چگونه با هر مشتری عکاسی کنار بیاییم

forumبدون دیدگاه

اگر خوش شانس باشید، به ندرت پیش می آید که یک مشتری عکاسی مشکل پیدا کند. بهترین اقدام شما زمانی که مشتری ناراحت است ؟

هنگامی که مسلح به دانش، مهارت و صبر باشد، هر گونه درگیری با مشتری دشوار عکاسی را می توان به سرعت و مثبت تغییر داد.

مشتریان مناسب را انتخاب کنید

قبلاً آن را شنیده‌اید، اما جذب  مشتریان ایده‌آل  به کسب‌وکارتان همیشه اولین قدم است.

اگر شما یک عکاس نوزادی هستید که برای عکسبرداری از عروسی در انباری تاریک در شهری که هرگز از آن بازدید نکرده اید با 450 مهمان پذیرفته اید، از همان ابتدا خود را برای شکست آماده کرده اید.

به همین ترتیب، اگر قیمت‌های شما به ده‌ها هزار می‌رسد و فیلم می‌گیرید، کار با خانواده‌ای که فایل‌های دیجیتالی را با قیمت 20 دلار می‌خواهند نیز احتمالاً مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

بدانید مشتری ایده آل شما کیست و بدانید که این برای کسب و کار شما (و سلامت عقل شما) بهترین است. سپس مطمئن شوید که مشتریان شما با این توصیف مطابقت دارند – حتی اگر به معنای رد کردن یک یا دو شغل احتمالی باشد .

برای مشاهده دیگر آموزش ها به سایت آتلیه روبان ، آتلیه در اصفهان و آتلیه عکاسی عروس در اصفهان مراجعه نمایید.

آن را در نوشتن قرار دهید

مشتری شما ممکن است خوب ترین فرد در جهان باشد، اما شما همچنان یک تجارت را اداره می کنید. شما باید مطمئن شوید که در صورتی که آن نگرش شیرین مبهم شود، تحت پوشش قرار دارید.

همیشه، همیشه، همیشه از یک قرارداد  برای تعیین انتظارات مناسب برای شما و مشتری خود استفاده کنید. اگر برای پیش‌نویس قراردادتان وکیلی استخدام نکرده‌اید، می‌خواهید که یک وکیل آن را بررسی کند و تأیید کند که از شما محافظت می‌شود. تمام بخش های قرارداد خود را با مشتریان خود بررسی کنید و به آنها فرصت دهید تا در مورد رویکرد شما سؤال بپرسند.

به وضوح بدانید که چه چیزی ارائه می دهید

جلسه سفارش حضوری جایی نیست که بتوانید تفاوت بین کاغذهای مات عمیق و براق را در گوگل جستجو کنید.

هر مکالمه مشتری را با دانش عمیق از خدمات، محصولات و قیمت های خود شروع کنید. بدانید که چگونه نور و سایه را برای مشتری که درخواست جلسه ساحل در ظهر اواسط تابستان دارد توضیح دهید. و توضیح واضحی از  نسبت تصویر برای مشتری که می خواهد عکس فول فریم او به 8×10 برش داده شود، آماده کنید.

توضیحات هوشمندانه ای ارائه دهید و همان متخصصی باشید که هستید و مشتریان شما را به عنوان یک مرجع قابل اعتماد خواهند شناخت.

یک نفس عمیق بکش

گاهی اوقات، مهم نیست که چه اقدامات احتیاطی انجام داده اید، باز هم با یک مشتری عکاسی واقعا دشوار روبرو خواهید شد. به جای از دست دادن عصبانیت، نفس عمیق بکشید و برای استراحت از آنجا دور شوید. همه ما می دانیم که وقتی عصبانی یا ناامید هستید، واضح فکر کردن سخت تر است!

اگر به یک ایمیل یا یک پست تند فیس بوک پاسخ می دهید، پاسخی بنویسید اما آن را ارسال نکنید. دو ساعت به آن فرصت دهید، سپس برگردید و ببینید که آیا سرِ تازه‌تان می‌خواهد آنچه نوشته‌اید را ویرایش کند.

نکته حرفه ای: از فیلد “به” اجتناب کنید

اگر در حال نوشتن پاسخی هستید که قصد ارسال آن را ندارید، آن را در یک سند، فایل متنی یا روی کاغذ بنویسید تا نتوانید تصادفاً آن را ارسال کنید. یک راه مطمئن برای تبدیل وضعیت از بد به  وحشتناک ، ارسال پاسخی است که تماماً واکنش روده ای بدون درگیری سر یا قلب است.

در مقابل مشتریان عصبانی خود ایستاده اید و نمی توانید دقیقاً اتاق را ترک کنید؟ از تکنیک آهسته نفس کشیدن و شمارش معکوس در سر خود از پنج استفاده کنید تا قبل از صحبت کردن کمی به خود فرصت دهید تا منطقی فکر کنید.

هر چه بیشتر آرام بودن را در یک موقعیت چسبنده تمرین کنید، در آن بهتر خواهید شد.

با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید

تاخیر طولانی در پاسخ شما می تواند آتش را شعله ور کند و وضعیت را بدتر کند. هنگامی که در مورد پاسخ خود فکر کردید، به موقع پاسخ دهید. و از آنجایی که کلمات نوشته شده ممکن است تندتر از آنچه شما در نظر داشتید به کار بیایند، ایده خوبی است که تلفن را بردارید و با مشتریان خود تماس بگیرید.

صرفاً با مشتریان خود به عنوان یک انسان رفتار کنید، می تواند تنش ها را به سرعت کاهش دهد.

همیشه یک راه حل ارائه دهید

مشکل مشتری را شناسایی کنید و کمی همدردی نشان دهید.

جملاتی مانند، “من درک می کنم که چرا شما آن فایل های دیجیتال را می خواهید. آن‌ها برای شما و خانواده‌تان مهم هستند، وقتی کسی احساس می‌کند که شنیده نمی‌شود، می‌تواند راه درازی داشته باشد.

در مرحله بعد، یک راه حل ارائه دهید. توجه داشته باشید که ارائه راه حل به معنای «تسلیم شدن» یا مخالفت با سیاست های تجاری شما نیست. این به سادگی به این معنی است که به مشتری خود راهی برای بازگشت به رضایت نشان دهید.

مشتری عکاسی

مشتری عکاسی

صاحب اشتباهات خود باشید

به همان اندازه مهم است که با خودتان صادق باشید. این کار شما بود؟ بعد درستش کن به این فکر کنید که می خواهید به عنوان یک مشتری با شما چگونه رفتار شود و مطابق با آن رفتار کنید.

به یاد داشته باشید: “مشتری دشوار عکاسی” شما فقط انسانی است که متأسفانه از تجارت شما ناراضی است. افراد ناراضی همیشه نظرات منفی خود را راحت تر از کسانی که خوشحال هستند به اشتراک می گذارند . بنابراین تمام تلاش خود را برای اصلاح وضعیت و جلب رضایت مشتری انجام دهید – به خصوص اگر سوء تفاهم یا ارتباط نادرست از طرف شما باشد.

تاکتیک های خود را بهبود بخشید

پس از حل شدن یک وضعیت پرمویی خاص، حتما تاملی جدی انجام دهید تا بفهمید کجا همه چیز اشتباه بوده است.

  • آیا فراموش کرده اید که لیست قیمت را هنگام رزرو (یا قبل از) به مشتری بدهید؟
  • بسته های شما نامشخص بود؟
  • آیا هنگام توصیف یک محصول اشتباه کردید؟
  • آیا حاضر بودید به جای اینکه در انتخاب بهترین مکان یا زمان ثابت قدم باشید، به خواسته های مشتری تن بدهید؟
  • آیا از استفاده از قرارداد غفلت کردید؟

 

نوشتهٔ پیشین
چگونه عکس های عروسی را ویرایش کنیم
نوشتهٔ بعدی
با پس زمینه عکاسی پرتره خلاق شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست