ایده های عکاسی خلاقانه

forumبدون دیدگاه

چگونه خلاقانه عکاسی کنیم؟ وقتی نحوه عکاسی خلاقانه را بررسی می کنیم، می دانیم که سه متغیر اصلی در ایجاد یک تصویر عبارتند از: دیافراگم، سرعت شاتر و ISO، و باید از هر سه به درستی استفاده کنید. ابزارهای عکاسی در اختیار شما عبارتند از:

بخشی از خلاقیت داشتن ذهن بسیار باز در مورد این سه متغیر است. بخش دیگر این است که همیشه یک دوربین در دست داشته باشید و به هر چیز خاصی توجه کنید.

لحظات قابل توجه در عکاسی خلاقانه

در اینجا مواردی برای بررسی نحوه عکاسی خلاقانه وجود دارد، فقط برای درک بهتر عکاسی از آنها استفاده کنید.

1. سبک های جدید را امتحان کنید

اکثر عکاسان در یک سبک خاص تخصص دارند. بنابراین اگر در این زمینه احساس سردرگمی و گیر کرده اید، چرا آن را کمی با هم ترکیب نکنید و به یک ژانر متفاوت تقسیم کنید؟ برخی از گزینه های مهم عکاسی که می توانید امتحان کنید عبارتند از:

  • دیدگاه های مختلف
  • عکاسی خیابانی
  • عکاسی پرتره
  • عکاسی ورزشی
  • عکاسی در شب
  • عکس حیوانات وحشی
  • عکاسی از غذا
  • عکاسی معماری
  • عکاسی سیاه و سفید

بنابراین اگر حوصله دارید و فکر می کنید چیزی برای عکاسی وجود ندارد، سخت در اشتباهید!

2. از دوربین دیگری استفاده کنید

بیشتر مردم تمایل دارند با دوربین کار کنند. آیا به دوربین های DSLR درجه یک عادت دارید؟ یک دوربین ناآشنا شما را مجبور می کند تا نحوه عکاسی خود را تغییر دهید، که می تواند عکاسی شما را بسیار جذاب تر کند.

3. یک لنز دیگر به کار ببرید

وقتی نحوه عکاسی خلاقانه را بررسی می کنیم، می دانیم که درست مانند استفاده از یک دوربین متفاوت، سعی کنید با لنز دیگری عکس بگیرید! لنزی که به ندرت استفاده می کنید همراه داشته باشید و در طول روز با آن عکاسی کنید. یا بهتر از آن، لنزی را اجاره کنید که هرگز با آن عکاسی نکرده اید! این یک راه عالی برای ایجاد خلاقیت است. شگفت انگیز است که با ترکیب چیزهای مختلف با وسایل خود چقدر هیجان می توانید بدست آورید.

4. مکان های جدید را کشف کنید

در حال تحقیق در مورد چگونگی عکاسی خلاقانه هستید؟ باید بدانید که فرقی نمی‌کند به مقصدی دور سفر کنید یا مکان‌های جدید نزدیک‌تر به خانه را کشف کنید، تغییر مناظر می‌تواند برای خلاقیت شما شگفت‌انگیز باشد. رفتن به یک سفر امکانات نامحدودی را برای عکاسی شما باز می کند. شگفتی های طبیعی را کشف کنید، معماری جالب را کشف کنید، سنت ها و فرهنگ های محلی را مستند کنید. تصور کنید برای نشنال جئوگرافیک کار می کنید!

و در حالی که سفر به یک مکان عجیب و غریب ممکن است بدیهی به نظر برسد، تلاش برای یافتن چیزی هیجان انگیز در فضای شخصی شما می تواند به خودی خود یک چالش خلاقانه باشد! به بخشی از شهر سفر کنید که قبلاً هرگز کاوش نکرده اید. یا به دنبال رویدادها و جشنواره های محلی باشید که برای چشم خلاق شما جذاب است. اگر فقط تلاش کنید، شگفت زده خواهید شد که چند فرصت را از دست داده اید.

5. چالش روزانه عکس را کامل کنید

در حال تحقیق در مورد چگونگی عکاسی خلاقانه هستید؟ باید بدانید که چالش های روزانه عکس راهی عالی برای وادار کردن خودتان به عکاسی منظم است. به مدت یک سال هر روز حداقل یک عکس بگیرید. با گذشت زمان، برای جلوگیری از عکاسی مکرر از یک سوژه، باید خلاق باشید. و با این چالش با دنیای خلاقیت ارتباط برقرار کرده و چشم تیزبین شما نکات کوچک و قابل توجهی را کشف خواهد کرد. متوجه ظرافت هایی می شوید که در غیر این صورت نادیده می گرفتید و این به شما می آموزد که دائماً به دنبال چیزهای جالب، زیبا و جذاب در محیط اطراف خود باشید. به علاوه، می توانید آن را به یک آلبوم عکس واقعاً جالب تبدیل کنید! و برای سالهای آینده از آنها لذت ببرید.

6. یک سری عکس فصلی بگیرید

منظره مورد علاقه خود را پیدا کنید و در بهار، تابستان، پاییز و زمستان از آن عکس بگیرید. یا در عوض، یک بار در ماه به مدت یک سال از آن عکس بگیرید. به کادربندی خود توجه زیادی داشته باشید تا مطابقت داشته باشد و متوجه شوید که چگونه صحنه با پیشرفت سال تغییر می کند. هر زمان که زمان عکاسی مجدد باشد، هیجان زده خواهید شد. و همچنین تفاوت‌های ظریفی را در ماه‌ها و فصل‌های گذشته مشاهده خواهید کرد (که به نوبه خود شما را به عکاس بهتری تبدیل می‌کند). پس از اتمام آن، می توانید آن را به یک اثر هنری دیواری زیبا تبدیل کنید که دوستان شما را در هنگام بازدید شگفت زده کند.

7. یک مورد دلخواه را دوباره بسازید

آیا عکس خاصی وجود دارد که قبلاً دیده اید و الهام بخش شما باشد؟ چرا آن را دوباره خلق نکنیم! هر چه هست، آن مناظر زیبا را با تلاش بیشتر بازسازی کنید.

8. تنظیمات را آزمایش کنید

هنگامی که به نحوه عکاسی خلاقانه فکر می کنید، باید بدانید که از آنجایی که عکاسان اغلب به یک سبک عکاسی می کنند، آنها نیز تمایل دارند با همان تنظیمات عکاسی کنند. سعی کنید از دیافراگم متفاوتی استفاده کنید، سرعت شاتر را تغییر دهید، تأخیر را آزمایش کنید یا با کنترل از راه دور آزمایش کنید. و اگر به عکاسی در حالت خودکار عادت دارید، در حالت دیگری عکاسی کنید! ببینید چگونه تغییر اولویت شاتر، اولویت دیافراگم، حالت دستی و فلاش بر عکس‌های شما تأثیر می‌گذارد.

هرچه با تنظیمات مختلف راحت تر باشید، کنترل بیشتری روی عکس های خود خواهید داشت. و تنها راه یادگیری تمرین است! همچنین، اگر عادت به عکاسی در حالت‌ها و تنظیمات دیگر ندارید، چالش این که دقیقاً دوربین خود را روی چه چیزی تنظیم کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید، می‌تواند چالش ارزشمندی باشد.

9. راه های جدیدی برای نمایش عکس های خود بیابید

راه دیگر برای برانگیختن دوباره هیجان خود در مورد عکاسی این است که به دنبال راه های جدید و جالب برای نمایش عکس های خود باشید. یک دیوار خالی پیدا کنید و آن را با عکس های قاب شده خود پر کنید. با عکس های مورد علاقه خود یک کولاژ ایجاد کنید. یک وب سایت عکاسی ایجاد کنید و از آن به عنوان نمونه کار خود استفاده کنید.

عکاسی خلاقانه را چگونه تعریف می کنید؟

در عکاسی خلاق، بخش سخت، جنبه «خلاقانه» آن است. با این که کلمه خلاق چقدر می تواند «انتزاعی» باشد، همراه با درجات مختلف استانداردهایی که مردم برای هر اثر هنری خلاقانه دارند، سخت است که همه را راضی کنیم. برخی عکس‌های بوکه یا فانتزی را خلاقانه می‌دانند، برخی معنای عمیق‌تر آن‌ها را کشف می‌کنند و برخی دیگر برای «انتزاعی» بودن نیازی به عکس ندارند. در دنیای وسیع عکاسی و خلاقیت، برآورده کردن معیارهای همه می تواند دشوار باشد. اما برخی از تکنیک ها آنقدر محبوب هستند که به یک برند خاص در عکاسی تبدیل شده اند. اگر عمداً با عکسی به گونه‌ای برخورد شود که معنای عمیق‌تری به آن بدهد، می‌توان آن را به عنوان یک عکس خلاقانه طبقه‌بندی کرد!

عکس خلاقانه

وقتی به نحوه عکاسی خلاقانه نگاه می کنید، باید بدانید که عکس خلاقانه، عکسی است که عمدا از تکنیک ها و افکت های مختلف برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده می کند. در هسته خود، شامل تلاشی آگاهانه برای دستکاری و عکاسی است، جایی که تخیل شما حد و مرز است.

ایده های محبوب عکاسی خلاقانه

این اصطلاح می تواند برای اعضای تازه کار یا حتی باتجربه جامعه عکاسی کمی گیج کننده باشد. برخی از افراد ایده های زیادی برای عکاسی خلاقانه دارند، اما از تحقق آنها می ترسند زیرا فکر می کنند عکس های خلاقانه باید فوق العاده جذاب و انتزاعی باشند. این همیشه درست نیست و برای اینکه به شما یک ایده کلی از نحوه ظاهر و عملکرد عکاسی خلاقانه ارائه دهیم، چند تکنیک و ایده خلاقانه عکاسی را به شرح زیر گردآوری کرده‌ایم:

1. نقاشی

خلاقیت به شما این امکان را می دهد که تمام احساساتی را که می خواهید در عکس قرار دهید. به طور غیر مستقیم، عکس شما می تواند الهام بخش افراد بیشتری باشد و احتمالاً روند جدیدی را شروع کند!

2. عکاسی خلاقانه عکاسی جالب و ساده و در عین حال منحصر به فرد است.

افراد زیادی می توانند به صحنه بیایند، اما هر اثر هنری تبدیل به یک روند نمی شود. با انجام کاری جدید و منحصر به فرد برای یک عکس معمولی، می توانید خلاقیت را به آن اضافه کنید.

عکاسی خلاقانه

برای درخواست خدمات عکاسی خلاقانه از عروس و داماد، ساخت کلیپ عروسی خلاق و… با کارشناسان ما در آتلیه روبان تماس بگیرید. 

نوشتهٔ پیشین
خدمات فیلمبرداری عروسی
نوشتهٔ بعدی
عکاسی از حلقه ازدواج; راه درست برای ژست گرفتن از آنها!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/vakilesf/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/vakilesf/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34