تجهیزات استودیو عکاسی برای مبتدیان

forumبدون دیدگاه

اگر تصمیم گرفته اید که زمان راه اندازی یک کسب و کار عکاسی فرا رسیده است یا به عکاسی حرفه ای پرداخته اید اما برای افتتاح یک استودیوی عکس جهش نکرده اید، ممکن است اکنون زمان آن فرا رسیده باشد.

اما برای اینکه سرگرمی مورد علاقه خود را به یک تجارت پرسود تبدیل کنید، به تجهیزات مناسب آتلیه عکاسی نیاز دارید. شما به چیزهای زیادی نیاز ندارید و نیازی به بالا بودن آن نیست. گزینه‌های مقرون به صرفه زیادی وجود دارد که برای شروع به آن‌ها نیاز دارید.

در اینجا لیست قطعی ما از تجهیزات استودیو عکاسی که برای شروع و حفظ یک کسب و کار عکاسی به آنها نیاز دارید آورده شده است:

پس زمینه

یکی از اولین سرمایه گذاری های شما باید پس زمینه باشد. اگر خارج از خانه عکاسی نمی‌کنید، نمی‌توانید به دنیای طبیعی به عنوان یک پس‌زمینه مناسب برای عکس‌هایتان تکیه کنید . هدف زمانی که در استودیو عکاسی می کنید استفاده از پس زمینه ای است که تصویری تمیز و ثابت ایجاد می کند.

داشتن مجموعه ای از چند پس زمینه به شما تنوع می دهد و در نتیجه تنظیمات مناسبی برای هر عکس خواهید داشت. آنها می توانند اساسی باشند، اما شما باید چند گزینه داشته باشید.

ساده‌ترین پس‌زمینه‌ها شامل موادی است که می‌توانید در یک فروشگاه سخت‌افزار یا لوازم هنری یا صنایع دستی تهیه کنید.

به عنوان مثال، پس‌زمینه‌های ساخته شده از موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • بوم
 • کاغذ بدون درز
 • پارچه مسلین
 • پنبه (شامل ملحفه)

از فروشگاه صنایع دستی و خیاطی محلی خود برای طیف گسترده ای از پارچه ها که می توانند به عنوان پس زمینه استفاده شوند، استفاده کنید. موارد ذکر شده در بالا یک نقطه شروع عالی هستند، اما آنها تنها گزینه های شما نیستند.

در زیر مزایا و معایب هر یک از مواد ذکر شده در بالا آورده شده است:

 • مسلین: به راحتی چروک نمی شود، رنگ خنثی است، در طیف گسترده ای از اندازه ها و سایه ها موجود است، ارزان است و به راحتی پیدا می شود، قابل حمل است.
 • بوم: بادوام، با کیفیت بالا، قابل تنظیم، قابل حمل
 • کاغذ بدون درز: ارزان، تمیز، ترد، صاف، رنگ های متنوع
 • پنبه: مشابه بوم و موسلین، ارزان، رنگ‌ها و سایه‌های روشن آسان، محکم

مطالب پر بازدید : مبانی عکاسی برای پرتره عروسینحوه انتخاب و استخدام عکاس عروسی خود در ۸ مرحله آسان

پایه های پس زمینه

اکنون که پس زمینه های مختلفی دارید، باید روی یک سیستم پشتیبانی سرمایه گذاری کنید. حتی با داشتن یک دستیار عکاسی، نمی خواهید هنگام عکاسی، پس زمینه خود را بالا نگه دارید.

برخی از استودیوهای عکاسی به اندازه کافی بزرگ هستند که بتوانند پس زمینه های دائمی ایجاد کنند. برخی هر دو را دارند. اگر دیواری دارید که می‌توانید از آن به‌عنوان پس‌زمینه استفاده کنید، دائمی است و سپس در صورت نیاز، گزینه‌های پس‌زمینه دیگر را جلوی دیوار جابه‌جا می‌کنید.

نکته مهم وجود سیستمی است که به شما امکان می دهد به راحتی پس زمینه های مختلف را بدون نگرانی در مورد وقت گیر بودن یا افتادگی یا افتادن آن در طول عکاسی تعویض کنید.

همچنین مهم است به یاد داشته باشید که اگرچه راه‌های زیادی برای بداهه‌سازی یک پس‌زمینه وجود دارد، اما می‌خواهید تا حد امکان یک محیط حرفه‌ای ایجاد کنید.

در صورت لزوم، یک سازه محکم برای فضای استودیویی خود بسازید یا روی آن سرمایه گذاری کنید که قابل اعتماد باشد و به نظر نرسد که چند دقیقه قبل از عکاسی پس زمینه خود را چسبانده اید.

چیزی به سادگی گیره روی دیوار برای آویزان کردن ملحفه یا ملحفه پنبه ای برای ایجاد ظاهری حرفه ای کافی است.

تجهیزات استودیو عکاسی

تجهیزات استودیو عکاسی

تجهیزات روشنایی

به احتمال زیاد زمانی که تصمیم گرفتید استودیوی عکاسی خود را راه اندازی کنید، نور همان تجهیزاتی بود که به آن گرایش داشتید. اکثر عکاسان فکر می کنند “استودیو جدید، من به نور استودیو نیاز دارم.” البته این درست است، اما این تنها چیزی نیست که به آن نیاز دارید. آتلیه روبان به عنوان آتلیه اصفهان به شما بهترین آموزش های عکاسی عروس و عکاسی از کودک را در اصفهان میدهد.

همچنین به راحتی می توان با سرمایه گذاری در نورپردازی استودیویی دلسرد شد، و با وجود اینکه داشتن گزینه ها عالی است، بسیاری از عکاسان جدیدتر پول زیادی برای صرف انواع نورپردازی ندارند.

خبر خوب این است که اشکالی ندارد. راه های زیادی برای به دست آوردن نورپردازی عالی در استودیو بدون خرج کردن دست و پا یا شلوغ کردن استودیوی خود با تجهیزات زیاد آتلیه عکاسی وجود دارد.

هنگام مونتاژ مجموعه نور استودیویی خود باید به چند نکته توجه کنید:

 • رنگ: چراغ های استودیو معمولا تنگستن یا فلورسنت هستند و هر کدام رنگ متفاوتی از خود می دهند
 • جهت نور: آیا از بیش از یک زاویه به آن نیاز دارید؟ در بالای سر؟ روشنایی بالا؟
 • پیوسته یا فلاش: چه چیزی فلاش را تحریک می کند؟
 • مقدار نور مورد نیاز: چه مقدار نور در فضای استودیو شما مورد نیاز است؟ چقدر نور طبیعی وجود دارد؟

چندین گزینه تجهیزات روشنایی دارید، از جمله:

تجهیزات استودیو عکاسی

تجهیزات استودیو عکاسی

سافت باکس

سافت باکس‌ها نور شما را تغییر می‌دهند تا با کنترل جهت نور، آن را کمتر خشن کنند. با انتشار نور، سایه های خشن کمتری دریافت خواهید کرد.

چراغ های چتر

این محبوب ترین سبک نورپردازی است زیرا استفاده از آنها آسان است، تنظیم آسان و قابل حمل است. آنها همچنین در طیف گسترده ای از اندازه ها و محدوده قیمت عرضه می شوند. شما می توانید از بین چترهای تیراندازی و چترهای بازتابنده انتخاب کنید.

چترها مانند جعبه های نرم هستند و به شما امکان می دهند نوری را که به سمت سوژه شما نشانه گرفته شده است پخش کنید. جعبه های نرم نور را پخش می کنند و نوری نرم و مناسب برای عکس ارائه می دهند.

چترهای انعکاسی نور را به مواد انعکاسی می اندازند و آن را به سمت سوژه شما بازتاب می دهند. آنها برای عکاسان جدید چالش برانگیزتر هستند اما عکاسی از گروه های بزرگتر را آسان تر می کنند. ممکن است در نهایت هر دو گزینه را برای استودیوی عکاسی خود در نظر بگیرید.

در نهایت، این به شما بستگی دارد که می‌خواهید روی چه مقدار تجهیزات استودیو عکاسی سرمایه‌گذاری کنید. نکته مهم این است که فریب همه زنگ‌ها و سوت‌های فانتزی موجود را نخورید. تصمیمات هوشمندانه بگیرید و روی اقلام باکیفیت سرمایه گذاری کنید که ماندگاری طولانی دارند.

همچنین به خاطر داشته باشید که انواع تجهیزاتی وجود دارد که می توانید اجاره کنید. این ایده آل نیست، اما می تواند یک گزینه موقت عالی برای کسانی باشد که تازه شروع به کار کرده اند. این به شما این امکان را می دهد که تکه تکه روی تجهیزات سرمایه گذاری کنید و هرچه پیش می روید آن را ارتقا دهید.

همچنین به شما این امکان را می دهد که انواع خاصی از تجهیزات را نمونه برداری کنید و درباره چیزهایی که دوست دارید و دوست ندارید بیشتر بدانید. به این ترتیب، زمانی که آماده خرید هستید، می‌توانید تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرید.

در نهایت، مطمئن شوید که قبل از سرمایه گذاری در هر نوع تجهیزات، تحقیق خود را انجام داده اید. نظرات را بخوانید، ویژگی‌ها را ارزیابی کنید و مشخص کنید چه چیزی برای شما بهترین است – نه اینکه بخواهید سایر عکاسان را بیشتر دوست داشته باشند.

به این ترتیب شما یک استودیوی عکس خواهید داشت که مطابق با نیازها و ترجیحات شما ساخته شده است و محیطی را ایجاد می کنید که کار کردن در آن راحت است.

 

نوشتهٔ پیشین
هزینه عکاسی عروس
نوشتهٔ بعدی
10 لوازم جانبی که برای هر دارنده دوربین DSLR ضروری است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست