دسته بندی های عکاسی – محبوب ترین سبک ها و انواع

forumبدون دیدگاه

انواع مختلفی از دسته بندی های عکاسی وجود دارد. مگر اینکه یک عکاس حرفه ای یا یک سرگرمی جدی باشید که در زمینه عکاسی بسیار مطالعه کرده اید، احتمالاً حتی متوجه نمی شوید که چند دسته وجود دارد.

با تغییر تکنولوژی و تکامل زندگی ما، مقوله‌های جدیدی نیز هر روز در حال توسعه هستند.

همچنین مهم است که بدانیم دسته بندی های عکاسی فقط چیزهای مختلفی نیستند که ما از آنها عکس می گیریم. دسته بندی های مختلف به سطوح مختلف تخصص نیاز دارند.

به عنوان مثال، نور همیشه هنگام گرفتن عکس مهم است، اما از دسته ای به دسته دیگر کاملاً متفاوت است.

عکاسان سیاه و سفید از نور متفاوتی نسبت به عکاسان ماکرو استفاده می کنند و متفاوت از عکاسان مسافرتی و غیره از آن استفاده می کنند.

دسته بندی های مختلف عکاسی کدامند و در مورد هر کدام چه چیزهایی باید بدانید؟

عکاسی عروسی

یکی از محبوب ترین دسته های عکاسی حرفه ای، عکاسی عروسی است. چرا؟ زیرا مردم از یکی از مهمترین رویدادهای زندگی خود عکس های با کیفیت را می خواهند. آتلیه روبان به عنوان آتلیه اصفهان به شما بهترین آموزش های عکاسی عروس و عکاسی از کودک را در اصفهان میدهد.

عکاسان عروسی معمولاً به سبک سنتی یا عکاسی ژورنالیستی عکاسی می کنند. آنها همچنین ممکن است جلسات عکاسی را برای نامزدی، تمرین عروسی، برانچ های عروسی، روز بعد، یا سطل زباله ارائه دهند.

مطالب مرتبط : ۹ باور غلط در مورد صنعت عکاسی عروسیمدت زمان حضور عکاس عروسی در روز عروسی

عکاسی حیات وحش

عکاسی حیات وحش مقوله دیگری است. این می تواند یک نوع عکاسی ماجراجویانه باشد، البته نه همیشه، و به صبر زیادی نیاز دارد.

عکاسی تایم لپس

عکاسی تایم لپس روشی برای ثبت تصاویر در یک سری فریم است. این همان صحنه ای است که با نوسانات گرفته شده است و می تواند مانند یک ویدیوی کوتاه دوباره پخش شود.

عکاسی تایم لپس را می‌بینید که با موضوعاتی مانند اجرام آسمانی، رشد و پوسیدگی مواد آلی یا هنگام ساختن خانه یا ساختمان‌های دیگر استفاده می‌شود.

عکاسی تایم لپس

عکاسی تایم لپس

عکاسی سفر

عکاسی سفر برای عکاسی از یک مکان خاص استفاده می شود. عکاسان سعی می‌کنند چیزهای خاص یک مقصد را ثبت کنند، خواه فرهنگ، مردم، معماری یا چیز دیگری باشد.

تصاویر گرفته شده با عکاسی سفر می توانند برای مقاصد شخصی، تجاری یا ویرایشی استفاده شوند.

عکاسی سیاه و سفید

این یک سبک از عکاسی است که مورد علاقه بسیاری است. بدون تداخل رنگ روی تصویر فوکوس می کند. عکس‌ها را می‌توان سیاه و سفید گرفت یا بعداً می‌توان آن‌ها را سیاه و سفید ویرایش کرد.

در ابتدا، همه عکس‌ها سیاه و سفید بودند و سپس به رنگ‌های مختلف رنگ آمیزی می‌شدند. عکس‌های سیاه و سفید احساسی کلاسیک و جاودانه دارند.

عکاسی تجاری

عکاسی تجاری در یک محیط حرفه ای استفاده می شود. عکس‌های تجاری آنهایی هستند که برای بازاریابی یا تبلیغ یک کسب‌وکار استفاده می‌شوند.

ممکن است عکس‌هایی از مدیران یا عکس‌های یک تیم در محل کار باشد. از سوی دیگر، عکاسی تجاری، محصولات یا خدمات را تبلیغ می کند. ممکن است در کاتالوگ ها، بروشورها، تبلیغات یا سایر مواد بازاریابی نمایش داده شود.

همچنین ممکن است دسته‌های عکاسی دیگری مانند عکاسی مد، غذا یا محصول را نیز در خود جای دهد.

عکاسی صادقانه

عکس های صادقانه عکس هایی هستند که در لحظه گرفته شده اند. آنها در بسیاری از موقعیت ها مناسب هستند و راهی عالی برای ثبت یک رویداد هستند.

عکاسی با پهپاد

عکاسی با هواپیمای بدون سرنشین یکی از دسته‌های جدیدتر عکاسی است، اما نوعی از عکاسی هوایی است. این فقط به این معنی است که عکس از بالای سر گرفته شده است.

اکنون که می توان از پهپادها استفاده کرد، می توان از زوایای و مناطقی که قبلاً گزینه ای نبودند، عکس های هوایی از هواپیماهای بدون سرنشین دریافت کرد.

عکاسی با پهپاد

عکاسی با پهپاد

عکاسی تحریریه

عکس‌های سرمقاله اغلب در مجلات و روزنامه‌ها استفاده می‌شوند، اگرچه در موقعیت‌های دیگر به وجود می‌آیند. این سبک از عکاسی برای بیان یک داستان در نظر گرفته شده است و اغلب در رسانه ها استفاده می شود.

عکاسی رویداد

علاوه بر عکاسی عروسی، رویدادهای دیگری نیز وجود دارد که مردم می خواهند از آنها عکس بگیرند. عکاسی رویداد می تواند شامل مهمانی ها، رقص ها، مراسم اهدای جوایز، کنسرت ها یا هر نوع گردهمایی دیگری باشد.

عکس ها می توانند شخصی باشند یا می توانند برای اهداف بازاریابی یا تجاری استفاده شوند.

عکاسی خانوادگی

از عکاسی خانوادگی برای گرفتن عکس از خانواده ها استفاده می شود. این می تواند از انواع سبک های مختلف عکاسی استفاده کند، اما اغلب برای پرتره شناخته می شود. پرتره ها یک فرد یا گروهی از افراد را می گیرند و از نور و محیط اطراف عکس برای برجسته کردن افراد در تصویر استفاده می کنند.

اگرچه سبک پرتره در این دسته رایج است، گاهی اوقات عکس های خانوادگی صریح هستند و ممکن است در مجالس خانوادگی گرفته شوند.

عکاسی نوزاد و کودک یکی از پرطرفدارترین انواع عکاسی خانوادگی است. این به این دلیل است که بسیاری از والدین می خواهند روزهای اولیه، هفته ها و سال های زندگی فرزندانشان را به تصویر بکشند.

نوشتهٔ پیشین
9 باور غلط در مورد صنعت عکاسی عروسی
نوشتهٔ بعدی
عکاسی مستند عروسی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست