دهید تا ببینید که چگونه بر حس عکس‌هایتان در هنگام نمایش تأثیر می‌گذارند.

کادربندی عکس

کادربندی در مقابل قاب بندی

اول از همه، شما باید برخی از اصطلاحات فنی را درک کنید تا هنر کادربندی عکس و هنر قاب شده را به خوبی کشف کنید. این کار بسیار بیشتر از قرار دادن یک عکس در قاب و چسباندن آن بر روی میخی در دیوار است.

کادربندی و قاب بندی مراحل جداگانه ای هستند که می توانند با هم برای نمایش عکس عالی استفاده شوند.

عکس های چاپ شده روی کاغذ همیشه در معرض آسیب هستند. هدف از کادربندی این است که از این امر جلوگیری کند و با تثبیت عکس‌ها به پشتی محکم، پایه‌ای محکم برای نمایش بدهد. یک عکس کادربندی شده را می توان به راحتی برای قاب بندی با خطر کمتر آسیب رساندن به چاپ مورد استفاده قرار داد.

کادربندی نیز در مورد اندازه قاب به عکاسان گزینه های بیشتری می دهد. به جای اینکه مجبور شوید عکسی را متناسب با ابعاد قاب استاندارد بسازید یا محدود به اندازه‌های قاب استاندارد برای نمایش دیواری باشید، می‌توان یک عکس کادربندی شده را با برش دادن در یک قاب بسیار بزرگتر یا یک قاب متناسب قرار داد. 

تکنیک های کادربندی

روش و مواد مورد استفاده برای کادربندی عکس ها به عوامل متعددی از جمله ویژگی های عکس، ابزار و مواد موجود، هزینه و راحتی بستگی دارد.

تکنیک‌های کاردبندی به دنبال محافظت از عکس‌ها در برابر هرگونه آسیب و حفظ آنها برای مدت طولانی است. بیشتر عکس‌ها نیازی به کاردبندی و قاب‌بندی با استفاده از سخت‌ترین دستورالعمل‌های حفاظتی ندارند، اما دانستن گزینه‌های کاردبندی و قاب‌بندی حفاظتی می‌تواند به شما در محافظت از عکس‌های دارای اهمیت شخصی یا حرفه‌ای کمک کند.

عکس‌هایی که فقط برای نمایش کوتاه‌مدت مورد نیاز هستند یا می‌توانند به راحتی برای نمایش دوباره چاپ شوند، می‌توانند از تکنیک‌های نصب سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر استفاده کنند.

ملاحظات هزینه

هزینه مواد مورد استفاده برای روش های مختلف کادربندی، بخش قابل توجهی از تفاوت هزینه ها از یک نصب به دیگری است. به طور کلی، پایه‌هایی که از تکنیک‌های حفاظتی سخت‌گیرانه پیروی می‌کنند، به دلیل هزینه مواد سازگار با حفاظت مورد نیاز برای محافظت از عکس‌ها، گران‌تر از آن‌هایی هستند که این کار را انجام نمی‌دهند.

نوشتهٔ پیشین
چگونه نورپردازی زیبای عکاسی عروسی داشته باشیم
نوشتهٔ بعدی
ژست عروسی با پدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست