جزئیات مهم در قرارداد آتلیه عروس

forumبدون دیدگاه

زمانی که به دنبال بهترین آتلیه عروسی یا نامزدی و عقد قرارداد هستید باید به نکات مهمی توجه کنید تا در روز مراسم و هنگام تحویل سفارش دچار مشکل نشوید. علاوه بر این که آتلیه عکاسی شما تمام موارد موجود در منو را ذکر کرده و در قرارداد قرار داده است، باید اطلاعات کافی برای تصمیم گیری و هزینه بر اساس نیاز واقعی خود داشته باشید.

جزئیات منو قرارداد آتلیه عروس را ببینید

بیایید این بخش را با مثال های واقعی شروع کنیم. شما به یک آتلیه مراجعه کرده اید و در منویی که ارائه می دهند می بینید که می گوید فیلمبرداری 2 دوربین. خب اولین سوالی که پیش میاد این است که با چه دوربین و تکنولوژی ثبت تصویر صورت می گیرد؟ البته به یاد داشته باشید که اکثر دوربین های فیلمبرداری امروزه کیفیت نسبتا بالایی دارند. در اکثر آتلیه های عکاسی عروسی، عکاسی با دوربین های DSLR انجام می شود. پس تا حدودی نگران کیفیت تصویر فیلم خود نباشید، اما فراموش نکنید که از آتلیه سوال کنید و از تکنولوژی ضبط و ویرایش فیلم مطمئن شوید.

البته ممکن است شما به عنوان یک عروس و داماد اطلاعاتی در مورد دوربین ثبت وقایع روز مراسم نداشته باشید، اما دانستن این موضوع گاهی می تواند مهم باشد. همچنین سعی کنید از مشاور خود بپرسید و اطلاعات کلی و نسبی خود را کمی مطرح کنید. این به شما کمک می کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

در مثالی دیگر نوشته شده است ورودی باغ !

برخی از آتلیه های عروس هستند که هزینه باغ یا محل برگزاری عکاسی عروسی یا نامزدی را جداگانه می دانند و باید در روز مراسم توسط شما پرداخت شود. عده ای نوشته اند که ورود به باغ آزاد است و برخی دیگر نوشته اند که ورود به باغ رایگان است!

به هر حال نوشته شده است، باید بدانید که به کدام باغ برای عکاسی می روید. هزینه باغ چقدر است و اگر باید باغ عکاسی را عوض کنید چقدر پول بیشتری باید پرداخت کنید؟

به یاد داشته باشید، چیزی به نام باغ عکاسی رایگان وجود ندارد. همچنین به یاد داشته باشید که باغ عکاسی نقش بسیار مهمی در زیبایی عکس های شما دارد. زمانی که آتلیه، یک باغ عکاسی را به عنوان هدیه نوشته است یا می بینید که ورودی باغ عکاسی در منو محاسبه شده است. حتما جزئیات آن را بپرسید.

در یک منو نوشته شده است ” کرین ” …

کرین یکی از تجهیزات فیلمبرداری است. کرین در معنای لغت به معنای جرثقیل است و در واقع همان وسیله ای است که بازوی بلندی در حدود 6 متر دارد و در انتهای آن دوربین تعبیه شده است. با حرکت و چرخش جرثقیل بالای سر شما یا مهمانان مراسم، تصاویر بسیار زیبایی ثبت می شود. نکته مهم در اینجا این است که امکان استفاده از جرثقیل هم در باغ عکاسی و هم در مراسم وجود دارد. البته اگر در طول مراسم قصد استفاده یا سفارش جرثقیل را دارید باید از ارتفاع مناسب سقف سالن خود مطمئن باشید.

اگر در منوی آتلیه پیشنهادی نوشته شده است کرین، باید بدانید که مربوط به باغ عکاسی است یا مراسم؟

در مثالی دیگر در منو قرارداد آتلیه عروس نوشته شده است میکس و تدوین فیلم

حتما توصیه می کنیم نوع خروجی فیلم را بپرسید و در قرارداد آتلیه عروس خود قید کنید. خروجی فیلم به دیسک بلوری هزینه بیشتری نسبت به خروجی های معمولی دارد. پس اگر در منو نوشته شده است میکس و تدوین ، مشخص کنید که منظور چیست ؟

چه فایل هایی به شما تحویل داده می شود؟

قانون می گوید که آرشیو اصلی عکس های روز و مراسم عروسی باید در آتلیه باقی بماند. می توانید برای تحویل آرشیو با کیفیت اصلی با آتیله از قبل هماهنگ کنید یا هزینه خرید آن را پرداخت کنید. اما برخی از آتلیه ها در منوی خود تحویل فایل عکس نوشته اند!

چه فایل هایی را باید مشخص کنید؟ و با چه کیفیتی؟ قابل چاپ یا غیر قابل چاپ؟

فایل های تصویری مراسم معمولا باید پس از اتمام کار به مشتری تحویل داده شود. امروزه با توجه به اینکه دیگر از فیلم های فیزیکی و کوچک برای دوربین استفاده نمی شود و فیلم برداری دیجیتالی است، معمولاً ارسال فایل های تصویری اصلی از طریق هارد انجام می شود. تهیه هارد دیسک به عهده مشتری است.

هزینه های پنهان را روشن کنید

هزینه هایی وجود دارد که ممکن است آتلیه عروس به دلیل بی اهمیت بودن و یا به دلایلی دیگر به آنها اشاره نکند. مثلاً هزینه ورودی باغ عکاسی، هزینه تحویل عکس مجلس، هزینه حمل و نقل گروه فیلمبرداری و ….

ممکن است بگویید که این مبالغ قابل ذکر نیستند یا مهم نیستند. اما تمام بندهای قرارداد باید واضح و گویا باشند تا بتوانید با برنامه ریزی بهتر از تعطیلات خود لذت بیشتری ببرید.

عکس ها را چاپ کنید

یکی از مهم ترین قسمت های قرارداد عکاسی عروسی یا شاید مهم ترین قسمت آن، چاپ عکس یا آلبوم است. اگر قصد چاپ عکس بدون آلبوم یا حتی آلبوم را دارید، باید اندازه، تعداد و نوع چاپ مشخص شود. عدم شفافیت در این بخش می تواند به دلیل عدم آگاهی کافی شما را سردرگم کند.

عکاسی ودینگ

داشتن مجوز رسمی قرارداد آتلیه عروس

مجوز خدمات باید برای مشتری قابل مشاهده باشد. داشتن مجوز از لحظه انعقاد قرارداد تا تحویل کار باعث دلگرمی شما می شود و در مواقع بروز اختلاف یا مشکل جدی با طرف قرارداد می توانید از آن برای دستیابی به حق قانونی خود استفاده کنید.

هدف از نوشتن این نکات این نیست که آتلیه عروسی طرف قرارداد شما شرایط مشخصی ندارد یا عدم دقت در این نکات لزوماً برای شما مشکل ایجاد می کند، اما دانستن و نوشتن برخی یا همه این نکات می تواند در صورت لزوم مفید باشد. علاوه بر تمامی توضیحات مکتوب، این نکته را نیز فراموش نکنید. آتلیه های عکاسی در اصفهان و یا در تمام شهرها وجود دارند که سال هاست با تعهد به جزئیات کار خود و مشتریان خود مشغول به کار هستند و شهرت خوب و کیفیت عالی آنها برای عموم شناخته شده است.

نوشتهٔ پیشین
عوامل تاثیرگذار بر قیمت کلیپ فرمالیته عروسی
نوشتهٔ بعدی
نکات ضروری برای ورود عروس و داماد چیست?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست