9 باور غلط در مورد صنعت عکاسی عروسی

forumبدون دیدگاه

برای اکثر مردم، روز عروسی یکی از مهمترین روزهای زندگی آنهاست. بدیهی است که شما می خواهید بتوانید تمام اتفاقات آن روز را ضبط کنید. از این گذشته، هر روز نیست که ازدواج می‌کنید و همچنین می‌خواهید بتوانید عکس‌های روز خاص خود را هم اکنون و هم در آینده برای اعضای خانواده به نمایش بگذارید. با این حال، برای انجام این کار به یک عکاس عروسی متعهد نیاز دارید. متأسفانه، تصورات غلط زیادی در مورد صنعت عکاسی عروسی به طور کلی و به طور خاص تر، در مورد عکاسانی که از عروسی عکس می گیرند وجود دارد.

افسانه ها و باورهای غلط در مورد عکاسان عروسی

در زیر برخی از رایج ترین تصورات غلط در مورد صنعت عکاسی عروسی و اینکه چگونه می توانید از تبدیل روز خاص شما به کابوس جلوگیری کنید، آورده شده است.

تمام کاری که عکاسان عروسی انجام می دهند، عکاسی است

مسلماً، شغل یک عکاس عروسی در واقع عکاسی است، اما این تنها چیزی است که در این کار دخیل است.

عکاسان عروسی باید تمام دانش فنی مربوط به توانایی عکاسی خوب از عروسی را داشته باشند و باید آنقدر مهارت داشته باشند که بتوانند این کار را در انواع مختلف انجام دهند، نه فقط در آتلیه ای که می توان محیط را کنترل کرد.

علاوه بر این، یک عکاس عروسی خوب می‌تواند به طور مؤثری از پس همه شلوغی‌هایی که در عروسی می‌افتد، بهترین عکس‌ها را در نتیجه آن بگیرد، نه اینکه اجازه دهد آن را از کارشان کم کند. در واقعیت، یک عکاس عروسی خوب باید مجموعه ای از چیزهای مختلف باشد.

آنها باید یک عکاس حرفه ای ماهر باشند، با این حال باید به اندازه کافی انعطاف پذیر و با شخصیت باشند تا از چیزی که دائما در حال تغییر است، بهترین نتیجه را بگیرند. آنها باید نه تنها بتوانند عکس های عالی بگیرند، بلکه باید بتوانند عکس های آلبوم را ویرایش، انتخاب کنند تا اطمینان حاصل کنند که داستان را روایت می کنند و احساسات روز را به تصویر می کشند.

این فقط یک روز کار است

هنگام استخدام یک عکاس عروسی، ممکن است از قبل با آنها ملاقات کنید، اما برای شغل واقعی، آنها را فقط در روز عروسی خود می بینید که در آنجا عکس می گیرند. با این حال، این تنها بخش کوچکی از کاری است که یک عکاس عروسی انجام می‌دهد، زمانی که عکس‌های گرفته شده در آنجا تعداد زیادی کار وجود دارد که یک بار در دفتر قبل از گرفتن عکس‌های خود انجام می‌شوند.

صدها عکس گرفته شده است، عکاس باید این عکس‌ها را طی کند تا عکس‌های نه چندان خوب را حذف کند، منظور آنهایی است که چشمانتان را بسته‌اید، عکس‌های آزمایشی، عکس‌هایی که عالی به نظر نمی‌رسند، کارهای دیده نشده زیادی در عکس های شما وجود دارد که شما آنها را نخواهید دید. عکاسان می توانند حدود 14 ساعت را صرف ویرایش عکس های شما کنند، یعنی بعد از یک روز گرفتن آنها در مراسم عروسی شما.

عکاسان عروسی پاره وقت کار می کنند

عکاسان حرفه ای عروسی به صورت تمام وقت، ساعات طولانی، مکان های دور دور بسته به محل عروسی، عکاسی در تعطیلات آخر هفته و شاید در هفته کار می کنند. در ادامه نکته قبلی، این همه آن چیزی نیست، آنها وقتی در مراسم عکسبرداری عروسی نیستند، عکس‌ها را ویرایش می‌کنند، از آماده بودن کیت خود برای عروسی بعدی اطمینان می‌دهند، به مشتریان ایمیل می‌فرستند، درخواست‌ها را پیگیری می‌کنند، کارشان را در رسانه‌های اجتماعی ارسال می‌کنند، عکس‌ها را به‌روزرسانی می‌کنند.

عکاس عروسی کار سختی است و مطمئناً فقط 9-5 ساعت نیست. ساعات طولانی که بسته به مراسم عروسی می تواند متفاوت باشد و سپس ساعت های طولانی جلوی ویرایش صفحه کامپیوتر.

هزینه زیادی برای استخدام یک متخصص وجود دارد

اگر واقعاً می خواهید فردی را استخدام کنید که به اندازه کافی خوب باشد تا بهترین نتایج را به دست آورد، این کار رایگان نخواهد بود. با این حال، نیازی نیست که برای شما همه چیزهایی را که دارید هزینه کند و در پاراگراف بعدی در مورد آن بحث خواهد شد. اگر به طور جدی نگران بودجه خود هستید، همچنان می توانید یک عکاس عروسی با کیفیت بالا استخدام کنید.

عکاسانی را که دوست دارید پیدا کنید و لیست کوتاه کنید، عکس‌هایی که با سبک شما مطابقت دارند، محل ازدواج شما را پوشش می‌دهند و از آنها درخواست پیشنهاد می‌کنند. ممکن است قیمت‌ها متفاوت باشد، اما چیزی که بیشتر دوست دارید ممکن است گران‌ترین نباشد. راه هایی برای صرفه جویی در هزینه عکاس عروسی بدون افت کیفیت وجود دارد.

وقتی نوبت به عروسی می رسد همه چیز هزینه دارد، اما تصمیم گیری در مورد اینکه کجا بیشتر خرج کنیم و کجا پس انداز کنیم و کمتر خرج کنیم. یک مکان ارزان تر، گل کمتر، یک کیک ارزان تر، تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مهم است. به یاد داشته باشید که عکس ها برای همیشه ماندگار هستند و چیزی است که در پایان عروسی خود دارید، کیک در نهایت خورده می شود و تصاویر تنها چیزی است که از آن باقی می ماند.

یک آشنا دوربین جدید دارد و عکاسی سرگرمی اوست

این یکی شبیه به بالا است، و همچنین راهی است که زوج ها فکر می کنند می توانند با داشتن یکی از دوستان خانواده که علاقه مند به عکاسی و داشتن تجهیزات است، در هزینه خود صرفه جویی کنند. تجهیزات فقط یک ابزار است، همچنین کلید عکس های عالی نیست که در مورد دیگری در زیر صحبت می کنیم.

عکاسی عروسی بسیار آسان است که هر کسی می تواند آن را انجام دهد

این قطعا یکی از بزرگترین تصورات غلط موجود در صنعت عکاسی عروسی است. آیا واقعاً آماده هستید که چیزی بسیار مهم را به دست یک تازه کار بسپارید و سپس به بهترین ها امیدوار باشید؟ اکثر مردم به این سوال با یک “نه” قطعی پاسخ می دهند. عکاسی عروسی کار سخت و مهارتی است که در طول زمان و تجربه ایجاد می شود.

اینگونه درباره اش فکر کنید. اگر با این احتمال که عکس‌های عروسی شما خارج از فوکوس، خارج از موضوع یا حتی وجود نداشته باشند کاملاً راحت نیستید، ممکن است بخواهید در مورد اجازه دادن به هر کسی که عکس‌های روز عروسی شما را بگیرد تجدید نظر کنید.

گرفتن عکس آسان است، بله، اما گرفتن صدها عکس خیره کننده از لحظات واقعی که داستان زیبایی از روز عروسی شما را روایت می کند، چندان آسان نیست. کلید ثبات و تجربه است.

قیمت کلیپ فرمالیته عروسی

همه عکاسان حرفه ای می توانند عکس عروسی بگیرند

بسیاری از مردم فکر می کنند کسانی که عکس های حرفه ای از مناظر می گیرند و یا حتی کسانی که در آتلیه عکس می گیرند، می توانند عکس های عروسی با کیفیت بالایی بگیرند. متأسفانه، این فقط درست نیست. ممکن است شخصی عکاس خوبی باشد، اما این بدان معنا نیست که مهارت یا تجربه عکاسی مناسب از یک عروسی را دارد.

این یک محیط منحصر به فرد است که به مجموعه خاصی از مهارت ها نیاز دارد که هر عکاس حرفه ای آن را ندارد. یک عکاس مد، مدل را در اختیار خواهد داشت که زمان زیادی برای عکاسی برای گرفتن عکس می‌دهد، یک عکاس منظره می‌تواند برای تنظیم عکس وقت بگذارد، زاویه مناسب را با بهترین نور پیدا کند. با عروسی نمی توانید از عروس و داماد بخواهید دوباره در راهرو قدم بردارند، یا “می توانید دوباره همدیگر را ببوسید” من آن لحظه را از دست دادم. این یک رویداد زنده است، روز عروس و داماد است، آنها مدل نیستند. عکاسان عروسی یک شانس دارند، یک عکس، آنها باید در مکان مناسب در زمان مناسب باشند.

عکس های عالی نتیجه تجهیزات خوب هستند

یک هنرمند با هر قلم مویی که به او داده می شود می تواند کار زیبایی بسازد، مهارت در کاردستی است که سال ها توسعه داده است. در مورد عکاسی هم همینطور، این یک هنر خلاقانه است، دوربین فقط ابزاری برای ثبت لحظه است. می توانید یاد بگیرید که از دوربین استفاده کنید، آن را تنظیم کنید، اما برای گرفتن یک عکس خوب باید بدانید که آن را به کجا بکشید، چه چیزی یک عکس خوب را ایجاد می کند، به نور و ترکیب بندی فکر کنید.

فردی می تواند یک دوربین گران قیمت داشته باشد، این بدان معنا نیست که او عکس های فوق العاده ای را که شما واقعاً دوست دارید تولید می کند.

هزینه ارتباط مستقیم با کیفیت دارد

این تصور نادرست به تصوری که قبلاً در مورد نیاز به ماندن در بودجه مورد بحث قرار گرفت بازمی گردد. بسیاری از مردم این تصور را دارند که هزینه با کیفیت همراه است و تا حدی درست است. با این اوصاف، برای دریافت تصاویری که واقعاً نفس گیر هستند، لازم نیست مبلغ گزافی بپردازید.

با این حال، باید مطمئن شوید که فقط فردی را استخدام می کنید که مهارت انجام کار را داشته باشد. آنها همچنین باید به اندازه کافی به کار خود اهمیت دهند تا اطمینان حاصل کنند که فقط به این دلیل که کارها را راحت تر می کند، گوشه ها را کوتاه نمی کنند.

هرچه بیشتر بپردازید به این معنی نیست که آنها بهتر هستند و فقط به این دلیل که ارزان تر هستند همیشه به این معنی نیست که آنها چندان خوب نیستند. شما می توانید یک عکاس عروسی داشته باشید که کار خود را شروع کرده و چند عروسی را عکاسی کرده است و در زیر قیمت گران تر قرار می گیرد، با این حال شخصی ارزان تر می تواند سال ها تجربه داشته باشد و آلبوم های خیره کننده ای از عکس های زیبا تولید کند.

وقتی به دنبال عکاس عروسی می گردید، فردی با تجربه می خواهید، عکس هایی با ثبات بالا می خواهید که روز را ثبت کند، کسی را می خواهید که با او ارتباط برقرار کنید، و فردی را می خواهید که به او اعتماد کنید.

شما فقط می توانید آن را “فتوشاپ” کنید

از آنجایی که افراد مشهور عکس‌ها را برای عکس‌های بی‌نقص اینستاگرام ویرایش می‌کنند، گاهی اوقات این احساس وجود دارد که عکاسان عروسی با خوشحالی تمام عکس‌های شما را فتوشاپ می‌کنند تا آن تصویر نهایی عالی را به دست آورند.

اگر می خواهید یک سبک مستند برای عکس های خود داشته باشید، انتظار داشته باشید که آن شات های صریح و لحظات طبیعی زیبا ثبت شوند، این همان چیزی است که این سبک در مورد آن است، لحظات طبیعی واقعی، به طور طبیعی ثبت شده است. عکاسان عروسی می توانند از تجربیات خود برای کمک به نحوه ایستادن شما استفاده کنند و از نور طبیعی به نفع خود استفاده کنند تا عکس های طبیعی بگیرید و بنابراین نیازی به «فتوشاپ» ندارند.

به یاد داشته باشید، عکاسان آتلیه اصفهان، عکاسانی هستند که لحظات واقعی را ثبت می کنند. آنها با استفاده از تجربه خود نیاز به چنین ویرایشی را در خود تصویر، مانند برداشتن چانه دوتایی، یا رسیدن به خط کمر، کاهش می دهند. فتوشاپ یک ابزار عالی است و می‌توان از آن برای تغییر تصویری استفاده کرد که مربوط به عکاسی عروسی نیست یا وظیفه آنها این است.

نوشتهٔ پیشین
مدت زمان حضور عکاس عروسی در روز عروسی
نوشتهٔ بعدی
دسته بندی های عکاسی – محبوب ترین سبک ها و انواع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست